Trwa ładowanie...
Przejdź na

5-letnia chrześcijanka została siłą umieszczona w muzułmańskim domu zastępczym! "Zabrali jej krzyżyk i kazali mówić PO ARABSKU"

310
Podziel się:

Od nowych opiekunów dziewczynka dowiedziała się m.in., że "Boże Narodzenie i Wielkanoc są głupie, a europejskie kobiety to alkoholiczki".

5-letnia chrześcijanka została siłą umieszczona w muzułmańskim domu zastępczym! "Zabrali jej krzyżyk i kazali mówić PO ARABSKU"

Brytyjski dziennik The Times ujawnił skandal, do którego doszło we wschodniej części Londynu. Rada gminy Tower Hamlets podjęła decyzję o umieszczeniu pięcioletniej dziewczynki, rdzennej Brytyjki, pochodzącej z chrześcijańskiej rodziny w muzułmańskim domu zastępczym. U nowych opiekunów dziewczynka musiała całkowicie odrzucić dotychczasowy model życia i dostosować się do nowych reguł. Już na początku odebrano jej wisiorek z krzyżykiem. Żaden z opiekunów nie posługiwał się językiem angielskim, za to próbowano ją nauczyć arabskiego.

W ciągu pół roku dziecko było w dwóch domach zastępczych, z których chciało uciekać. W trakcie widzenia z matką dziewczynka powiedziała jej - zgodnie z wiedzą, jaką wyniosła od nowych opiekunów, że Boże Narodzenie i Wielkanoc są głupie, a europejskie kobiety to alkoholiczki. Dziecko odmówiło także zjedzenia swojego ulubionego dania, jakim było spaghetti carbonara, ponieważ zawiera ono bekon.

Jak wynika z raportów pracownika społecznego, który monitorował postępy w asymilacji małej Angielki do nowych warunków, "dziewczynka płakała i błagała żeby ją stamtąd zabrać". "Oni nie mówią po angielsku" - tłumaczyła.

Raporty szczegółowo opisują też, że dziecko było "bardzo przygnębione" oraz poskarżyło się, że nowy opiekun zabrał jej krzyżyk i kazał uczyć się arabskiego. Dziecko jest też przerażone wyglądem muzułmanek. Pierwsza z nich, u której Brytyjka mieszkała przez cztery miesiące, nosiła hidżab. Z kolei obecna nosi burkę, całkowicie zakrywającą twarz i tak ubrana chodzi z nią na spacery.

Dziewczynka została odebrana rodzicom i umieszczona w muzułmańskiej rodzinie wbrew ich woli. Zgodnie z prawem lokalne władze są zobowiązane do "należytego uwzględnienia religii, pochodzenia rasowego i tła kulturowego oraz językowego dziecka", które jest umieszczane w domu zastępczym. W tym przypadku popełniono rażące błędy. Matka dziewczynki jest przerażona środowiskiem, w jakim znalazła się jej córka.

To jest pięcioletnia biała dziewczynka. Urodziła się w tym kraju, angielski jest jej jedynym językiem, kocha piłkę nożną, posiada paszport brytyjski i chrzest w kościele - mówi dziennikowi przyjaciel rodziny. Już oddzielenie jej od rodziny było ogromną traumą. Ona potrzebuje otoczenia, w którym poczuje się bezpieczna, a zamiast tego jest uwięziona w świecie, w którym wszystko jest obce i nieznane. To naprawdę przeraża małe dziecko.

W kwietniu tego roku rada Tower Hamlets została poddana inspekcji, która stwierdziła "poważne nieprawidłowości w usługach świadczonych dzieciom, które potrzebują pomocy i ochrony". Pracę Rady w służbie dzieciom oceniono jako nieodpowiednią i uznano za "sprzeczną z podstawowymi standardami pracy socjalnej".

Kiedy umieszcza się dziecko w domu zastępczym, władze lokalne muszą dołożyć wszelkich starań, aby miejsce pobytu było jak najbardziej odpowiednie i służyło jego dobru. W tej decyzji ogromnie ważne jest wzięcie pod uwagę pochodzenia dziecka - tłumaczy rzecznik Departamentu Oświaty.

