Trwa ładowanie...
Przejdź na

TRZECIA kobieta oskarża Polańskiego o gwałt! "Niech reszta świata dowie się, że Samantha nie była jedyną nieletnią, która padła jego ofiarą!"

247
Podziel się:

Kobieta znana jako Robin oskarżyła reżysera o gwałt, którego miał się dopuścić, gdy miała 16 lat. Do zdarzenia miało dojść zanim reżyser zmienił zainteresowania na 13-latki.

TRZECIA kobieta oskarża Polańskiego o gwałt! "Niech reszta świata dowie się, że Samantha nie była jedyną nieletnią, która padła jego ofiarą!"

W tym roku minęło 40 lat odkąd Roman Polański usłyszał pierwszy zarzut o zgwałcenie w odbyt 13-latki. Gdy okazało się, że reżyserowi grozi wiele lat w więzieniu, uciekł z USA. Po latach zaczął się starać o unieważnienie oskarżenia twierdząc, że odsiedziane w areszcie dwa miesiące były wystarczającą karą. Jego obrońcy wskazują też na fakt, że sama pokrzywdzona, Samantha Geimer, już wybaczyła swojemu gwałcicielowi. Z ostatniego listu, który napisała 53-letnia już kobieta, wynika, że po prostu chce zamknąć sprawę z Polańskim. Przez cały czas była ofiarą: najpierw reżysera, później prawników, sędziów i mediów. Przez to całe jej życie toczy się w cieniu filmowca i tego, co jej zrobił. A zamknięcie sprawy jest jedyną szansą dla niej na to, żeby zerwać wszystkie więzi z 83-letnim oprawcą.

Roman Polański do dzisiaj uważa, że sprawa była zbyt nagłośniona, bo po prostu takie były czasy, a dopiero teraz Amerykanie stali się purytańscy. Uważa tez, że to sędzia się na niego uwziął licząc na awans za pogrążenie znanego reżysera. Ostatnio pojawiły się jednak zarzuty, że w bardziej "liberalnym" okresie w Ameryce, Geimer nie była jedynym obiektem zainteresowania reżysera. Dzisiejsza "purytańskość" wymiaru sprawiedliwości znów została wystawiona na próbę, gdy kolejna ofiara oskarżyła filmowca o gwałt!

Kobieta, znana w mediach jako Robin, jest trzecią osobą zarzucającą filmowcowi gwałt. W sądzie reprezentuje ją Gloria Allred, ta sama prawniczka, która oskarżała Polańskiego o gwałt na 16-letniej Charlotte Lewis (zobacz: ZMUSIŁ DO STOSUNKU 16-LATKĘ?!). 59-letnia Robin twierdzi, że padła ofiarą Polańskiego jako 16-latka. Do zdarzenia miało dojść w 1973 roku, czyli cztery lata przed tym, jak Roman zainteresował się młodszą o trzy lata Samanthą.

Dzień po tym, jak to się stało, powiedziałam jednej przyjaciółce, że pan Polański mi to zrobił - powiedziała Robin na konferencji prasowej w Los Angeles. Powód, dla którego - prócz tego wyjątku - trzymałam sprawę w tajemnicy był taki, że nie chciałam, aby mój ojciec zrobił coś, za co mógłby pójść do więzienia na resztę życia.

Kobieta oraz jej prawniczka nie wchodziły w szczegóły samego zdarzenia i nie powiedziały, jaki charakter miał gwałt. Ujawniły za to, że impulsem do działania był wniosek Samanthy Geimer, żeby wycofać oskarżenie przeciwko Polańskiemu, co by oznaczało nie tylko, że będzie bezkarny, ale też że będzie mógł robić karierę w USA. Samantha robiła to "ze względu na siebie", a nie reżysera, ale wiadomość wysłana w świat sugerowała jego niewinność.

Ostatnio widziałam Samanthę Geimer, gdy pojawiła się w mediach, żeby wesprzeć pana Polańskiego i stwierdzić, że "zrobił już wszystko, co było do zrobienia" - powiedziała Robin. Wściekłam się. Teraz występuję przed wszystkimi, żeby Samantha i reszta świata się dowiedziały, że nie była jedyną nieletnią, która padła ofiarą Polańskiego. Nie przeszłam nad tym do porządku dziennego i uważam, że Roman Polański powinien odpowiedzieć za swoje przestępstwo, które popełnił na Samancie Geimer. Uciekł z kraju. Lata minęły i zdobył sławę, ale to nie usprawiedliwia jego przestępstw seksualnych na nieletnich.

