Trwa ładowanie...
Przejdź na

Marta Kaczyńska wspomina zmarłą matkę z okazji jej urodzin: "Dziennikarce przeprowadzającej wywiad proponowała swój szal, by nie zmarzła"

213
Podziel się:

Prezydentowa Maria Kaczyńska, która zginęła siedem lat temu w katastrofie smoleńskiej, dziś kończyłaby 75 lat.

Marta Kaczyńska wspomina zmarłą matkę z okazji jej urodzin: "Dziennikarce przeprowadzającej wywiad proponowała swój szal, by nie zmarzła"

Prawie siedem i pół roku temu w katastrofie samolotu rządowego pod Smoleńskiem zginęło 96 osób polskiej delegacji lecącej na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, w tym para prezydencka, Lech i Maria Kaczyńscy. Gdyby nie tragiczny wypadek, prezydentowa dziś obchodziłaby 75. urodziny, o czym postanowiła przypomnieć jej córka, Marta. Na Facebooku opublikowała jej zdjęcie z okładki czasopisma Sukces z podpisem: "Dziś urodziny mojej Mamy".

Kaczyńska była ponoć bardzo związana ze swoją matką, a jako mała dziewczynka miała niewielki kontakt z pochłoniętym polityką ojcem. Marta stawiała sobie Marię za wzór i niejednokrotnie podkreślała, że do dziś powiela nawet jej codzienne nawyki.

Również swój najnowszy felieton w tygodniku Sieci Prawdy, do którego od dłuższego czasu pisuje, poświęciła w całości zmarłej matce. Kaczyńska przedstawia w nim Marię jako osobę skromną, która nie przepadała za hucznymi, urodzinowymi imprezami.

Zapewne jak zwykle poprzestałaby na przyjęciu od swojego męża bukietu czerwonych róż - pisze bratanica Jarosława.

Prawniczka opisuje też swoją nieżyjącą mamę jako osobę obdarzoną dużym poczuciem humoru, otwartą, bezpośrednią i opiekuńczą.

Dziennikarce przeprowadzającej z nią wywiad proponowała swój szal, by nie zmarzła - wspomina.

Z tekstu Marty dowiadujemy się też, że Maria Kaczyńska była wielbicielką muzyki i potrafiła grać na fortepianie, o co często prosił ją mąż Lech, mówiąc: Maluszku, zagraj "Dla Elizy".

Kaczyńska podkreśliła również, że jej matka zawsze miała własne zdanie i nie bała się go wyrażać nawet gdy wiedziała, że narazi się na krytykę. Nie unikała poruszania trudnych spraw i tematów.

W ostatnim wywiadzie, którego udzieliła zapewniała, że nikt nie kierował jej wizerunkiem czy wypowiedziami.

Żadni specjaliści od wizerunku niczego mi nie podpowiadali. Zawsze mówiłam to, co myślę, nawet jeśli byłam za to krytykowana - przekonywała prezydentowa. Ale kiedy wypowiadałam się o in vitro, popierałam kompromis w sprawie aborcji, czy broniłam Rospudy to nie kalkulowałam, czy na tym wygram czy nie. Może właśnie za tę autentyczność ludzie mnie akceptowali?

Zobacz także: #gwiazdy: Jakie zdjęcia zamieszcza Marta Kaczyńska w sieci?
KOMENTARZE
(213)
Gość
5 lata temu
To była dobra i ciepła kobieta
koloo
5 lata temu
akurat Maria Kaczyńska była niezależną, niezwykle ciepłą i dobrą kobietą.. Straszny rozłam nastąpił po Smoleńsku...
gość
5 lata temu
Ona była w porządku.
gość
5 lata temu
Ta kobieta miała wielką klasę.
Gość
5 lata temu
Szkoda ,ze straciła rodziców ,współczuje jej bardzo
Najnowsze komentarze (213)
gość
5 lata temu
wydaje się ze ta skromna prezydentowa, będąca jakby w tle, byłą bardziej wyraźna anizeli wydawałoby się haryzmatyczna Agata, pozory mylą
gość
5 lata temu
normalna kobieta, moze najlepsza prezydnetowa? dlatego była w cieniu pisu,
Wiesiek
5 lata temu
corka sie nie udala ale tak bywa.
gulgul
5 lata temu
Oczy Marii- pełne ciepła, akceptacji a oczy Marty pełne lęku, niepewności i braku miłości. Pierwsza spełniona. Druga nieszczęśliwa.
Gość
5 lata temu
Od razu widać na w oczach że można jej było zaufać
gość
5 lata temu
wspaniała kobieta.
gość
5 lata temu
Była mądrą kobietą. Razem z mężem byli dobrymi ludźmi. Chociaż nie akceptuję obecnej polityki PIS-u to o nich złego słowa nie powiem.
gość
5 lata temu
Pani Maria była wspaniałym Człowiekiem, uwielbiałam Ją. Gdy z samolotu wynoszono trumnę z Jej ciałem, płakałam jak bóbr. Pana Lecha Kaczyńskiego też lubiłam, dobry, ciepły człowiek .
Gość
5 lata temu
Wielka Dama,wielką strata bardzo ciepła osoba
gość
5 lata temu
A mój tata nie żyje już 20 lat. Teraz miałby 76 lat!!! I nikt o tym nie napisał....
gość
5 lata temu
kogo to obchodzi
gość
5 lata temu
Pamiętacie jak R****k ją wiedzmą nazwał ?! miała własne zdanie
gość
5 lata temu
Miała własne zdanie , nie to co obecna kukła
gość
5 lata temu
pani Maria była cudowną kobietą, wielki żal, że nie ma jej już z nami
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie