Niedziela 23.07.2017 21:45

Tak wyglądał protest "3 razy weto" w Warszawie! (ZDJĘCIA)

protesty w obronie sądownictwa protesty pod Sejmem chcemy weta reformy sądownictwa

Planowane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości zmiany w sądownictwie wywołały oburzenie i sprzeciw setek tysięcy Polaków. Przeciwnicy pomysłów rządzącej partii od kilku dni prostestują w kilkudziesięciu polskich miastach. Największe manifestacje odbywają się w Warszawie, gdzie codziennie na ulice wychodzi kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców stolicy.

Przypomnijmy: Wakacje Andrzeja Dudy: Tłum turystów protestował pod prezydencką rezydencją w Juracie!

Donald Tusk o ustawie o Sądzie Najwyższym: "To jest leczenie GRYPY CHOLERĄ. Żal mi Kaczyńskiego jako człowieka"

W niedzielę kontynuowali oni swój protest, po raz kolejny pojawiając się pod Pałacem Prezydenckim. Skandując hasła skierowane do Andrzeja Dudy, protestujący zbierali też podpisy pod petycją do głowy państwa o zawetowanie przegłosowanych przez posłów i senatorów zmian. Niestety, prezydent, choć wrócił już z krótkiego urlopu i zdążył nawet wziąć udział w obchodach Święta Policji, nie zdecydował się ani na wyjście do manifestantów, ani na jakąkolwiek reakcję na ich protesty.

Ostatecznie tłum przeszedł z Krakowskiego Przedmieścia na plac Krasińskich, by kontynuować protest pod siedzibą Sądu Najwyższego.

Wśród uczestniczących w akcji "3 razy weto" po raz kolejny znaleźli się też znani Polacy. Pod Pałacem wystąpili Joanna Szczepkowska i Jerzy Radziwiłłowicz, a pod Sądem przemawiał Adam Michnik.

Zobaczcie, jak wyglądał warszawski protest. Byliście tam?

« Poprzednie 1/17

Protest "3 razy weto" w Warszawie

2Protest "3 razy weto" w Warszawie

PAP/Bartłomiej Zborowski