Poniedziałek 28.08.2017 09:30

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie brutalnego gwałtu na 26-letniej Polce. Ziobro: "To BANDYCI, którzy powinni ponieść BARDZO SUROWĄ KARĘ!"

Polka zgwałcona w Rimini gwałt na 26-latce w Rimini Zbigniew Ziobro

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie brutalnego gwałtu na 26-letniej Polce. Ziobro: "To BANDYCI, którzy powinni ponieść BARDZO SUROWĄ KARĘ!"

W sobotę mediami wstrząsnęły szokujące doniesienia o gwałcie na 26-letniej Polce, którego dopuścili się nielegalni imigranci na jednej z plaż w Rimini. Kobieta, która w nocy wybrała się na plażę w towarzystwie męża, została wielokrotnie zgwałcona przez czterech, młodych mężczyzn pochodzących z północnej Afryki, którzy pobili jej męża do nieprzytomności, a także go okradli. Polak wstrząśnięty brutalną napaścią udzielił krótkiego wywiadu dziennikarzom portalu Rimini Today, twierdząc że napastnicy "zachowywali się jak dzikie bestie".

Teraz chcemy po prostu wrócić do Polski i jak najszybciej zostawić za nami ten koszmar, choć będzie trudne zapomnieć to co się nam stało - mówił.

Zachowanie imigrantów potępił też burmistrz włoskiego miasteczka, zapowiadając że zrobi wszystko, aby wymierzyć sprawiedliwość brutalnym napastnikom. Zapewnił też, że udzieli wszelkiej pomocy poszkodowanym i ich rodzinie.

Zobacz: Burmistrz Rimini skomentował napaść na polską parę: "JESTEŚMY WSTRZĄŚNIĘCI. Sprawcy muszą zostać skazani na NAJWYŻSZĄ KARĘ"

Głos w sprawie zabrał też prokurator generalny Zbigniew Ziobro, który zapowiedział że "bandziorów i zbirów" dosięgnie surowa kara.

W związku z tym, że w sobotę dowiedziałem się o zatrważającym zdarzeniu, którego ofiarą padło młode polskie małżeństwo we Włoszech - doszło do bestialskiego gwałtu na młodej kobiecie oraz brutalnego pobicia męża tejże kobiety - wydałem polecenie jako Prokurator Generalny, niezwłocznego wszczęcia śledztwa w tej sprawie. To "bandyci", którzy powinni ponieść bardzo surową karę - mówił o napastnikach minister sprawiedliwości. Polskie państwo będzie działać profesjonalnie.

Jak dodał Ziobro, kodeks karny przewiduje, że stosuje się go też wobec sprawców przestępstw za granicą, którzy dopuścili się bestialskich czynów w stosunku do obywatela Polski.

Uważam, że państwo polskie zawsze winne jest reakcji, zwłaszcza wtedy, gdy dochodzi do tak dramatycznej historii z krzywdą polskich obywateli - powiedział. To szybkie działanie jest też podyktowane rozumieniem okoliczności kryminalistyczno-procesowych tego typu spraw. Chodzi o szybkie zbieranie materiału dowodowego. Dlatego też organizowany jest już wyjazd zespołu prokuratorów i policjantów do Włoch.

Jesteśmy gotowi nie tylko uczestniczyć w niezbędnych czynnościach dowodowych, które poszerzą naszą procesową wiedzę na temat tej sprawy i mogłyby się też przyczynić do skuteczniejszego wyjaśnienia i wykrycia sprawców, ale też jesteśmy gotowi udzielić pomocy w pewnych czynnościach, które mogą przyczynić się do sprawniejszego poprowadzenia tego postępowania we Włoszech.

Polscy policjanci i prokuratorzy mają na początku tygodnia polecieć do Włoch, by pracować przy sprawie zbiorowego gwałtu na Polce oraz brutalnego napadu na nią i jej męża na plaży we włoskim Rimini - zapowiedział minister sprawiedliwości.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie, która wszczęła śledztwo w sprawie zbiorowego gwałtu na Polce oraz brutalnego napadu na nią i jej męża, zwróci się z wnioskiem do organów śledczych Włoch o przekazanie dokumentacji procesowej - poinformował rzecznik prokuratury Łukasz Łapczyński.

Sprawcom grozi kara od 5 lat pozbawienia wolności.

fot. PAP/EPAfot. PAP/EPAfot. PAP/EPA

Brutalny gwałt na Polce we włoskim kurorcie

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (334)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 334
Odpowiedz
436 88
zgłoś
Gość 28.08.2017 09:33
Kurcze super ale czemu no nic nie zrobili w sprawie Magdy Zuk.Teraz az to razi.
Odpowiedz
27 10
zgłoś
Gość 28.08.2017 09:33
Zacytujcie całą wypowiedź Ziobry 😀
Odpowiedz
469 60
zgłoś
Gość 28.08.2017 09:33
Prawidłowo, a co z tym 30laikiem który zgwałcił 12latkę. Co z tym bydlakiem?
Odpowiedz
10 28
zgłoś
Gość 28.08.2017 09:33
No dobra ale to przecież wczoraj było
Odpowiedz
83 21
zgłoś
Gość 28.08.2017 09:33
A sprawa Magdy Żuk ?
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 334