Trwa ładowanie...
Przejdź na

Borkowski doniósł do Ziobry na teściową i szwagierkę. "Czekam cierpliwie na odpowiedź"

71
Podziel się

"Nie mogę pojąć, jak można tak zrobić, jak można dawać taki przykład siostrzeńcom i jeszcze domagać się sądownie praw do spotkań z nimi? Wolę izolować dzieci od takich osób".

Borkowski doniósł do Ziobry na teściową i szwagierkę. "Czekam cierpliwie na odpowiedź"
bDnJFMBN

Odkąd Jacek Borkowski w styczniu zeszłego roku pożegnał ukochaną żonę, Magdalenę Borkowską, samotnie wychowuje dwójkę nastoletnich dzieci. Niestety, teściowa aktora i jego szwagierka są zdania, że nie radzi sobie dobrze. Na początek, zapewniając, że kieruje nimi wyłącznie troska o osierocone dzieci, okradły je z pamiątek komunijnych i biżuterii po mamie. Następnie nasłały na nich kuratorkę, żeby sprawdziła, czy w domu nie panuje patologia. Troskliwe krewne zadbały także o wysłanie dzieci na badania psychologiczne w Rodzinnym Ośrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym. Babcia i ciocia zaniepokojone faktem, że Jacek i Magda nie chcą utrzymywać z nimi kontaktów, postanowiły zmusić ich do tego sądownie.

W lutym tego roku Sąd Okręgowy przychylił się do wniosku Barbary Gotowieckiej o zabezpieczenie kontaktu z wnukami i kazał im rozmawiać z babcią przez dwie godziny w miesiącu. Teściowa Borkowskiego wykorzystała przyznany jej sądownie czas na straszenie wnuków, że nawiedzi je ich zmarła mama.

Zaś sąd uniewinnił szwagierkę Borkowskiego od zarzutu kradzieży biżuterii, ponieważ odniosła na policję wyniesione z domu szwagra rzeczy. Wprawdzie po paru miesiącach, no ale zawsze. Korzystny wyrok ośmielił siostrę Magdaleny Gotowieckiej do planowania kolejnych kampanii sądowych. Na początek planuje, wraz z matką, pozwać szwagra o to, że nie zmusza dzieci, by rozmawiały a babcią.

bDnJFMBP

Oczywiście odwołam się od tego wyroku, gdzie tylko będę mógł. Nie mogę pojąć, jak można tak zrobić, jak można dawać taki przykład siostrzeńcom i jeszcze domagać się sądownie praw do spotkań z nimi? Wolę izolować dzieci od takich osób - zapewnia aktor w Super Expressie. Zdenerwowałem się i napisałem pismo do samego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Chcę, żeby mi wyjaśnił, jak mam wytłumaczyć ten wyrok dzieciom. Czy mam im mówić, że mogą wynosić z cudzych domów rzeczy i że to jest w porządku? Mnie w domu uczono czegoś innego: zabieranie rzeczy, które nie należą do ciebie, jest złe i takie zasady do tej pory wpajałem dzieciom, mam nadzieję, że nie będę musiał ich zmieniać. Czekam cierpliwie na odpowiedź i mam nadzieję, że uzyskam ją jeszcze przed rozprawą apelacyjną.

Pismo, przesłane w lipcu do Ministerstwa Sprawiedliwości, rozpatruje obecnie Prokuratura Krajowa.

