Trwa ładowanie...
Przejdź na

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie brutalnego gwałtu na 26-letniej Polce. Ziobro: "To BANDYCI, którzy powinni ponieść BARDZO SUROWĄ KARĘ!"

217
Podziel się

"Wydałem polecenie jako Prokurator Generalny, niezwłocznego wszczęcia śledztwa w tej sprawie. Państwo zawsze winne jest reakcji, zwłaszcza wtedy, gdy dochodzi do tak dramatycznej historii z krzywdą polskich obywateli".

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie brutalnego gwałtu na 26-letniej Polce. Ziobro: "To BANDYCI, którzy powinni ponieść BARDZO SUROWĄ KARĘ!"
bCGwShQR

W sobotę mediami wstrząsnęły szokujące doniesienia o gwałcie na 26-letniej Polce, którego dopuścili się nielegalni imigranci na jednej z plaż w Rimini. Kobieta, która w nocy wybrała się na plażę w towarzystwie męża, została wielokrotnie zgwałcona przez czterech, młodych mężczyzn pochodzących z północnej Afryki, którzy pobili jej męża do nieprzytomności, a także go okradli. Polak wstrząśnięty brutalną napaścią udzielił krótkiego wywiadu dziennikarzom portalu Rimini Today, twierdząc że napastnicy "zachowywali się jak dzikie bestie".

Teraz chcemy po prostu wrócić do Polski i jak najszybciej zostawić za nami ten koszmar, choć będzie trudne zapomnieć to co się nam stało - mówił.

Zachowanie imigrantów potępił też burmistrz włoskiego miasteczka, zapowiadając że zrobi wszystko, aby wymierzyć sprawiedliwość brutalnym napastnikom. Zapewnił też, że udzieli wszelkiej pomocy poszkodowanym i ich rodzinie.

bCGwShQT

Głos w sprawie zabrał też prokurator generalny Zbigniew Ziobro, który zapowiedział że "bandziorów i zbirów" dosięgnie surowa kara.

W związku z tym, że w sobotę dowiedziałem się o zatrważającym zdarzeniu, którego ofiarą padło młode polskie małżeństwo we Włoszech - doszło do bestialskiego gwałtu na młodej kobiecie oraz brutalnego pobicia męża tejże kobiety - wydałem polecenie jako Prokurator Generalny, niezwłocznego wszczęcia śledztwa w tej sprawie. To "bandyci", którzy powinni ponieść bardzo surową karę - mówił o napastnikach minister sprawiedliwości. Polskie państwo będzie działać profesjonalnie.

Jak dodał Ziobro, kodeks karny przewiduje, że stosuje się go też wobec sprawców przestępstw za granicą, którzy dopuścili się bestialskich czynów w stosunku do obywatela Polski.

bCGwShQZ

Uważam, że państwo polskie zawsze winne jest reakcji, zwłaszcza wtedy, gdy dochodzi do tak dramatycznej historii z krzywdą polskich obywateli - powiedział. To szybkie działanie jest też podyktowane rozumieniem okoliczności kryminalistyczno-procesowych tego typu spraw. Chodzi o szybkie zbieranie materiału dowodowego. Dlatego też organizowany jest już wyjazd zespołu prokuratorów i policjantów do Włoch.

Jesteśmy gotowi nie tylko uczestniczyć w niezbędnych czynnościach dowodowych, które poszerzą naszą procesową wiedzę na temat tej sprawy i mogłyby się też przyczynić do skuteczniejszego wyjaśnienia i wykrycia sprawców, ale też jesteśmy gotowi udzielić pomocy w pewnych czynnościach, które mogą przyczynić się do sprawniejszego poprowadzenia tego postępowania we Włoszech.

Polscy policjanci i prokuratorzy mają na początku tygodnia polecieć do Włoch, by pracować przy sprawie zbiorowego gwałtu na Polce oraz brutalnego napadu na nią i jej męża na plaży we włoskim Rimini - zapowiedział minister sprawiedliwości.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie, która wszczęła śledztwo w sprawie zbiorowego gwałtu na Polce oraz brutalnego napadu na nią i jej męża, zwróci się z wnioskiem do organów śledczych Włoch o przekazanie dokumentacji procesowej - poinformował rzecznik prokuratury Łukasz Łapczyński.

bCGwShRa

Sprawcom grozi kara od 5 lat pozbawienia wolności.

bCGwShRb

Brutalny gwałt na Polce we włoskim kurorcie

bCGwShRu
KOMENTARZE
(217)
gość
3 lata temu
5 lat więzienia? Chyba żart. Tutaj potrzeba też kastracji
Gość
3 lata temu
Prawidłowo, a co z tym 30laikiem który zgwałcił 12latkę. Co z tym bydlakiem?
gość Anna
3 lata temu
Serdecznie współczuję temu małżeństwu, oby się jakoś pozbierali po tej tragedii.
bCGwShRv
Gość
3 lata temu
A co z dziewczyna co zmarla po 10dniach g***tów? Czy skoro to Polacy zrobil to okej?
Gość
3 lata temu
Kurcze super ale czemu no nic nie zrobili w sprawie Magdy Zuk.Teraz az to razi.
Najnowsze komentarze (217)
Ciekawy
3 lata temu
Trzeba zrezygnowac z wyjazdow do Egiptu, Tunezji itd, ale Wlochy byly zawsze bardzo spokojnym Krajem , jezeli chodzi o turystyke To przyjmowanie" gosci "nikomu nie wychodzi na dobre, niestety . Co na to Makrela?
Gość
3 lata temu
W polsce dostaliby max 15 lat wiec co sie ziobro produkuje. Handlarz narkotykami 25.. chory kraj chory rzad....
gość
3 lata temu
A jak zareagowali na smierc Magdy Zuk..do tej pory nic nie wiadomo ,a juz rozwiazuja nastepna zagadke...
Gość
3 lata temu
Jaki nijaki czerwony slugusie politologia mózg Ci wyprala
Gość
3 lata temu
Rozumiem,że śledztwo w tej sprawie zakończy się tak samo jak z zabójstwem Magdaleny Żuk. Ziobro, Ziobro tylko krzyczeć i straszyć potrafisz.....
gość
3 lata temu
ziobro NIC nie zrobi,to tylko pyskacz
gość
3 lata temu
a co z bydlakiem ktory zabil w Wielkiej Brytanii 8 osob i jeszcz wiecej rannych, kara smierci, na krzeslo elektryczne
Gość
3 lata temu
Dla mnie surowa kara to obcięcie im fi...ta tyle
bCGwShRn
gość
3 lata temu
a pamietacie jak obiecywał pan prokurator generalny że zrobi wszystko by wyjasnić smierć Magdaleny Żuk? I co?????? I nic!
gość
3 lata temu
"Specjalna grupa" chyba leci tam na wakacje, bo w czym oni pomogą? Będą raczej przeszkadzać! A ilu z nich mówi po włosku? Litości!
gość
3 lata temu
Wg PiSu gdyby zaciążyła to powinna jeszcze urodzić.
ei
3 lata temu
hahaha jak pani zuksmieszne nic nie zronbicie a dziewczyny beda umierac
Gość
3 lata temu
Jak coś się dzieje , wychodzi i się lansuje .A później nic z ttych krzyków nie ma .Jedną sprawa załatwiona przez tego krzykacza?
gość
3 lata temu
produkuje się na czyimś nieszczęściu a u polaczków w krótkim czasie ile gwałtów morderstw i zabicie dziatek i nie terrorysci swojaki kurrr ich mac ale syf ale potężny ciemnogród wszystko łyka i popiera tragedia
...
Następna strona
bCGwShRP