Kobietę wsparła jej prawniczka:

Choć rozumiemy, że pani Geimer chciałaby zakończyć tę sprawę, Robin i ja uważamy, że bardzo ważne jest, aby pan Polański wrócił i stanął przed sądem w Kalifornii, żeby usłyszeć wyrok - powiedziała Allred. Każdy inny oskarżony, który nie jest bogaty i sławny, zostałby doprowadzony na proces sądowy wokół przestępstwa na dziecku. Nie powinno się robić wyjątku dla hollywoodzkiego reżysera i bardzo źle by to wyglądało, gdyby pana Polańskiego traktowano w szczególny sposób.

Polański mieszka we Francji, Szwajcarii i często przyjeżdża do Polski. Wszystkie trzy kraje odmówiły ekstradycji. Czy któryś z sądów zmieni zdanie po wysunięciu kolejnych oskarżeń?

Samantha Geimer:

Druga oskarżająca, Charlotte Lewis:

Zobacz także: Jest decyzja amerykańskiego sądu ws. Romana Polańskiego
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(247)
Gość
5 lata temu
Każdy pedofil powinien odpowiedzieć za to co zrobił. Niezależnie od pozycji zawodowej.
gość
5 lata temu
Mam dość tego że usprawiedliwiają jego zbrodnie. Winę przerzucają na ofiarę, bo matka ja przyprowadziła na imprezę. Jak może stary gość wykorzystywać dziewczynki. Jak dla mnie dla każdego gwałciciela i pedofila powinna być kastracja i to ta fizyczna nie chemiczna.
gość
5 lata temu
A ile jest takich historii zatajonych?
gość
5 lata temu
Zbok
gość
5 lata temu
Nie stać go było na panie do towarzystwa? Nie wierzę...
Najnowsze komentarze (247)
Gość
5 lata temu
Jasne! Każdy facet marzy o seksie z lolitą. Te małoletnie kvrewki właśnie szkodzą kobietą, które naprawdę zostały zgwałcone! Jakie dziecko uradowane kąpie się nago w czyimś dżakuzi? Która zgwałcona kobieta będzie chciała rozmawiać a co dopiero pracować z oprawcą? Bo ona myślała, że będzie ją dobrze traktował. No litości! Seks za role i tyle!
gość
5 lata temu
13 -letniej Samanthy na pewno nie pomylił z kobietą dziewczynka była drobnej budowy ciała,,nawet nie nosiła jeszcze biustonosza bo nie musiała , obrzydliwy pedofil ją zgwałcił, wypłacił milionowe odszkodowanie i myśli że po sprawie ale przez sąd do dziś jest ścigany listem gończym
gość
5 lata temu
obrzydłyryj powinien odpowiedziec za gwałty
gość
5 lata temu
Powiesić albo wykastrować żydowskiego buhaja.
Gość
5 lata temu
Przypomniała sobie po kilkudziesięciu latach. Pfff żałosne.
gość
5 lata temu
p********y pedofil powiniem zgnić w piedlu
gość
5 lata temu
Obleśny zbok -warto dodać że 13 letnią Geimer on upił i odurzył tabletkami zanim zaczął -a w polskim prawie są na to paragrafy ..upiekło mu sie dzięki plecom i koneksjom .Gdyby nie to to by odsiedzial pare latek w towarzystwie sympatycznych Afroamerykanów .Moze by go z tego tam wyleczyli ?
Gość
5 lata temu
Co te kobiety tam robiły? Ta 14 latka w jego wannie? Gdzie była jej matka wtedy?
Gość
5 lata temu
Eeeeeeee A teraz kto klamie? Nie twierdze ze Polański jest niewinny,nie twierdze ze jest winny,ale jak po tylu latach udowodnić ze kogoś zg****il? Na tej zasadzie można oskarżyć każdego o gwałt po X latach i wsadzać niewinnych ludzi do więzienia.
grimm
5 lata temu
Znowu okazuje się że Ziobro słusznie chciał ekstradycji tego artysty. No ale obrońcy demokracji...kazali to uwolnić.
Olga
5 lata temu
Te dziewuchy jak murzynki pieprzyly sie od 12-go roku zycia a teraz udawaja pokrzywdzone i domagaja sie pieniedzy. Fu !!!
on
5 lata temu
też myślę, ze to pedofil. Środowisko artystyczne niestety broni go, bo tam wielu podobnych
gość
5 lata temu
ciekawe ile jest jeszcze takich dziewczynek, bo pedofilem jest się przez całe życie
gość
5 lata temu
ten stary oblesny pedofil powinien juz siedziec w wiezieniu dlaczego nie zostaje wydany amerykanom skandal znany moze wiecej
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie