Trwa ładowanie...
Przejdź na

Bukowski broni roli Kożuchowskiej w spektaklu Teatru Telewizji: "Małgosia jest profesjonalistką! Znakomicie sobie poradziła"

156
Podziel się:

"Widziałem spektakl i uważam, że Małgosia jest prawdziwa, przekonująca. Szybko nawiązaliśmy kontakt. Mam nadzieję, że to widać na ekranie, tym bardziej, że gramy kochanków".

Bukowski broni roli Kożuchowskiej w spektaklu Teatru Telewizji: "Małgosia jest profesjonalistką! Znakomicie sobie poradziła"

Małgorzata Kożuchowska, odkąd nastała "dobra zmiana", należy do najmocniej promowanych aktorek. Jej samej to, na szczęście, nie przeszkadza. Pogodnie zapewnia, że odbierała odznaczenia państwowe z różnych rąk i na żadnym z medali nie dostrzegła "partyjnego znaczka". Jednak, kiedy w listopadzie zeszłego roku została odznaczona przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, trzecim pod względem ważności odznaczeniem państwowym, zrobiło się zamieszanie. Kożuchowska otrzymała medal za "za wybitne zasługi w pracy artystycznej i twórczej", dołączając w te sposób do grona, w którym znajdują się już między innymi laureat Oscara, Andrzej Wajda oraz międzynarodowej sławy kompozytor Wojciech Kilar. Pojawiły się wątpliwości, czy na pewno nie dało się znaleźć nikogo lepszego. Aktorce wypomniano tatę, który jest stałym współpracownikiem Radia Maryja...

Pojawiły się także głosy, że prezydent Duda wolał odznaczyć Krzyżem osoby, co do których miał pewność, że na pewno go przyjmą. Wtedy w obronie osiągnięć Kożuchowskiej stanął jej serialowy mąż, Tomasz Karolak.

W katolickim Dobrym Tygodniu przypomniał jej kreację w Miłości na Krymie, wystawianej w Teatrze Narodowym w 2007 roku. Może trochę szkoda, że od tamtej roli minęło 10 lat , które aktorka wykorzystała na to, by dramat Maggie z Kotki na gorącym blaszany dachu "sprowadzić do wymiaru telenoweli", jak pisali krytycy.

Ostatnio Małgorzata znowu podpadła, tym razem Marii Nurowskiej, autorce książki o słynnej kobiecie-szpiegu, Krystynie Skarbek, która posłużyła zakochanemu w niej Ianowi Flemingowi za pierwowzór Vesper Lynd. Zdaniem pisarki, obsadzenie Kożuchowskiej w roli Skarbek w spektaklu Teatru Telewizji Wojna, moja miłość, było tak poważnym błędem, że aż nie mogła oprzeć się pokusie nazwania aktorki
"ku*wiszonem, snującym się w szlafroku".

Nurowska, po tym gdy została bohaterką Pudelka, a Karolina Korwin-Piotrowska zaapelowała o to, by odciąć ją od internetu dla jej własnego dobra, nieporadnie tłumaczyła, że słowa "ku*wiszon" nie odniosła do samej Kożuchowskiej, lecz do kreowanej przez nią postaci, która, zdaniem pisarki, została przedstawiona niezgodnie z prawdą historyczną, a cały temat został kompletnie zmarnowany.

Biorąc pod uwagę, że spektakl Teatru Telewizji został przygotowany pod nadzorem prezesa TVP Jacka Kurskiego, który dał się już poznać jako człowiek, który wszystko, czego się dotknie, potrafi przemienić w przeciwieństwo złota, słowa krytyki pod adresem samego spektaklu niektórym wydały się niepozbawione słuszności. Nie brakuje jednak opinii, że zostały wyrażone zbyt brutalnym językiem. Zaś Kożuchowskiej oberwało się niezasłużenie, bo starała się jak mogła i jak jej pozwolił szlifowany latami w telenowelach warsztat aktorski.

Podobno prawdziwy talent obroni się sam. Niestety, w przypadku Małgosi tradycją stało się, że jej talentu bronią koledzy. Tym razem padło na Marka Bukowskiego, który w spektaklu wciela się w Andrzeja Kowerskiego. Podobnie jak Karolak, broni Kożuchowskiej w Dobrym Tygodniu.

