Trwa ładowanie...
Przejdź na

9-latek z 2 PROMILAMI alkoholu prawie zmarł na parkingu w Oświęcimiu! Pomogli mu przechodnie...

100
Podziel się

Pijanego do nieprzytomności chłopca uratowali klienci jednej z galerii handlowych. Dziecko piło wcześniej alkohol z... 33-letnim mężczyzną!

9-latek z 2 PROMILAMI alkoholu prawie zmarł na parkingu w Oświęcimiu! Pomogli mu przechodnie...
bCFJcNmJ

Kilka dni temu w Oświęcimiu przypadek sprawił, że uniknięto tragedii. Trzech klientów jednej z galerii handlowych znalazło na parkingu przed sklepem nieprzytomne dziecko. 9-latek był bez kontaktu ze światem i czuć było od niego alkohol. Przechodnie szybko wezwali pogotowie, ratując tym chłopcu życie. Gdy na miejsce przyjechała policja, udzieliła mu pierwszej pomocy.

Osoby, które znalazły chłopca, powiadomiły służby - Gazeta Wyborcza cytuje funkcjonariuszkę policji. Najpierw pojawili się na miejscu policjanci, którzy udzielili dziecku pierwszej pomocy. Później zajęli się nim ratownicy medyczni. Karetka pogotowia zabrała 9-latka do szpitala

Zanim przyjechało pogotowie, dziecko było już przytomne, po czym zabrano je na szpitalny oddział ratunkowy, skąd trafiło na oddział dziecięcy, gdzie odtruto jego organizm. Okazało się, że 9-latek miał we krwi około... 2 promili alkoholu. Gdyby nie podjęto czynności ratunkowych, prawdopodobnie organizm by się poddał i dziecko by zmarło.

bCFJcNmL

Dziękujemy trzem mieszkańcom Oświęcimia za prawidłową reakcję i powiadomienie służb - przekazała Faktom Oświęcim funkcjonariuszka. Gdyby nie ich zgłoszenie, a następnie błyskawicznie podjęta przez policjantów interwencja, zdarzenie mogłoby się zakończyć tragedią.

Policja podjęła dochodzenie, żeby ustalić, kto dał dziecku alkohol, i to w takiej ilości. Zatrzymano 33-letniego mieszkańca Oświęcimia, gdyż świadkowie widzieli dziecko w jego towarzystwie. Wobec mężczyzny zastosowano dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do chłopca. Usłyszał też zarzut rozpijania nieletniego, za co grozi mu kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności nawet do dwóch lat.

bCFJcNnm
KOMENTARZE
(100)
Gość
3 lata temu
Gdzie byli rodzice/opiekunowie?
gość
3 lata temu
Co za człowiek upił 9 letnie dziecko???
Gość
3 lata temu
Jakim debilem trzeba być żeby dawać dziecku Alkohol?! Gdzie byli rodzice?!
bCFJcNnn
mmmn
3 lata temu
pytanie zasadnicze- gdzie byli rodzice..?
Gość
3 lata temu
Dobrze ze tak sie to skonczylo
Najnowsze komentarze (100)
gość
3 lata temu
Oświęcim - kolebka Pisuarów
Gość
3 lata temu
Smutne. Dlatego walczę o rozwiedzenie się z mężem alkoholikiem. Nie chce aby dzieci czerpały zły przykład. On uważa, że nic złego nie robi. Pewnie Pan, który upil 9 latka również uważał, że nic złego nie robi. Straszne, ale prawdziwe. Choroba alkoholowa to wróg. A w Polsce na każdym rogu monopolowy...
Ernest
3 lata temu
Niepełnoletny bo poniżej 18 lat młodociany bo poniżej 16-15 lat i 13 lat(pierwsze prace,konta rejestracje kart sim)i małoletni bo poniżej 10 lat.Ta ilość alkocholu w wieku 9 lat faktycznie mogła go zabić.W tym wieku nawet naturalna fermentacja w układzie pokarmowym po owocach,kompotach,jogurtach jest w stanie wywołać wymioty czy biegunkę jak się namnoży inna flora bakteri,drożdżaków a w tym alkocholu a odporność jest słabsza lub wątroba mniej metabilizuje tłuszcze.Tylko zdrowe dzieci w miarę trawią przedojrzałe czereśnie ,truskawki itp owoce(minimalna fermentacja w układzie pokarmowym C2 H5 (OH)2)lub syropu(użytek wewn) czy maści z substancją leczniczą rozpuszczoną w wodzie ,tłuszczu,alkocholu do użytku zewn.gdzie jest mikroskopijna wchłanialność dopuszczoną przez instytucje lub lekarza.PIWA,WÓDKI,WINA nie podajemy dzieciom do spożycia
gość
3 lata temu
nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło ,jak przeżyje to mamy na bank abstynenta
Gość
3 lata temu
Rodzice pili pod sklepem to patologia napewno
gość
3 lata temu
co 9 late robił sam w galerii ? gdzie rodzice? Penie patologia
gość
3 lata temu
Nie czepiajcie się rodziców. Chłopak ma 9 lat i pewnie powiedział, że idzie do kolegi. Czy Wy w jego wieku bawiliście się tylko w obecności rodziców?
Marta
3 lata temu
NAWET do dwóch lat? kpina jakaś?
bCFJcNnf
Gośćmm
3 lata temu
To prawie czy zmarł
gość
3 lata temu
Sam odebral 500 + ?
Gość
3 lata temu
Można się domyślić ze to jakiś zbok, chciał wykorzystać pewnie chłopca. Bo jaki inny cel mógł mieć dorosły podający dziecku alkohol. Do tego zakaz zbliżania się i dozór... nie chodziło raczej o samo opinie dziecka - nie dostał by zakazu i dozoru.
gość
3 lata temu
Zal dziecka patologia nie powinna sie rozmnazac.
gość
3 lata temu
upił i zgwałcił?
Gość
3 lata temu
NAWET?dwuch lat? To skandal.
...
Następna strona
bCFJcNnH