Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kinga Rusin BRONI ŁOSI na Instagramie: "Nie pozwólmy na KOLEJNE BARBARZYŃSTWO!"

99
Podziel się

Wtóruje jej Marcin Dorociński: "Może zamiast strzelać do żubrów i wystawiać cenniki za łosie, zapiszą się Panowie do wolontariatu w schroniskach dla bezdomnych zwierząt".

Kinga Rusin BRONI ŁOSI na Instagramie: "Nie pozwólmy na KOLEJNE BARBARZYŃSTWO!"
bCxvvKrp

Wprowadzany małymi krokami nowy model ochrony przyrody w Polsce budzi wiele kontrowersji. Po wycince lasów i odstrzale żubrów przyszła pora na... łosie, które też zagrożone są masowym odstrzałem. Wójtowie gmin są zdania, że "łosi mają stanowczo za dużo", bo te powodują coraz więcej wypadków drogowych. W obronie zwierząt, które już na celowniku mają kłusownicy, stają aktorzy, dziennikarze i celebryci, między innymi Kinga Rusin i Marcin Dorociński.

W piątek na swoim profilu na Instagramie Kinga Rusin zamieściła uświadamiający wpis na temat odstrzału łosi. Poinformowała w nim nie tylko o swoim stanowisku, ale także o zagrożeniach, wynikających z mordowania zwierząt:

bCxvvKrr

Ministerstwo i leśnicy nie wspominają nic o zgubnych skutkach wznowienia odstrzału. Obowiązujące wciąż moratorium zostało wprowadzone kilkanaście lat temu, kiedy na skutek polowań w latach 80. i 90. XX. wieku nastąpił drastyczny spadek liczebności łosi w Polsce (o ponad 75% w ciągu kilkunastu lat) i niemal całkowity zanik ostoi łosia w zachodniej i centralnej Polsce. Ponowne dopuszczenie do polowań na łosie, które mają najniższą liczebność spośród wszystkich gatunków rodzimej fauny jeleniowatych stanowi zagrożenie dla tego gatunku -napisała oburzona.

Jednocześnie poprosiła swoich obserwatorów o podpisywanie petycji, która ma zapobiec zniesieniu moratorium:

Podpiszcie petycję przeciwko odstrzałowi łosi. Nie pozwólmy na kolejne barbarzyństwo w naszych polskich lasach! - zaapelowała Kinga.

Do akcji dołączył również Marcin Dorociński:

bCxvvKrx

Może zamiast strzelać do żubrów, szakali złocistych, wystawiać cenniki za łosie, norować lisy i wybijać 7000 dzików na konserwy, zapiszą się Panowie do wolontariatu w schroniskach dla bezdomnych zwierząt - zaczął. Jest ich kilkaset w całej Polsce - i zrobią coś pożytecznego, z dobrocią, empatią i miłością dla naszych braci mniejszych. Pomogą wyprowadzić na spacer psy, posprzątają boksy, pogłaszczą spragnione miłości i kontaktu z człowiekiem zwierzęta. Zamiast strzelać im między oczy**.**

bCxvvKry
bCxvvKrS
KOMENTARZE
(99)
Gość
3 lata temu
Nieważne jak ważne że chce pomoc. Nie lubię jej, ale doceniam ze wykorzystuje sławę do czegoś dobrego, nawet jeśli miałaby to być forma jej "reklamy" ;)
Gość
3 lata temu
Debili na drogach tez jest za duzo. Proponuje wystrzelać
gość
3 lata temu
Chociaż raz się z nią zgadzam.
bCxvvKrT
gość
3 lata temu
jest mega irytujaca i szczerze jej nie lubie. ale tutaj się z nią zgadzam i chyle czoła ! oby więcej osób publicznych się tak angazowało, niech ta ich popularność się na coś przyda, a nie tylko dla kasy.
Gość
3 lata temu
popieram
Najnowsze komentarze (99)
Pani Kinga ni...
2 lata temu
Łosie są niebezpieczne na drogach i jest ich za dużo!!!! Rozumiem dziedzictwo naturalne, ale bez przesady,,,, już Wam dziki po trójmieście i stolicy biegają zaraz będą Łosie! Zwierzęta pod ochroną ale kontrolowaną ochroną, Bobrów, dzików i Łosi jest za dużo i robią ogromne szkody w gospodarstwach rolnych na łąkach i polach.... TRZEBA CZĘŚĆ ODSTRZELIĆ I DAĆ MIĘSO LUDZIOM DO ZJEDZENIA!!!!
Gość
3 lata temu
A kremiki które są produkowane z tluszczu zwierzęcego jak się reklamuje to jest dobrze? kasiorka leci na konto? Zakłamanie to mało powiedziane....
Iza
3 lata temu
PODPISUJCIE PETYCJĘ!
gość
3 lata temu
może zamiast gadać głupoty i tylko lenić się ... wziełabyś swoje litery i przyjechała sprzątać po katakliżmie las na Pomorzu......LALUNIU od 7boleści
gość
3 lata temu
kinia weź się pomaluj bo straszysz. naprawdę aż nie smacznie wygląda.
Gosc
3 lata temu
Ona jest mistrzynią w lizaniu nieparlamentarnej części ciała,każdemu byle tylko być zauważona ,!!W ten sposób zarabia na te wszystkie torebki i inne bzdety.
Gość
3 lata temu
Dorocinski baranie nie wiesz jak się promować?? Weź się do roboty głupku!!!!
gość
3 lata temu
ludzie opanujcie się - nie zabijajcie naszych braci mniejszych dla kolejnych trofeum na ścianie !!!! wy też nie będziecie żyć wiecznie więc żyjcie miłością do zwierząt i nienawiścią do zabijania !!!!!
bCxvvKrL
gość
3 lata temu
Łoś nie ma żadnego naturalnego wroga w naszych lasach. Człowiek musi kontrolować i ograniczać ich populację. Niech sobie zobaczą zdjęcia z zderzenia łosia z samochodem.
gość
3 lata temu
Ciekawe ile razy,,miłośniczka zwierząt" Kinga Rusin była w lesie w zimie i dokarmiała łosie i inne dzikie zwierzęta hmmm... oglądanie national geographic na kanapie się nie liczy.
gość
3 lata temu
Ona już puszczę ratowała z okna pociągu przejeżdżającego przez las :d
Gość
3 lata temu
Szanowna Pani. Czy nie jest Pani tak.po prostu wstyd mizdrzyć się i wyginać do aparatu? Nie pomyślała Pani, że Pani partner- poważny mężczyzna oraz jego Rodzice się Pani wstydzą? On Pani tego nie powie, bo Panią pewnie kocha, ale że Pani nie naszła taka refleksja? Zdrowia i pomyślunku życzę.
gość
3 lata temu
Polska zostanie ogołocona z lasów,zwierząt a może i nawet z drugiego sortu
gość
3 lata temu
niestety pis wytłucze wszystko w majestacie własnych ustaw,pewnie nigdy już nie wrócimy do normalności
...
Następna strona
bCxvvKsn