Trwa ładowanie...
Przejdź na

Prokuratura umorzyła sprawę Kijowskiego. "Żyje na wysokiej stopie, ma 400-metrowy dom i dwa samochody"

201
Podziel się

Mateusz oczywiście nie kryje radości, że udało mu się skutecznie oszukać własne dzieci. "Nie są to pełne kwoty, ale takie, na które mnie stać".

Prokuratura umorzyła sprawę Kijowskiego. "Żyje na wysokiej stopie, ma 400-metrowy dom i dwa samochody"
bCxAouSZ

W styczniu tego roku komornik sądowy złożył do Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie zawiadomienie o zaległościach alimentacyjnych Mateusza Kijowskiego. W dniu zgłoszenia wynosiły one 95,5 tysiąca na rzecz trójki dzieci z pierwszego małżeństwa oraz 53,4 tysiąca na rzecz funduszu alimentacyjnego. Jak donosi Super Express, w kwietniu zadłużenie wobec funduszu wzrosło już do 65,5 tysiąca złotych.

Niestety, były szef Komitetu Obrony Demokracji, zajęty brylowaniem na salonach i w telewizji, nie miał głowy do alimentów. W myśl postanowienia sądu z 2008 roku miał płacić po 700 złotych na każde z dzieci. Przeważnie płacił jednak o połowę mniej. Okradał własne dzieci nawet wtedy, gdy wystawiał sobie wysokie faktury za rzekome usługi informatyczne, opłacane ze składek członków KOD-u.

bCxAouTb

Przeprowadził to tak zmyślnie, by nie wzbudzić podejrzeń komornika, mógłby on bowiem zająć pieniądze na poczet zaległych alimentów. Chociaż Kijowski korzystając z zaufania i podporządkowania zarządu KOD-u wypłacał sobie po 15 tysięcy złotych miesięcznie, to na dzieci ciągle płacił połowę zasądzonej kwoty. W wywiadach zapewnia, że nadal zarabia 2,5 tysiąca złotych miesięcznie.

Z ustaleń prokuratury wynika, że Kijowski wcale nie żyje tak biednie, jak chciałby, żeby wszyscy myśleli. Jego synowie z pierwszego małżeństwa, którzy wraz z matką złożyli wniosek o ściganie ojca za niepłacenie alimentów, jego sytuację finansową postrzegają jako bardzo dobrą.

Świadek uznaje, że ojciec żyje na tzw. wysokiej stopie, ma 400-metrowy dom, użytkuje dwa samochody - zapisano w aktach sprawy.

bCxAouTh

Synowie Kijowskiego są już pełnoletni i utrzymują się sami. Mają jednak żal do ojca o to, że zerwał z nimi kontakty, gdy na świat przyszło jego najmłodsze dziecko, ośmioletni syn ze związku z obecną żoną.

Jeden z synów zeznał, że jego kontakty z ojcem nie były poprawne, a poza tym urwały się w 2009 roku. Drugi ujawnił, że z ojcem widuje się sporadycznie.

Trudno przy analizie zeznań pokrzywdzonych nie odnieść wrażenia, że poza niepłaceniem pełnych kwot alimentów, rodzeństwo ma żal do ojca, że nie stanowią pełnej rodziny, że Mateusz Kijowski stawia nowy związek z Magdaleną Kijowską ponad relacje z dziećmi - napisał pruszkowski prokurator Zdzisław Hut.

Niestety, śledczy uznali, że Kijowski "nie uchyla się uporczywie", tylko płaci, ile może. To metoda powszechnie stosowana przez polskich alimenciarzy. Wystarczy, by płacili co miesiąc drobne kwoty, by sąd nie dopatrzył się "uporczywego uchylania się",

bCxAouTi

Mateusz oczywiście nie kryje radości, że udało mu się skutecznie oszukać własne dzieci.

Cieszy mnie ta decyzja, bo zawsze podkreślałem, że płacę alimenty - zapewnia w Super Expressie. Nie są to pełne kwoty, ale takie, na które mnie stać.

bCxAouTj
bCxAouTC
KOMENTARZE
(201)
Gość
3 lata temu
Kijowski, łajzo, ośmieszyłeś i oszukałeś tylu ludzi, którzy chcieli lepszej Polski, demokracji! Będziesz się smażył w piekle!
Gość
3 lata temu
Do więzienia z tym złodziejem i oszustem!
gość
3 lata temu
zwykły manipulant
bCxAouTD
Gość
3 lata temu
To nie jest mężczyzna. To jest d...k.
gość
3 lata temu
Przekrętas!!! A Petru kolejny....masakra co się dzieje.
Najnowsze komentarze (201)
gość
3 lata temu
Może więcej, niech sprzeda samochód, zmieni dom. Nienawidzę takich skurwieli, kiedyś jednak tacy siedzieli.
T
3 lata temu
Takich sedziow broniķ
Gość
3 lata temu
Dlaczego tak jest facet żyje na wysokim poziomie pokazuje się w tv ma swoje mądrości i nie płaci alimentów . Gdy to na jaw wyszło to od razu powinni mu zająć majątek a nie głosić i opowiadać . Powinien być ukarany .
Profi
3 lata temu
Dlatego, konieczna jest reforma sądownictwa. Po reformie sędziowie będą sądzić wszystkich, jak należy. Póki co sędziowie sympatyzujący z układem obłudy i sektą kod, bronią członków kod. Patologia wymiaru sprawiedliwości zniknie, czy to się timmermansowi podoba czy nie.
Gosia
3 lata temu
To nie on jest winny tylko nasze prawo ....w zaden sposob nie chroni samotnych kobiet !!!!! Zenujace ze samotna matka MUSI sobie radzic a tatus tylko tyle na ile go stac. Wstyd Polsko! Jak chcecie z takim prawem motywowac mlodych ludzi do zakladania rodzin ?????
gość
3 lata temu
alez on jest biedulek!!!!dom nie jest jego a samochody tesciowej ,po prostu bogato sie ożenił a przeciez taki dom kosztuje i benzyna tez!!!!!
Adam
3 lata temu
Ladna ta obecna jego partnerka.Idealne ksztalty...kuli.
Marian Pazdzi...
3 lata temu
Petru to największy b****n w Polsce. Wystarczy, że otworzy usta i robi za najlepszy kabaret.
bCxAouTv
Dr Kidler
3 lata temu
I właśnie po to potrzebna jest reforma sądownictwa. Odsunięcie od władzy powskich kolesi.
gość
3 lata temu
widocznie ma sponsora
gość
3 lata temu
Ale obmierzły typ buhahaha. Jak to było hop hop hop wszyscy skaczą buhahahaaaaaa
Gośćbez alime...
3 lata temu
Sad rodzinny w Pruszkowie to tam naprawiali 6 miesięcy omyłkę pisarska z 1 przestawiona cyfra. I wyrok wydawała przewodnicząca. Wydziału.a jeszcze nie poprawiła go tylko wysłała pisemko pouczające ze przecież i tak wiadomo o co chodzi.
gość
3 lata temu
Gdybym go spotkał dostałby prosto w kartoflaną mordę.
Gość
3 lata temu
Zasraniec, jak i ten jego cały KOD. Tak samo szczery i uczciwy. Tak wyglądają przedstawiciele tej waszej ,,demokracji", czyli złodziejstwo, zakłamanie i zero szacunku do ludzi, nawet najbliższych.
...
Następna strona
bCxAouTX