Marta Kaczyńska dyskretnie broni Puszczy Białowieskiej: "Konflikt szkodzi opinii na temat naszego kraju za granicą"

108 reakcji
0
0
108
Podziel się

Chociaż w jej artykule ani razu nie pada nazwisko ministra Szyszki, Marta delikatnie go upomina i cytuje swojego ojca. "Nasza przyroda to jeden z naszych największych kapitałów. A perłą w koronie jest tutaj Puszcza Białowieska" - pisał Lech Kaczyński.

Marta Kaczyńska dyskretnie broni Puszczy Białowieskiej: "Konflikt szkodzi opinii na temat naszego kraju za granicą"

Jedną z pierwszych decyzji Jana Szyszki na stanowisku ministra środowiska była szeroko zakrojona wycinka drzew na terenie ostatniego w Europie pierwotnego lasu, Puszczy Białowieskiej. Ponieważ obszar ten znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa Unesco, decyzja Szyszki wzbudziła zainteresowanie instytucji międzynarodowych. Awantura wokół wycinki drzew trwa od miesięcy. Organizacje ekologiczne, zaniepokojone tym, że na ich oczach Puszcza zmienia się w średniej wielkości zagajnik, zawiadomiły Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który zarekomendował wstrzymanie wycinki drzew. Jedyną osobą, która zdaje się być odporna na całe zamieszanie, okazał się minister Szyszko, który w odpowiedzi bohatersko obiecał, że wytnie jeszcze więcej drzew. W drugiem etapie ma paść prawie półtora miliona ponad stuletnich dębów, sosen i świerków: Trybunał Sprawiedliwości UE żąda wstrzymania wycinki Puszczy Białowieskiej. Szyszko wciąż twierdzi, że winne są korniki...

W tej bulwersującej sprawie głos postanowiła zabrać bratanica prezesa Prawa i Sprawiedliwości, czyli nieformalnego szefa Szyszki, Jarosława Kaczyńskiego.

Marta Kaczyńska dopiero teraz przypomniała sobie, że jej tata, prezydent Lech Kaczyński uważał Puszczę Białowieską za "perłę w koronie" i "wielkie dobro", które trzeba w pełni zachować.

W swojej stałej rubryce w tygodniku W Sieci troszkę krytykuje ministra środowiska, ale nie za bardzo, żeby nie wyszło, że gra przeciwko własnemu stryjowi. Cały czas podtrzymuje stanowisko Szyszki, że chodzi wyłącznie o korniki i bezpieczeństwo turystów.

Puszcza znajdowała się pod ochroną od czasów Jagiellonów do I wojny światowej, stanowiąc jedyny na świecie przykład ochrony przyrody, podtrzymywanej konsekwentnie przez stulecia. W związku ze zmianą warunków klimatycznych w ostatnich latach na terenie lasu rozprzestrzenił się kornik drukarz, niszczący przede wszystkim sosny i świerki - wyjaśnia Kaczyńska. W lutym 2017 roku, w związku z z katastrofalną sytuacją, spowodowaną przez gradację wymienionego szkodnika zdecydowano o przystąpieniu do usuwania drzew, zagrażających bezpieczeństwu publicznemu wzdłuż ciągów komunikacyjnych i szlaków turystycznych, traktując zachowanie bezpieczeństwa publicznego jako sprawę nadrzędną i priorytetową.

Odkąd rządy objęło Prawo i Sprawiedliwość, Marta Kaczyńska stała się specjalistką od wszystkiego, ostatnio od ginekologii i seksuologii nastolatków, psiego fryzjerstwa, uchodźców i ekshumacji smoleńskich. Nic dziwnego, że na korniku też się zna.

Wycinka drzew zaatakowanych przez korniki budzi niesłabnące kontrowersje wśród ekologów, okolicznych mieszkańców, jak i naukowców - zauważa Marta. Konflikt zatacza coraz szersze kręgi, szkodząc nie tylko lokalnej społeczności, lecz także opinii na temat naszego kraju za granicą. Warto przypomnieć inicjatywę ustawodawczą śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego: "Zdaję sobie sprawę z tego, że nasza przyroda to jeden z naszych największych kapitałów. A perłą w koronie jest tutaj Puszcza Białowieska. Trzeba tę kwestię uporządkować, aby z jednej strony nie naruszało to interesów mieszkańców tej części naszego kraju, ale z drugiej strony, by to wielkie dobro, jakim jest dla nas puszcza, zostało w pełni zachowane".

