Piątek 11.08.2017

Piotr Fronczewski włączył się do walki o wolne sądy: "Masz stłuczkę. Jakie masz szansę na uczciwy proces, jeśli w sądzie walczysz z KUZYNEM CZŁONKA RZĄDU?"

Piotr Fronczewski wolne sądy

Piotr Fronczewski włączył się do walki o wolne sądy: "Masz stłuczkę. Jakie masz szansę na uczciwy proces, jeśli w sądzie walczysz z KUZYNEM CZŁONKA RZĄDU?"

Piotr Fronczewski, który stara się stronić od polityki, postanowił przerwać milczenie i zabrać głos w sprawie, która ostatnio była głośnym tematem dyskusji, a wielu Polakom kazała wyjść na ulice. Aktor niespodziewanie dołączył do akcji Wolne Sądy, pojawiając się w filmie opublikowanym na Facebooku.

Fronczewski wyjaśnił istotę protestów sądowniczych, a na nagraniu obok niego wystąpili także między innymi Jerzy Stuhr, Juliusz Machulski, Krystyna Janda i ostatnio bardzo aktywna politycznie Maja Ostaszewska.

Naprawdę nie interesuje Cię polityka? Nie interesuje Cię sprawa niezależności sądów i trybunałów? Uważasz, że polityczne sterowanie sądami i nominowanie sędziów nie ma wpływu na twoje życie? - pyta retorycznie Fronczewski na wstępie nagrania, by w dalszej części filmu opowiedzieć o zagrożeniach wynikających z podpisania ustawy o Sądzie Najwyższym, posługując się banalnym przykładem - stłuczki samochodowej, czyli sytuacji, która może dotyczyć każdego:

Wyobraź sobie, że byłeś uczestnikiem wypadku samochodowego, został spowodowany przez innego kierowcę, który w ostatniej chwili zmienił pas, zajeżdżając ci drogę i nie pozostawiając pola manewru, co mogą potwierdzić inni uczestnicy ruchu. Jego wysokiej klasy samochód został poważnie uszkodzony, obciąża cię bajońską sumą za koszty naprawy, a policja wystawia ci wysoki mandat za spowodowanie wypadku. Nie przyjmujesz go, bo przecież jesteś niewinny, więc sprawa trafia na drogę sądową – opisuje Fronczewski. Jak myślisz, jakie będziesz miał szansę na uczciwy proces, jeśli okaże się, że w sądzie walczysz z kuzynem członka rządu, od którego zależy uposażenie, awans i dalsza kariera sędziego?

Przypomnijmy, że to nie jedyny głos w sprawie protestów sądowniczych. Nieoficjalnie na ten temat wypowiadała się też Barbara Kurdej-Szatan, porównując Polskę do Białorusi.

Zobacz: Kurdej-Szatan uważa, że Polska staje się drugą Białorusią? "Zajmij się graniem i NIE MIESZAJ SIĘ W POLITYKĘ!"

JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Cezary Tomczyk: Kaczyński jest quasi-dyktatorem

Pudelek.pl na Facebooku:

Komentarze (525)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 525
Odpowiedz
194 267
zgłoś
gość 11.08.2017 00:16
Mądry gość, mam na dzieje ze ten przykład przemówi do wyobraźni.
Odpowiedz
18 61
zgłoś
Gość 11.08.2017 00:17
Czekam na komentarze
Odpowiedz
317 155
zgłoś
gość 11.08.2017 00:18
własnie teraz tak jest PIS chcial to zlikwidowac
Odpowiedz
277 152
zgłoś
gość 11.08.2017 00:19
kolejny który broni komune.W sądach rządzi dawny system on go poparł.
Odpowiedz
126 210
zgłoś
Gość 11.08.2017 00:19
Ma racje
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 525