Trwa ładowanie...
Przejdź na

Janda o rządach Kaczyńskiego i wierszach Rymkiewicza: "Czuję, jakby ktoś na mnie s*ał po prostu cały czas!"

276
Podziel się

"Dokąd idziecie? Z Polską co się będzie działo? O to nas teraz pyta to spalone ciało" - napisał dramatycznie Rymkiewicz. "Czuję się jakby ktoś mnie opluł" - skomentowała aktorka.

Janda o rządach Kaczyńskiego i wierszach Rymkiewicza: "Czuję, jakby ktoś na mnie s*ał po prostu cały czas!"
bDmAJcHp

Krystyna Janda nigdy nie ukrywała, że nie po drodze jej z "dobrą zmianą". Aktorka, za karę za niepopieranie Prawa i Sprawiedliwości, utraciła dotacje dla swoich dwóch teatrów, dzięki czemu dla polityków partii rządzącej stała się kolejną "świnią oderwaną od koryta". To się trochę nie do końca klei, bo Janda, nawet kiedy była "przy korycie" za poprzedniej kadencji PiS-u, też krytykowała Jarosława Kaczyńskiego, co elegancko wypomniał jej Arkadiusz Czartoryski, zwolennik teorii, że "z gwałtu rodzą się dobrzy Polacy".

Ostatnio Krystyna była gościem Radia Zet, gdzie rozmawiała z prowadzącym o poezji. Konkretnie o wierszu Jarosława Marka Rymkiewicza, zatytułowanym bezpretensjonalnie Do Jarosława. W poemacie autor wyraża zaniepokojenie, że Jarosław Kaczyński sam jeden stoi przeciwko hordom złodziei, opłacanych przez Unię Europejską, które chcą zaprzedać Polskę Brukseli.

bDmAJcHr

Ojczyzna jest w potrzebie. To znaczy: łajdacy znów wzięli się do swojej odwiecznej tu pracy - niepokoi się poeta. To co nas podzieliło - to się już nie sklei. Nie można oddać Polski w ręce jej złodziei, którzy chcą ją nam ukraść i odsprzedać światu.

Aktorka zareagowała, jak zwykle, nerwowo.

Czuję się jakby ktoś mnie opluł. Ja nikomu nic nie ukradłam. To jest mój kraj, bardzo go kocham. Pracuję w tym kraju, bardzo ciężko - przypomniała w radiu. Mam medal Człowieka Wolności, medal Karola Wielkiego za pomoc w zjednoczeniu Europy, ja się czuję jakby ktoś na mnie s*ał po prostu cały czas. Jarosławie, pan jest coś jeszcze winny bratu. Dokąd idziecie z Polską?

O to samo zresztą pyta w swoim wierszu zatroskany Rymkiewicz:

bDmAJcHx

Jarosławie! Pan jeszcze coś jest winien Bratu! Dokąd idziecie? Z Polską co się będzie działo? O to nas teraz pyta to spalone ciało. I jest tak że Pan musi coś zrobić w tej sprawie. Niech się Pan trzyma - Drogi Panie Jarosławie.

Warto przypomnieć, że dzieła tego wybitnego poety znalazły się na nowej liście lektur obowiązkowych dla siódmej klasy. W nowym, właśnie rozpoczętym roku szkolnym, nad spalonym ciałem i tym, co powinien zrobić Jarosław, będą się przymusowo zastanawiać wszyscy siódmoklasiści.

Janda już się zastanowiła. Jej zdaniem dobrze by było, by Jarosław Kaczyński i Jarosław Marek Rymkiewicz wyjaśnili sobie od serca, czy był zamach czy nie było, bo jak na razie 89. miesięcznica smoleńska minęła na wciąż tych samych zapowiedziach, ze lada chwila się wyjaśni.

Ludzie, o czym my mówimy? To była katastrofa samolotowa. Pan musi coś zrobić w tej sprawie, niech się pan trzyma, niech panowie się porozumieją co do meritum, ponieważ to jest przerażające wszystko - zaapelowała do prezesa PiS-u.

bDmAJcHy
bDmAJcHz

**Przerażona Janda: "Nie ma ratunku znikąd. PiS jest jak młot pneumatyczny, mają wszystko!"

bDmAJcHA

**

bDmAJcHS
KOMENTARZE
(276)
Gość
3 lata temu
Sztuka powinna obronić się sama
gość
3 lata temu
Co oni wszyscy maja z tymi zębami. Do dentysty, a nie do polityki, bo wyglada to oblesnie!
gość
3 lata temu
Wszystko wszystkim, ale zamiast wieszczy narodowych takie debilne rymowanki, Boże, Ty widzisz i nic z tym nie robisz?!
bDmAJcHT
gość
3 lata temu
Chodząca kultura. Wrażliwa dama, która gada w wywiadach o pluciu i o sraniu, zupełnie jakby nie było innych sposobów na wyrażenie swojego niezadowolenia. Niech się puknie w pusty łeb i wraca do roboty, zamiast gadać o swoich fekalnych fantazjach w radiu. Obrzydliwa kobieta.
jaaaaa
3 lata temu
zdanie tej pani mnie nie interesuje .... ot tyle
Najnowsze komentarze (276)
gość
3 lata temu
Jarek spoko gość...
gość
3 lata temu
Wredne b****o zakłamane b****o...
gość
3 lata temu
No widac że tej pani czas na wizytę u gerontologa .Ten bełkot sugeruje problemy zdrowotne .
Gość
3 lata temu
Moje dziecko nie będzie się uczyć tych wierszy ,wolę żeby dostało 1
gość
3 lata temu
Pani Krystyno rosze zapanowac nad swoimi emocjami. Jezyk pani ostatnio nie jest jezykiem?????? To nie uchodzi. Od kogo miala pani te wszystkie wyroznienia medale itp. Spokojnie. Zawsze byla pani zbyt drapiezna.
evi
3 lata temu
A jak po miało wdszystko i miliony ludzi nie mogło nic zrobić to co?/pracowałaś za 4 zł /h. ???Wreszcie się ucisz babo-masz tyle lat co ja i ciągle chcesz coś durnego zrobić na stare lata,......szkoda słów...
gość
3 lata temu
czas juz tej pani konczy sie nie nawidzi PIS bo nie dostala kasy ,a poprzednicy szastali na prawo i lewo powinna pojsc na emeryture nam sie znudzila
gość
3 lata temu
g****a stara p***a!
bDmAJcHL
gość
3 lata temu
stara wredna kobyła
gość
3 lata temu
g****a stara p***a!
gość
3 lata temu
furiatka oderwana od koryta
66
3 lata temu
Krycha nie zlosc sie tak bo osiwiejesz bardziej. Twoj jezyk jakim sie poslugujesz jest plugawy. Nie jest godny czlowieka kultury, europejczyka. PS. Czy my w ogole jestesmy w Europie ? Dokad nie bedziemy zbierac kup po swoich psach, i zamiast OMG mowic o k...a = do Europy mamy lata swietlne.
gość
3 lata temu
nie interesuje nas jak ty się czujesz, czy osr..a czy nie. Mi też nikt nie daje złotówki a co dopiero milionów i co mam zrobić
gość
3 lata temu
ZABIC kryche jande , to k***a i dziiwka żydowska !!!!!!!!!!!!
...
Następna strona
bDmAJcIn