Myślicie, że ktokolwiek w PiS-ie pamięta jeszcze opinie i poglądy Lecha Kaczyńskiego?

108
0
0
0
0
0
0
KOMENTARZE
(108)
gość
3 lata temu
Schudłam 15 kg i przez 2 miesiące i nie przytyłam nawet pół kg. To nie wszystko! Zbiłam cholesterol do 189 mg/dl i od 6 miesięcy nie przekroczyłam normy. Polecam każdej osobie, której potrzeba czegoś sprawdzonego - burnfatbase.tk
gość
3 lata temu
Szyszko to szycha w polskiej polityce, bo stoi za nim R****k, dlatego uważa, ze wszystko może mieć w dvpie.
gość
3 lata temu
To nic nie da. Szyszko słucha tylko Prezesa.
Gość
3 lata temu
Szyszko jak najszybszej chce sprzedać jak najwięcej drewna zanim ktoś mu przeszkodzi, bo właśnie zarabia tyle,że mu starczy do końca życia. Kary zapłacimy my, bo zabiorą nam z dopłat. Sprytny dziadzio
gość
3 lata temu
Nich tnie i kasę robi a wy wszystcy zapłacicie karę za h**a. On będzie cioł dalej 😂😂😂😂😂
Najnowsze komentarze (108)
ksiąze kiejk...
2 lata temu
uaktywnili nielegala
gość
3 lata temu
Na długo zapamiętamy tego ,,matoła'', który najpierw pozwolił na wycinkę min. starego drzewostanu oraz puszczy. Do dóbr przyrody ma stosunek konsumpcyjny.
gość
3 lata temu
Oj Martusia uważaj, bo cię stryjek z rodziny wypisze.
gość
3 lata temu
Bravo Marta!
gość
3 lata temu
Do Szyszki mam jedno zasadnicze pytanie: dlaczego korniki w korze usuwanej z drzew zostają w puszczy, skoro są jej zagrożeniem ? Może zamiast na drewnie na kornikach powinien biznes kręcić? Czy prof. dr. hab. uważa nas za bandę idiotów?
gość
3 lata temu
Nie rozumiem, czy to las prywatny Pana Szyszko? Czy rządzący mają nas wszystkich i wszystko na własność, że mimo protestów dalej robią swoje? To Polska jest prywatnym folwarkiem rządzących? Nie mogę pojąć, że nikt tego szkodnika jeszcze nie powstrzymał?
???
3 lata temu
Broni przed kornikiem?
Zaniepokoiony
3 lata temu
PIS-40% .,.,PO--21.,.,.,.,Kukiz-11.,.,.,.,NP-6.,.,,,he he he heee
bezczelnaopoz...
3 lata temu
Polityka opozycji jest mniej więcej taka. Zablokować wszystkie prace na rzecz ratowania Puszczy Białowieskiej a za chwilę oskarżyć do Komisji Europejskiej o zaniechania i doprowadzenie do katastrofy.
kornikdrukarz
3 lata temu
Te wszystkie pseudo opinie są wynikiem frustracji opozycji totalnej. Jeśli jesteście rzeczywiście zainteresowani Puszczą Białowieską to jedźcie do niej i znajdźcie choć jedno zdrowe wycięte drzewo. Jeśli wam to się uda to wtedy zabierajcie głos. Wasza bezczelność i pogarda dla wszystkiego co Polskie woła o pomstę do nieba.
Olek
3 lata temu
Fajna ta Kaczyńska
gość
3 lata temu
Twarz Szyszki mówi wszystko: alkohol, lubieżny styl życia. Ma mózg przeprany przez toruńską sektę i uważa się za księciunia. Mam nadzieję, ze jak w powiedzeniu" nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilką" , czego mu życzę z całego serca
Gość
3 lata temu
Brzydota jedna!! Nic w życiu nie osiągnęła! Dobrze, że dostała pieniądze za zamach, którego nie było to sobie z rozpaczy usta zrobiła! Wstyd!
MIRO
3 lata temu
Pani Marto niech Pani, jak Pani może wpłynąć na swojego wuja i żeby wypersfadował to że puszcza jest naszym dobrem narodowym swojemu wujowi J.K Niestety już tyle się narobiło, że pewnie będzie problem.......
...
Następna strona