Tymczasem przedstawiciel Rady twierdzi, że nie ma ona sobie nic do zarzucenia.

Nie jesteśmy w stanie skomentować każdego przypadku. Za każdym razem przywiązujemy wagę do pochodzenia dzieci i ich tożsamości kulturowej. Wszyscy nasi zastępczy opiekunowie odbywają szkolenie, aby upewnić się, że mogą w pełni zaspokoić potrzeby dzieci, będących pod ich opieką - przekonuje.

To nie pierwszy raz, kiedy rada Tower Hamlets jest bohaterką skandalu. W 2014 roku wyciekły raporty, z których wynikało, że burmistrz Lutfur Rahman miał powiązania z... islamskimi grupami ekstremistycznymi.

Zobacz także: Jazydka o okropnościach doznanych w niewoli ISIS
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(310)
gość
5 lata temu
to jeszcze ta 5-latka ma o tyle szczęście, że jej nie gwałcili, jak to na nich przystało ;p
Gość
5 lata temu
Rodzina zastępcza dostaje niezła sumkę na utrzymanie takiego dziecka. Nic dziwnego, ze muslimom wszystko jedno. I do tego nawracają niewierna za hajs...
gość
5 lata temu
żal dziewczynki :(
Gość
5 lata temu
Barany brak slow
Regi
5 lata temu
a później ją obrzezają lub wydadzą za mąż w wieku 7 lat za 50 latka....
Najnowsze komentarze (310)
Well
2 lata temu
I proszę a wszyscy tak narzekają na katolicyzm...
Gość
5 lata temu
To zdjecie bialej dziewczynki jest ze srebrenicy! BOSNIACZKI sa biale, ale w przewazajacej czesci sa muzulmankami.
gość
5 lata temu
Glupie muzulmanskie szm..y na miejscu matki roznioslabym to towarzystwo
gość
5 lata temu
To może muzułmanie w końcu przyjmą religię i kulturę dominującą w Europie?!?!
gość
5 lata temu
SKANDAL..... Biała rasa zakłada sobie lewacką pętlę na szyję !!! merkel... Polko-Niemka szkolona przez komunistów rozwala Europę. I wielu durni to popiera ! Muzułmanin przechodzący na Chrześcijaństwo jet karany śmiercią.... Odwrotna sytuacja..... nobilituje !! Nie ma nic bardziej gorszego niż przechrzta ! Ten jest bardziej " Święty " niż ci, do których przechodzi !! POLACY !!! Brońmy Swojej OJCZYZNY ! Brońmy Swoich Zasad !!!
gość
5 lata temu
katolicy wysadzaja sie w powietrze??!! tluczku
Olo
5 lata temu
Po prostu ręce opadają, na co Europejczycy dają sobie pozwalać Muslimom i to dzieje się w Europie w środku zachodniej cywilizacji. Jaka byłaby afera gdyby stało się odwrotnie. Jak można dopuścić do tego, aby burmistrzem został m****m i jeszcze ekstremista paranoja...
Joanna
5 lata temu
nie bardzo rozumiem jak to dziecko znalazło się u tych muzułmanów i jakim prawem. To co, rodzice mają ograniczoną władzę rodzicielską a muzułmanki pełnią funkcję opiekunek i mają swoje domy zastępcze? To jakieś brednie!!
gość
5 lata temu
A gdzie get the look ;-)
gość
5 lata temu
Brudasyyyyyyyyyyy wypierd z waszym śmierdzącym ****** przez was kozą mięsem
gość
5 lata temu
Jeżeli to prawda to Brytyjczycy to durnir
Gość
5 lata temu
Banda pop*****lencow
gość
5 lata temu
Czarne ŚMIECIE NIC WIECEJ
gość
5 lata temu
powtarza się sytuacja co z wyprawami krzyżowymi ileś lat temu, czemu ludzie nie uczą się na własnych błędach, niezależnie od religii i pogladów pierwsze i najważniejsze to szacunek do siebie i innych ludzi oraz zwierząt nawet w związku miłość nie jest najważniejsza a SZACUNEK
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie