Sobota 26.08.2017 12:30

Kinga Rusin BRONI ŁOSI na Instagramie: "Nie pozwólmy na KOLEJNE BARBARZYŃSTWO!"

Kinga Rusin Marcin Dorociński

Kinga Rusin BRONI ŁOSI na Instagramie: "Nie pozwólmy na KOLEJNE BARBARZYŃSTWO!"

Wprowadzany małymi krokami nowy model ochrony przyrody w Polsce budzi wiele kontrowersji. Po wycince lasów i odstrzale żubrów przyszła pora na... łosie, które też zagrożone są masowym odstrzałem. Wójtowie gmin są zdania, że "łosi mają stanowczo za dużo", bo te powodują coraz więcej wypadków drogowych. W obronie zwierząt, które już na celowniku mają kłusownicy, stają aktorzy, dziennikarze i celebryci, między innymi Kinga Rusin i Marcin Dorociński.

Przypomnijmy: Dorociński staje w obronie żubrów: "To symbol naszego kraju"

W piątek na swoim profilu na Instagramie Kinga Rusin zamieściła uświadamiający wpis na temat odstrzału łosi. Poinformowała w nim nie tylko o swoim stanowisku, ale także o zagrożeniach, wynikających z mordowania zwierząt:

Ministerstwo i leśnicy nie wspominają nic o zgubnych skutkach wznowienia odstrzału. Obowiązujące wciąż moratorium zostało wprowadzone kilkanaście lat temu, kiedy na skutek polowań w latach 80. i 90. XX. wieku nastąpił drastyczny spadek liczebności łosi w Polsce (o ponad 75% w ciągu kilkunastu lat) i niemal całkowity zanik ostoi łosia w zachodniej i centralnej Polsce. Ponowne dopuszczenie do polowań na łosie, które mają najniższą liczebność spośród wszystkich gatunków rodzimej fauny jeleniowatych stanowi zagrożenie dla tego gatunku -napisała oburzona.

Jednocześnie poprosiła swoich obserwatorów o podpisywanie petycji, która ma zapobiec zniesieniu moratorium:

Podpiszcie petycję przeciwko odstrzałowi łosi. Nie pozwólmy na kolejne barbarzyństwo w naszych polskich lasach! - zaapelowała Kinga.

Do akcji dołączył również Marcin Dorociński:

Może zamiast strzelać do żubrów, szakali złocistych, wystawiać cenniki za łosie, norować lisy i wybijać 7000 dzików na konserwy, zapiszą się Panowie do wolontariatu w schroniskach dla bezdomnych zwierząt - zaczął. Jest ich kilkaset w całej Polsce - i zrobią coś pożytecznego, z dobrocią, empatią i miłością dla naszych braci mniejszych. Pomogą wyprowadzić na spacer psy, posprzątają boksy, pogłaszczą spragnione miłości i kontaktu z człowiekiem zwierzęta. Zamiast strzelać im między oczy.

Kinga Rusin o wycince Puszczy Białowieskiej. "Odczepcie się od polskiego dziedzictwa przyrodniczego!"

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (170)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 170
Odpowiedz
176 66
zgłoś
gość 26.08.2017 12:31
Chociaż raz się z nią zgadzam.
Odpowiedz
51 34
zgłoś
Gość 26.08.2017 12:31
Pisowskie t****e wypiertalac z pudla.
Odpowiedz
217 71
zgłoś
Gość 26.08.2017 12:32
Nieważne jak ważne że chce pomoc. Nie lubię jej, ale doceniam ze wykorzystuje sławę do czegoś dobrego, nawet jeśli miałaby to być forma jej "reklamy" ;)
Odpowiedz
14 71
zgłoś
gość 26.08.2017 12:33
Łosie są niebezpieczne bo gryzom ludzi i małe dzieci
Odpowiedz
125 38
zgłoś
Gość 26.08.2017 12:33
popieram
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 170