Środa 13.09.2017

Wałęsa znów o rządach PiS: "Takiego barbarzyństwa to nawet Hitler nie zrobił. Te 500+, populizm!"

Lech Wałęsa PiS

Wałęsa znów o rządach PiS: "Takiego barbarzyństwa to nawet Hitler nie zrobił. Te 500+, populizm!"

Lech Wałęsa ostatnio znów jest bardzo aktywny w mediach. Kilka dni temu za pośrednictwem Facebooka mścił się na Marcie Kaczyńskiej, a teraz w rozmowie z TOK FM w kontrowersyjny sposób porównuje rządy Prawa i Sprawiedliwości do rządów Adolfa Hitlera. Ostatnio o takie porównanie pokusił się równie aktywny politycznie co Wałęsa, aktor Maciej Stuhr. Były prezydent zainspirował się jego wypowiedzią?

Zobacz: Stuhr porównał PiS do HITLERA I STALINA? "Polityka chce zaplanować, jak ma wyglądać sztuka! NIECH MNIE ODSUNĄ!"

Wałęsa zapytany o wysokie notowania sondażowe PiS i jednocześnie niskie wyniki opozycji, odpowiada bez zająknięcia:

Trochę populizmu proponują... To są demagogiczne rzeczy, populistyczne. Te pięćset... Inni nie dawali tak sami, a tutaj jest Janosik, który daje – mówił na antenie. W tych warunkach trudno jest być opozycją, musiałaby dawać podwójnie: jak ci pięćset, to ci tysiąc!

Były prezydent krytykował politykę PiS, która sprzeciwia się przyjmowaniu uchodźców, a także "żebranie" o reparacje wojenne od Niemiec.

Niemcy nam bardzo pomagają. Można by bardziej prośbowo mówić: "Lepiej stoicie, zrujnowaliście nas, te wasze rezerwy powinny bardziej nas wspierać". To jest pusta dyskusja, po faktach, dzisiaj czyńmy Europę XXI wieku - wybaczajmy i prośmy o zrozumienie, bo jednak nas zrujnowano

Pod koniec rozmowy odniósł się także do zgromadzonych przeciw niemu dowodów przez Instytut Pamięci Narodowej:

To Wy jesteście atakowani! To nie było przeciwko mnie działanie, oni mnie przez to raczej wywyższają. Oni przekonują Was, społeczeństwo, byście się odłączyli ode mnie! Takiego barbarzyństwa to nawet Hitler nie zrobił - szczególnie Kaczyńscy!

Przesadził?

Inwestorzy na wahadle. Na razie nie wystraszyli się PiS

Pudelek.pl na Facebooku:

Komentarze (742)

Odpowiedz
5 0
zgłoś
gość 14.09.2017 09:41
Jak to jest moziwe zeby byly prezydent Polski,ktory twierdzi ze jest taki krysztalowy stal w jednym szeregu z Panem Mazgula.Panie Walesa niech pan to przemysli.Gdzie pana honor jesli wogole krzte honoru pan ma.Tymi wystapieniami pan sie ostatecznie pograzyl w oczach polskiego spoleczenstwa.Dobrze pan Gwiazda powiedzial ze pan jest z tymi z ktorymi pan zawsze byl.Nic ujac nic dodac.
Odpowiedz
2 0
zgłoś
gość 14.09.2017 09:46
Mazowiecki i Geremek wybrali robotnika "swojego" do odegrania roli za kase oczywiście, a on chce z siebie zrobić bohatyra, ale niestety nie udaje sie mu, ciagle opowiiada,że obalił komunizm, ale już wszyscy wiedza bo to jest w internecie i książkach,że komunizm obalili Rockefeller i Primakow,oraz Regan z Gorbaczowem, a jego Bolka wybrali po to by przejąc majątek Polski
Odpowiedz
5 0
zgłoś
gość 14.09.2017 10:05
populizm ... mówi Bolek, który obiecywał Polakom po 100 milionów ..... buahahaha Pudlu - przestań przytaczać wypociny tego ograniczonego ubeckiego pajace
Odpowiedz
0 2
zgłoś
Gość 14.09.2017 10:06
gość: Niech zlikwidują w końcu ten idiotyczny program 500+! to my musimy na to łożyć! Na obce bachory i temu teraz takie wzrosty cen w sklepach, to jest chore!
Ale z ciebie taki sam ch.... jak walesa. Bardzo dobrze plac na obce dzieci chytra k......o
Odpowiedz
4 0
zgłoś
gość 14.09.2017 10:12
Dlaczego Panie Wasęsa jaszcze nie dostałam obiecanych PIENIĄŻKÓW łatwo obiecywać w kampani
Ładowanie komentarzy…