Piątek 11.08.2017

Agnieszka Holland porównała miesięcznice smoleńskie do... MIESIĄCZEK! "Powstało coś, co ZATRUWA NASZ ORGANIZM SPOŁECZNY!"

Agnieszka Holland Holland o Kaczyńskim Holland o miesięcznicach smoleńskich

Agnieszka Holland porównała miesięcznice smoleńskie do... MIESIĄCZEK! "Powstało coś, co ZATRUWA NASZ ORGANIZM SPOŁECZNY!"

Agnieszka Holland, delikatnie mówiąc, nie należy do osób, które cenią Jarosława Kaczyńskiego oraz rządy Prawa i Sprawiedliwości. Przy okazji obrywa się też Andrzejowi Dudzie, którego reżyserka nie uznaje za prezydenta i nazywa "długopisem".

Przypomnijmy: Holland krytykuje Dudę: "Zdradził konstytucję, na którą przysięgał. Nie jest moim prezydentem!"

Głośnym echem odbił się także ostatni wywiad Holland, którego udzieliła radiu TOK FM. Artystka była gościem Jacka Żakowskiego w Poranku, w którym skomentowała czwartkową 88. miesięcznicę smoleńską. Comiesięczne manifestacje w centrum Warszawy porównała do... miesiączek. Jej zdaniem "miesiączki smoleńskie" są groźne dla społeczeństwa, bo "zatruwają jego organizm":

Tak ludzie mówią, ale mnie się to też tak skojarzyło, bo miesiączka to comiesięczne krwawienie płodnej kobiety - stwierdziła na antenie. A mnie się wydaje, że te obchody urodziły groźne jajo węża. Powstało coś co zatruwa nasz organizm społeczny i narodowy jakimś głębokim niezrozumieniem i nienawiścią. Pielęgnowanie tej sekciarskiej religii smoleńskiej jest bardziej trujące niż cokolwiek innego, jeśli chodzi o zdrowie społeczne i możliwość porozumienia.

Holland przyznała, że do wygłoszenia takiej opinii skłoniły ją ostatnie dni przed czwartkową miesięcznicą, kiedy spacerowała Krakowskim Przedmieściem i zobaczyła chodniki odgrodzone barierkami.

Wszystko to było bardzo teatralne, a jednocześnie potwornie przygnębiające - opowiadała. Absurd tej sytuacji, jej zbyteczność... Podchodzili zagraniczni turyści, mnie spytała rodzina z Barcelony, co się dzieje. Można to wytłumaczyć. Choć bez znajomości "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego i psychologii Kaczyńskiego wytłumaczyć to dość trudno.

Na koniec Agnieszka Holland stwierdziła także, że skutki rządów PiS-u będą odczuwalne dla Polski przez lata, bowiem "poseł Kaczyński wyprowadza Polskę z Europy, gdzie nam najbezpieczniej i najlepiej".

Zobacz też: Holland: "Program 500 + służy temu, by pozbawić kobietę decydowania o życiu, przytrzymać w domu, uzależnić od zasiłku!"

fot. PAPfot. PAPfot. PAP
fot. PAP

Holland: rząd konsekwentnie pozbawia kobiety podmiotowości


Pudelek.pl na Facebooku:

Komentarze (700)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 700
Odpowiedz
328 346
zgłoś
Gość 11.08.2017 21:31
Racja!!!!!
Odpowiedz
238 349
zgłoś
Gość 11.08.2017 21:31
Czekamy na pisowskie trole...
Odpowiedz
202 253
zgłoś
Gość 11.08.2017 21:32
Widać że prezes też już nie ma siły. Zero ognia, energii odpękał wczoraj swoje na odwal się i cześć. No bo ile można?
Odpowiedz
341 258
zgłoś
Love 11.08.2017 21:32
może sobie pogadać, tyle jej
Odpowiedz
356 251
zgłoś
gość 11.08.2017 21:32
Doceniam dorobek artystyczny, nie doceniam plecenia trzy po trzy
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 700