bDnJFMBV
bDnJFMBW
bDnJFMCq
KOMENTARZE
(71)
Joanna
3 lata temu
To nienormalne.... Conto za moda, zeby babcie sadowo otrzymywaly prawo do spotykania wnukow? Zeby dzieci sadowo zmuszac do rozmawiania z babciami?
gość
3 lata temu
co za baby !!! Czemu tak dokuczają temu Panu-niszcząc przy tym dzieci
gość
3 lata temu
jest zdesperowany, żeby tylko odzyskać dzieci,,, i oby mu się udało!!
bDnJFMCr
gość
3 lata temu
ale baby-dranie, co one robią z psychiką tych dzieci-Panie Jacku, bardzo współczuję
gość
3 lata temu
ale harpie
Najnowsze komentarze (71)
Zniesmaczony
3 lata temu
O rany co za brednie piszecie. ZA WYPISYWANIE TAKICH GŁUPOT POWINIEN KAżDY ODPOWIADAĆ. Fakt jest taki że jest tylko ziarnko prawdy a reszta wymyślona. Ciekawy jestem przez kogo - mówiącego czy piszącego?
E 57
3 lata temu
Rodzina to nie zabawka, ktora jak niepotrzebna, to mozna do smieci wyrzucic. A tu odnosze wrazenie, ze kazdy etap zycia tego pana, zatrzaskuje za soba drzwi nieodwolalnie i absolutnie. Inni tez maja uczucia, tesknoty a nawet moze popelnili bledy zyciowe, ktore chcieliby naprawic, chocby w stosunku do dzieci. Kazdy orodoksyjny radykalizm jest chory i szalenie niebezpieczny. Pan tez kiedys bedzie dziadkiem i zycze, aby zawsze tym najukochanszym.
ada
3 lata temu
A mi tu źle pachnie.... i mam wrażenie że tu wkradł się jakiś fałsz.... Każda babcia i ciocia(tym bardziej,że córka nie żyje) ma prawo do wychowania (do udziału) wnuków!!! Mi oczywiście żal dzieci (straciły matkę) , ale również przede wszystkim żal mi babci i córki!!!!! bo tak na prawde to one straciły kogoś bliskiego!!!! NIE WIRZĘ temu Borkowskiemu. NIE!!!!
gość
3 lata temu
Szkoda dzieci, że mają takiego durnia za ojca.
Anna P.
3 lata temu
Bezczelny facet zniszczył celowo więż z ukochana babcią i ciocią najbliższą rodzinę żony, i teraz robi co chce nie widząc jak skrzywdził dzieci ich najbliższą rodzinę . No i brak szacunku dla zmarłej, która była mocno związana z rodziną
do czasu
3 lata temu
Wykorzystuje, że jest medialną wazeliną i niszczy ukochaną rodzinę swojej żony - drań.
Anna P.
3 lata temu
Bezczelny facet zniszczył celowo więż z ukochana babcią i ciocią najbliższą rodzinę żony, i teraz robi co chce nie widząc jak skrzywdził dzieci ich najbliższą rodzinę . No i brak szacunku dla zmarłej, która była mocno związana z rodziną
gość
3 lata temu
Borkowski ty zakłamany człowieku, na szczęście ludzie cię dobrze znają.
bDnJFMCj
Pani
3 lata temu
Dzieci miały kontakt z rodziną matki za jej życia a po śmierci mąż nastawil dzieci przeciwko babce i ciotce. To bardzo źle. I źle świadczy o nim.
gość
3 lata temu
kombinator
gość
3 lata temu
co to za człowiek który nie był na grobie swojej żony...i jeszcze buntuje dzieci przeciw rodzinie wstyd
gość
3 lata temu
Borkowski czasem nie przesadza????dlaczego aż tak utrudnia kontakt z babką przecież krzywdy im nie zrobi???jak podrosną to i tak same pójdą.A poza tym cała Polska nie musi o tym wiedzieć szkodzi swoim dzieciom ,zaczną się wstydzić
gość
3 lata temu
To babcia i ciocia to szantrapy ktore nalezy ukarać.Mam nadzieje ze P. Ziobro te osoby przywoła do porządku dziennego.Widocznie te panie nie maja co do roboty i mieszają w cudzym życiu i nie daja im zyc.
gość
3 lata temu
jestes k****n, pospolity duren ktory wyznaje hitlero-stalinowska zasade odpowiedzialnosci zbiorowej, dla przykladu za masowe kradzieze w berlinie niemcy powinni aresztowac kazdego polaka przekraczajacego granice? duzy tych kretynow w polsce....pisiorowo
...
Następna strona
bDnJFMCL