Trwa ładowanie...
Przejdź na

Operator Polsat News pobity w Puszczy Białowieskiej! "Zabrano mu i zniszczono kamerę, następnie sprzęt zwrócono, bez kart pamięci"

135
Podziel się:

"Wcześniej pilarze próbowali przejechać autem reportera. Bardzo poważnie poturbowany operator trafił do szpitala, sprawców ujęła policja" - informuje Fundacja Dzika Polska.

Operator Polsat News pobity w Puszczy Białowieskiej! "Zabrano mu i zniszczono kamerę, następnie sprzęt zwrócono, bez kart pamięci"

Od wielu miesięcy na różne sposoby odbywają się protesty przeciwko zmianie prawa przez Jana Szyszko, pozwalającego na zwiększenie wycinki drzew. Jednocześnie coraz więcej maszyn zaczęło wjeżdżać do Puszczy Białowieskiej. Cel ministra jest jasny: chce wyciąć jeszcze... 1,3 miliona tamtejszych drzew! Alarm organizacji ekologicznych dotarł do organów europejskich, które przekazały go do Trybunału Sprawiedliwości UE. Ten nakazał wstrzymanie wycinki do wyjaśnienia całej sprawy.

Resort Szyszki ma czas na wstrzymanie prac wycinkowych w Puszczy Białowieskiej do 4 sierpnia. Najwyraźniej nie ostudziło to emocji wśród drwali, którzy mają jeszcze tydzień, żeby ściąć tyle drzew, ile się da. O ich poziomie adrenaliny dowiedział się operator Polsat News, który nagrywał w puszczy materiał. Wojciech Zdanowicz padł ofiarą ataku pracowników leśnych, którzy próbowali go potrącić i zniszczyli sprzęt. Zanim uciekli, operator zdążył zrobić zdjęcie ich tablic rejestracyjnych, dzięki czemu zatrzymano mężczyzn.

OPERATOR POLSATU POBITY PRZEZ PILARZY PODCZAS PATROLU Z OBROŃCAMI PUSZCZY - alarmuje Fundacja Dzika Polska.

Wcześniej pilarze próbowali przejechać autem reportera. Zabrano mu i zniszczono kamerę, następnie sprzęt zwrócono, bez kart pamięci. Bardzo poważnie poturbowany operator trafił do szpitala, sprawców ujęła policja. Bez wątpienia to skutek kampanii nienawiści zainicjowanej przez Lasy Państwowe przeciwko obrońcom Puszczy i obiektywnym mediom.

Wielu leśników oficjalnie popiera apele nawołujące do agresji i nienawiści wobec aktywistów, którzy próbują bronić Puszczy przed nielegalnymi wyrębami.

Bez wątpienia za zdarzenie ponoszą odpowiedzialność Lasy Państwowe, które nie powinny prowadzić już pozyskania drewna wbrew decyzji Trybunału, a ewentualne prace powinny być prowadzone pod kontrolą Inżyniera Nadzoru.

Sprawę potwierdza stacja telewizyjna. Poinformowała, że do incydentu doszło dzisiaj około godziny 13.00. Zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 22 i 47 lat. Pobity operator trafił do szpitala, gdyż po uderzeniu w głowę czuł, że drętwieją mu ręce i nogi. Nie wiadomo, jaka kara może grozić napastnikom, gdyż akt oskarżenia zostanie sformułowany po przesłuchaniu poszkodowanego.

Pokrzywdzony nadal przebywa w szpitalu, nadal są wykonywane badania, a stan jego zdrowia oraz jego zeznania będą kluczowe dla treści sformułowanych zarzutów - przekazał stacji rzecznik podlaskiej policji, Tomasz Krupa.

Podczas konferencji prasowej jedna z dziennikarek wspomniała, że sprawcy działali z premedytacją. Śmiali się wyrzucając kamerę i powiedzieli do pobitego mężczyzny, że "chyba czegoś zapomniał".

Tymczasem czegoś na pewno zapomniał poseł PiS-u Jacek Sasin, który zapytany o zakaz wycinki zarządzony przez Trybunał Sprawiedliwości stwierdził do kamer, że... żadnych wycinek nie ma.

