Trwa ładowanie...
Przejdź na

Wojciech Mann o pracy w Trójce: "TERAZ JEST TAK JAK ZA KOMUNY. Politycy sprzedają śmierdzący towar, żeby załatwić swoją sprawę"

163
Podziel się

"Mówię do ludzi o muzyce, a nagle dostaję nienawistne maile. Nastąpiło jakieś pęknięcie. Coraz częściej zdarzają się wybuchy agresji, jestem nim chwilami zdumiony" - wyznaje dziennikarz.

Wojciech Mann o pracy w Trójce: "TERAZ JEST TAK JAK ZA KOMUNY. Politycy sprzedają śmierdzący towar, żeby załatwić swoją sprawę"
bCHEGWrp

Wojciech Mann od ponad 50 (!) lat jest dziennikarzem radiowej Trójki, kojarzonym z określonym gustem muzycznym i lubianym przez grono słuchaczy. Mann jest też jednym z dziennikarzy, któremu pomimo "dobrej zmiany" w mediach publicznych udało się nie stracić pracy. Z tym akurat może być różnie, bo już w ubiegłym roku pojawiła się plotka, według której miał usłyszeć, że "za długo pracuje" w Programie Trzecim. Po kilku dniach wzajemnych medialnych przepychanek między dziennikarzami a zarządem Trójki sprawa ucichła.

Nie wiadomo, jak będzie dalej, bo Mann nie kryje się z poglądami politycznymi. Ostatnio na antenie wprost przyznał, że popiera Przystanek Woodstock i ma nadzieję, że impreza odbędzie się także za rok. Teraz udzielił wywiadu Gazecie Wyborczej, a w rozmowie, jak można się domyślać, nie zabrakło wątków politycznych.

bCHEGWrr

Jedyne, co mogę powiedzieć, porównując różne okresy mojej pracy, to w tej chwili jest tak, jak było za komuny - zaznaczył stanowczo.

Intensywniej doszukuje się znaczeń niewypowiedzianych. W tamtym czasie to było nagminne. Człowiek mówił jakieś zdanie czy słowo i było ono odczytywane z pięciokrotnym dodaniem różnych znaczeń. (...) Nastąpiło jakieś pęknięcie. Coraz częściej zdarzają się wybuchy agresji, zdecydowanie nadmierne, wynikające chyba z jakiegoś straszliwego napięcia. Jestem nim chwilami zdumiony. Mówię do ludzi o muzyce, a nagle dostaję nienawistne maile. Nie jest ich dużo, ale są i bolą - wyznaje dziennikarz.

Jakiś czas temu ktoś napisał, że moje audycje są obrzydliwe i powinienem wracać na Wzgórza Golan. Myślę sobie - co ten człowiek ma w głowie, żeby coś takiego robić. Mało tego - po co on w takim razie włącza tę audycję, której tak nienawidzi? To jest martyrologiczno-masochistyczne pompowanie jadu, by nim potem bluzgać. To jest dla mnie coś superohydnego. (...) – opowiada.

Jestem przerażony, kiedy patrzę na to, co robią politycy. Albo w ogóle nie mają swojego zdania, albo się boją je wypowiedzieć. Czuję się tak, jakbym oglądał te same twarze, mówiące to samo, tylko mają przyklejone inne nazwiska. Każdą lipę i każdy śmierdzący towar usiłują sprzedać, żeby załatwić swoją sprawę. I właśnie to staram się przemycić słuchaczom między wierszami. Mówię: "próbujcie stworzyć własną opinię na jakiś temat i spróbujcie nie dać się zmanipulować".

bCHEGWrx

Oberwało się także Trójce, która dzięki ostatnim zmianom regularnie pikuje w rankingach słuchalności. Okazuje się, że nikt już nie chce słuchać kultowego radia, które ostatnio głównie zajmuje się polityką, nie zaś muzyką.

Miała być na trochę wyższym poziomie, dawać dobrą muzykę, kulturalne informacje, ciekawe rozmowy – skomentował Mann. Jeżeli w ten utrwalony trójkowy krajobraz teraz pakuje się bardzo silną dawkę propagandy, i to jednorodnej, to ja nie bardzo wiem po co. Chyba żeby pokazać, że jest się właścicielem wszystkiego.

Myślicie, że ktoś w Trójce zauważy ten wywiad?

bCHEGWry

Makłowicz o wyrzuceniu z TVP. "Zaprotestowałem, no i taki jest efekt"

bCHEGWrS
KOMENTARZE
(163)
Gość
3 lata temu
Pan Wojciech, legenda Trójki, wie co mówi...
gość
3 lata temu
Jeden z ostatnich prawdziwych dziennikarzy i mistrzów słowa. Ogromny szacunek!
aggie z Nysy
3 lata temu
Czy też tak macie, że niby oddajecie głos i pojawia się komunikat GŁOS JUŻ ODDANY?
bCHEGWrT
Gość
3 lata temu
No to Wojtek. To tak jakbyś złożył wypowiedzenie.
Gość
3 lata temu
No to chyba Panie Wojtku konuc z Trójką. Po tym wywiadzie Panu podziekuja to już niewiele tam zostanie 😉
Najnowsze komentarze (163)
Rob
3 lata temu
Pan Wojciech był głuchy, ślepy i bez smaku w latach 2008-2015? Cudowne ozdrowienie?
Gość
3 lata temu
No cóż? Pan Wojciech prezentuje przeważnie muzykę amerykańską, a PR jest narodowe. Czas się chyba pakować!
gosc
3 lata temu
tak Tusk podzielił naród na moherow
gosc
3 lata temu
czas na emeryture
Ted g
3 lata temu
Szkoda ,że PIS zniszczył trójkę
gość
3 lata temu
Nie wydaje mi się żeby aż tak się zmieniło.miałam możliwosc słuchania Trójki także za rządów PO PSL i wydaje mi się że było tam zawsze sporo polityki. Tylko chwalono kogoś innego..Trochę obiektywizmu panie Wojtku.
Oby nie
3 lata temu
Hohoho pojechal Wojtus. Mysle, ze PiS na ta okazje przygotuje cos na prezent.
gość
3 lata temu
To przecież powinien być Pan zadowolony. Wszak w czasach komuny robił Pan zawrotną karierę medialną. Zresztą razem z Materną, dla przypomnienia tym płaczącym po przegranej Komorowskiego.
bCHEGWrL
sed
3 lata temu
Zrobiła się z chłopa stara nalana zrzęda. A wiarygodność tej opinii jest z d**y wzięta bo go wywalili z tej trójki za rażące braki warsztatowe i to jest dopiero ciekawe.
gosc
3 lata temu
szacun dla pana wojtka
gość
3 lata temu
Kiedyś klasa , dziś gdy miesza się do polityki to niestety zero. Nie musi tam pracować skoro mu się nie podoba dobra zmiana...!
gość
3 lata temu
Lubię Pana Wojtka.Pamiętam programy z Pana udziałem(których już nie ma-a szkoda!). Lubię Pana specyficzny humor .Szkoda,że nie mogę Pana oglądać w TV. Pozdrawiam .
były
3 lata temu
panie Man po panu to się tego nie spodziewałem i kto następny z tych szmacianych elit które tak tęsknią do III rp gdy po cichu wykończono milion Polaków a 5-6 milionów wypędzono z własnego kraju. Same autorytety.
gość
3 lata temu
Obrzydliwe wpisy! Nie dorastacie do dywanu Pana Wojciecha! Żal mi takich ksenofobów bez poczucia humoru i do tego chamskie uwagi na temat wagi? Szkoda pisać!
...
Następna strona
bCHEGWsn