Małgosia jest profesjonalistką. Może została obsadzona wbrew warunkom, ale przecież dla aktora to o wiele lepiej, ciekawiej - przekonuje w katolickim tabloidzie. Taka rola to wyzwanie. Widziałem spektakl i uważam, że Małgosia znakomicie sobie poradziła, jest prawdziwa, przekonująca. Szybko nawiązaliśmy kontakt. Mam nadzieję, że to widać na ekranie, tym bardziej, że gramy kochanków. Andrzej był miłością życia Skarbek. Leżą w jednym grobie, mimo że na pewnym etapie los ich rozdzielił. Chemia między nami jest, przynajmniej z mojej strony. A dubli było tyle, ile trzeba. Bardzo szanuję i podziwiam Małgosię, ma duże poczucie humoru, jest bezpośrednia i szczera.

_

_

KOMENTARZE
(156)
Gość
4 lata temu
Zachował się jak gentleman.
369
4 lata temu
Czy nie ma aktorow mniej znanych a bardziej utalentowanych?
Gość
4 lata temu
Ona jest kiepska aktorka- jednowymiarowa i bez wyrazu, a do tego drażni coraz więcej ludzi i juz mało kto chce ja oglądać .
gość
4 lata temu
kiepska aktorka
Gość
4 lata temu
Kiepska aktorka która psuje swoja"gra aktorska" wszystkie filmy i seriale w których"gra"
Najnowsze komentarze (156)
gość
2 lata temu
Dla Kożuchowskiej tylko look się liczy, wydaje dziesiątki tyś. na zabiegi teraz już plastyczne, bo kiedyś nos a niedawno i powieki sobie zrobiła. Cała wypacykowana , kości policzkowe wypchane, lasery i kwas hialuronowy na całą twarz + botoks. Zero naturalnego wyglądu.
gość
2 lata temu
Kożuchowska zrobiła powieki !!!
gość
4 lata temu
Czy wrszcie ta zaklamana kobieta zniknie ,widzowie Maja jej dosc a tvp i tvn nadal ja promuja mierna aktorka .Pamietam jak wszystkim starala sie wmawiac jak doskonala jest naprotechnologia .Ona moze wystepowac u ojca Rydzyka tam jej miejsce tak samo zaklamana i obludna
Benedykt sesn...
4 lata temu
Kożuchowska Hanka Mostowiak i to jej życiowa rola resztw to g****o i lipa. Kto te beznadzieje promuje No kto???? Bo to jakieś filmowe zboczenie.
gość
4 lata temu
zaczęłam oglądać "Drugą szansę "i już przestałam przez wielką gwiazdę Kożuchowską, nie wiem dlaczego uważana jest za wielką gwiazdę, sztywna, sztywna i jeszcze raz sztywna, twarz maska , nie potrafi pokaz radości czy smutku, oglądałam robota bez wyrazu, a nie wielką gwiazdę
Guliwer
4 lata temu
Co ma zrobić, sam grał w tym przedstawieniu. W ogóle co to za obsada, gęby owszem do milicyjnych seriali i o rozhisteryzowanych wstrętnych babach, tak więc zrozumiałe, że pisarka dostała palpitacji serca. Sam jestem w szoku jak patrzę na te mordy
gość
4 lata temu
no niestety ja tez ogladalam spektakl i nie podzielam tej opinii.nie udzwignela roli,byla slaba,z ta swoja maniera.
Gość
4 lata temu
Kiepska Gosia.
Gość
4 lata temu
Czy Pan jest naćpany czy co ????
gość
4 lata temu
Pni Kożuchowska jest świetna aktorką ! Udowodniła to nie raz. Pani Małgosiu, proszę nie czytać tych głupot ! Jest Pani wspaniałą aktorką !
gość
4 lata temu
nigdy nie oglądam seriali z tą Kożuchowska lepiej niech zajmie się domem aktorka kiepska wręcz denerwujaca
gość
4 lata temu
ktoś jeszcze ten chłam ogląda?
gość
4 lata temu
Choć jej nie lubię jako aktorki to akurat do tej roli się przyłożyła i wyszło dobrze.
Gość
4 lata temu
Tak przekonała widzów w tej sztuce źe słodka i*****a ma w głowie kotka
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie