Piątek 25.08.2017 11:30

Celebryci, aktorzy i artyści namawiają do popierania ruchu Kultura Niepodległa: Janda, Młynarska, Buzek... (ZDJĘCIA)

Kultura niepodległa ruch artystów Maja Ostaszewska Magdalena Cielecka Krystyna Janda Agata Buzek Agata Młynarska Bartłomiej Topa Andrzej Saramonowicz Olga Tokarczuk

Obecna sytuacja polityczna i niezadowolenie z rządów Prawa i Sprawiedliwości, cenzurujących artystów za wszelką cenę, sprawiły że w siłę rosną akcje społeczne inspirowane przez gwiazdy, osobowości świata mediów i sztuki. Niezadowolenie wobec wprowadzenia "dobrej zmiany" do instytucji kulturalnych otwarcie demonstrują m.in. Maja Ostaszewska, Magdalena Cielecka, Bartłomiej Topa, Jacek Poniedziałek i Andrzej Saramonowicz.

Zobacz: Kayah, Cielecka, Topa i Ostaszewska założyli własny ruch! "Politycy próbują wykluczyć niezależnie myślących twórców. Będziemy WALCZYĆ O POLSKĄ KULTURĘ!"

Artyści postanowili połączyć swoje siły i zorganizowali ruch o nazwie Kultura Niepodległa. Choć twórcy przekonują, że akcja nie ma nic wspólnego z polityką, ich główne postulaty uderzają głównie w partię rządzącą i ich działania.

Jednym z głównych celów ruchu są działania na rzecz zachowania jak największej niezależności kultury polskiej od wpływów polityków, niezależnie od formacji politycznej, z której się wywodzą - można przeczytać w oficjalnym manifeście ruchu. Wszyscy tworzymy kulturę. Wy również macie wpływ na jej kształt. Wspólnie musimy dbać o to, by była wolna, różnorodna, krytyczna i niezależna od żadnych politycznych wpływów.

Twórcy zaangażowani w Kulturę Niepodległą podkreślają, że nie chcą być partią polityczną, a ruchem, który będzie miał wpływ na tworzenie niezależnej kultury, bez względu na poglądy tej czy innej opcji. Do popierania akcji włączyło się już liczne grono celebrytów, dziennikarzy, reżyserów i aktorów. W serwisach społecznościowych swoje poparcie wyrazili już m.in. Agata Buzek, Karolina Korwin-Piotrowska, siostry Młynarskie i Olga Tokarczuk.

Zobaczcie zdjęcia:

« Poprzednie 1/19

Ruch Kultura Niepodległa stworzony przez polskich artystów

2Ruch Kultura Niepodległa stworzony przez polskich artystów