Zobacz także: Jarosław Kaczyński zapowiada dekoncentracja mediów. Co może zrobić PiS?
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(135)
gość
5 lata temu
Skandal. Brawo dla odwaznych protestujacych przeciw wycince puszczy! Jestescie prawdziwymi bohaterami, szacunek
gość
5 lata temu
To nie jest dobra zmiana, a Szyszko to po tej kompromitacji z listem od córki leśniczego powinien już dawno spaść z drzewa...
gość
5 lata temu
Jak mozna w ogole byc za wycinka tak niezwyklej, bogatej, pierwotnej puszczy. To jest czyste zlo, i do tego zaklamanie
gość
5 lata temu
to zrobiły psy szyszki...tak rządzi pis...wozy z gnojem juz na was czekają, miernoty...
Gość
5 lata temu
Bardzo dobra zmiana...
Najnowsze komentarze (135)
gość
5 lata temu
Ludzie podcinają gałęzie na których siedzą, myślą, że środowisko można niszczyć bez końca bezkarnie
Pepol
5 lata temu
Do gosc. To jest ich praca jakbys nie wiedzial.
Cyrk
5 lata temu
UE sobie, a Szyszko sobie.
Szyszko odpow...
5 lata temu
Nie wiem czy macie pojecie, ale te niby chore drzewa po wycince sa sprzedawane za ogromna kase.
gość
5 lata temu
Jak można zabronić wycinki suchych drzew, które w każdej chwili mogą zabić człowieka. Niech 'ekolodzy' przykuwają się do suchych drzew, a nie do żywych. Widzieliście w rzeczywistości, jak wygląda Puszcza? Jej już nie ma. Bronicie różnorodności? Większość drzew iglastych jest martwa. Pozostały drzewa liściaste, a miejsce po świerkach zajmuje grab. I to on w ciągu następnych lat przejmie Puszczę. Nie pozwalaliście na usuwanie nawet części martwych drzew. Gradacja kornika urosła do niewyobrażalnych rozmiarów, prawie tą Puszczę zabiliście. Leśnicy starają się ją uratować, po wycince będą nowe nasadzenia, ale przecież Was to nie obchodzi. A pilarze? Ludziom w końcu puszczają nerwy, jak ktoś skacze wokół nich, jak małpa, utrudnia pracę i naraża życie własne i innych. Słuchacie tylko mediów, a one pokazują tylko to, co im wygodne.
gość
5 lata temu
Niech wytną najlepiej wszystko nie będzie kornika,nie będzie tlenu ,nie będzie zwierząt ,nie będzie ptaków, zostaną tylko worki foliowe i tabliczka tu byliśmy 2017 to nasze dzieło podziwiajcie nas za naszą zachłanność ,głupotę, cynizm,i brak wrażliwości na to co nas otacza. Panie Szyszko gratuluję Panu mafii ,która atakując dziennikarza pokazała do czego jest zdolna i jakie pieniądze wchodzą w grę ze sprzedaży drewna .Kornik był i będzie, bo to my ludzie odpowiadamy za taki stan rzeczy naruszyliśmy naturalny porządek .POTRAFIMY TYLKO NISZCZYĆ prawie
gość
5 lata temu
niech się cymbały za prace wezmą lepiej a nie puszczy debile bronia hahaha
gość
5 lata temu
szyszko jest tak ohydny, to co wyprawia nie miesci sie w glowie, to jest przeciez niszczenie wlasnej ojczyzny dla kasy i satysfakcji;(
gość
5 lata temu
Brawo brawo bohaterami.
gość
5 lata temu
WSTYD i HANBA, jak mozna wycinac tak na potęgę
gość
5 lata temu
wycinają na potęgę, masakra, rządzi MAFIA, teraz jeszcze sadownictwo bedzie w ich rękach
gość
5 lata temu
I CO JESZCZE PRAWDA CZY FAŁSZ
gość
5 lata temu
I CO JESZCZE PRAWDA CZY FAŁSZ
gość
5 lata temu
Polak wszystko zniszczy zeby tylko przezyc
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie