Trwa ładowanie...
Przejdź na

14-letni chłopiec gnębiony w szkole powiesił się w swoim domu. "Koledzy go prześladowali i nazywali gejem"

1003
Podziel się:

Uczeń szkoły w Gorczynie miał dość prześladowania przez rówieśników. Dyrekcja szkoły twierdzi, że nic nie zauważyła...

14-letni chłopiec gnębiony w szkole powiesił się w swoim domu. "Koledzy go prześladowali i nazywali gejem"

Do dramatycznego zdarzenia doszło w miejscowości Gorczyn w województwie łódzkim. 14-letni Kacper popełnił samobójstwo, po tym jak nie wytrzymał prześladowania ze strony szkolnych kolegów. Chłopiec był ofiarą przemocy ze strony rówieśników w Gimnazjum nr 1 w Łasku. Aby ratować syna, matka przeniosła go do nowej szkoły, w której od września rozpoczął naukę. Niestety wytrzymał tam zaledwie kilka dni i na początku miesiąca powiesił się w swoim domu. W rozmowie z Novą TV mama nastolatka nie kryje rozpaczy.

To było moje jedyne dziecko. Tak bardzo chciałam dla niego dobrze. Moje dziecko było za wrażliwe na te czasy. On sobie nie dawał rady. Dokuczali mu w szkole, wyzywali go - mówi zapłakana kobieta.

Chłopak próbował rozmawiać mamą o swoich problemach. Zwierzał jej się, ze jest nazywany "gejem" oraz wyśmiewany z powodu ubioru. Grożono mu też pobiciem. Dziadek 14-latka dodaje, że nie tylko wygląd denerwował kolegów wnuka - nie pasowało im też, że Kacper był "za grzeczny".

To było grzeczne dziecko, niewygodne dla pozostałych, dla tych wszystkich łobuzów i oni prawdopodobnie mu robili krzywdę - twierdzi starszy pan.

W całej sprawie najbardziej uderza to, że żaden z pedagogów, ani dyrekcja szkoły nie zareagowali na znęcanie się nad uczniem. Dyrektorka placówki odmówiła komentarza przed kamerą. Dziennikarzowi Super Expressu powiedziała zaś, że nie dotarły do niej żadne niepokojące sygnały.

Kacper chciał co prawda zmienić klasę na inną, ale potem zrezygnował z tego. Po wakacjach przeniósł się do innej szkoły. Nie wiązałabym jego śmierci z tym, co działo się u nas - mówi kobieta.

Śmierć Kacpra to kolejny po 14-letnim Dominiku z Bieżunia, 13-letniej Wiktorii z Giżycka i 17-letniej Nikoli przypadek samobójstwa nastolatka z powodu prześladowania w szkole.

Sprawę skomentowała Anna Brengos z Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom, która przyznaje, że w dzisiejszych czasach wyjątkowo łatwo jest stać się ofiarą rówieśników, również w Internecie.

Pojawiają się ośmieszające zdjęcia i komentarze, z którymi bardzo trudno walczyć. Nie można czekać do takiej tragedii żeby się obudzić ze swoją empatią - apeluje nauczycielka z 32-letnim stażem.

**"Nie mam absolutnie żadnych wątpliwości. Igor S. był TORTUROWANY!"

**

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1003)
gość
5 lata temu
Głupie gnoje, oby karma do nich wróciła.
gość
5 lata temu
Strasznie mi żal chłopaka i jego mamy. Dużo siły Pani życzę. (*)
gość
5 lata temu
szkoda chłopaka, zapewne przyczynili się do tego patologiczni koledzy i koleżanki...
Gość
5 lata temu
potwory
gość
5 lata temu
PATOLOGIA !!!
Najnowsze komentarze (1003)
gość
4 lata temu
Też tak miałem w zupełnie innych czasach, w pierwszej połowie lat 90. Nie myślałem żeby się powiesić, nawet nie wiedziałem jak to się robi. Ale w wieku 10 lat już miałem zaawansowaną depresję i silne stany lękowe. Szkoła to był obóz koncentracyjny. Pani pedagog w tym czasie piła spokojnie herbatkę w swoim gabinecie. Przez 5 lat nikt nie zareagował. Życie mam zniszczone do dnia dzisiejszego.
gość
4 lata temu
Życie jest bardzo pięknę i najważniejsze, mimo tych wszystkich obelg lecących w stronę tego chłopaka. Postanowił popełnić samobójstwo, co uważam za tchórzostwo. Niestety po śmierci nic nie ma, a Bóg/Bóstwa zostały zmyślone, po to, aby manipulować i ogłupiać ludzi.
Michał
5 lata temu
Ilona, bardzo Ci współczuję. Michał Orchów.
Michał
5 lata temu
Ilona, bardzo Ci współczuję. Michał Orchów.
gość
5 lata temu
Ci co Kacpra gnębili mają krew na rękach
zdhb
5 lata temu
Jakie sa dane przesladowców?
Gnojki z Łask...
5 lata temu
Patologia z Łasku pewnie rodzice taki sam m*****h.
Przerażona ko...
5 lata temu
Niech wreszcie dla przykładu wsadzą tych kilku neiznosnych bachorów, którym rodzice nie poświecili tyle czasu co mama Kacprowi. Ułozony, fajny chłopak. Co to znaczy, ze za grzeczny na dzisiejsze czasy? Dla łobuzerstwa nie ma przyzwolenia. Bez względu na wiek, z**********c to z**********c. Jak mozna kogoś tak gnebić. P*******e gnoje zazdrosne o wszystko, bo kto inny jak nie patologia gnebi??? Widzieliście kogoś z normalnego domu, komu rodzice poswiecaja czas, tłumaczą, rozmawiaja z nim aby wyrósł na łobuza? Nie to sa mamuśki, które karmią swoje dzieciaki, a one w domu tylko rosną. Jak w oborze, zero rozmów, potem taki ch..j czy mloda wyrafinowana k... a daje swój popis w szkole czy na podwórku. Kiedys wreszcie rówiesnicy zaczna sie takich osob wstydzić i chwalic znajomościami wartościowymi??? Co za patologia. Nie bać się ich, ich jest garstka, broń koleżanki, broń kolegi, paczką cała w niej siła.
gość
5 lata temu
u młodzieży teraz brak szacunku do każdego!!!!!!!!!!!
Agna
5 lata temu
Islam zły?A większość tych zwyrodnialców co gnębili Kacpra,albo i wszyscy to katole ochrzczeni utop.uczęszczają na katechizacje i nie jeden co niedziele idzie do kościoła.Obłudne barany boże.Wszyscy którzy go gnębili,albo nie reagowali macie krew na rękach niewinnego chłopaka.Mam nadzieje,że spotka was za to kara.Rodzice uczcie dzieci tolerancji,empatii i poszanowanie drugiego człowieka
gość
5 lata temu
Biedny Kacperku żegnaj😪 Wyrazy współczucia dla mamy i najbliższych....:(
gość
5 lata temu
Idź pomodlić się do kościoła,bo przecież tam ogłaszają być dobrym dla bliźniego swego,a ty to przecież egzekwujesz!!!!?????Amen
gość
5 lata temu
Nauczyciele kompletnie nie angażują się nieporozumienia między uczniami. Jak byłam dzieckiem kilku chłopców się na mnie uwzięło, skarżyłam się nauczycielom ale oni nawet raz nie zareagowali. Dobrze, ze byłam raczej silnym dzieckiem to sobie poradziłam z ich nagonkom.
gość
5 lata temu
Gnoje nienauczone empatii, poszanowania dla innych, tego,ze kazdy powinien zyc tak jak chce i nie musi przystawac do pozostalej tepej masy...Wredne, patologiczne gnoje. Karma do was wroci.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie