Trwa ładowanie...
Przejdź na

Gretkowska broni swoich słów o "Ch*ju bez cycków": "Mamy odpowiadać językiem sióstr z PCK? Chodzi o CHORĄ TRADYCJĘ i system plemienny"

194
Podziel się:

Pisarka została skrytykowana za mocne słowa skierowane do Piotra Dudy. "Wszystkiemu przyklaskuje Kościół, który lubi mieć kobiety pod kontrolą. Kiedyś to wszystko rypnie".

Gretkowska broni swoich słów o "Ch*ju bez cycków": "Mamy odpowiadać językiem sióstr z PCK? Chodzi o CHORĄ TRADYCJĘ i system plemienny"

Dekadę temu z inicjatywy Manueli Gretkowskiej powstała Partia Kobiet, promująca ideę parytetów w Sejmie i walcząca o możliwość pełnego samostanowienia kobiet. Podczas gdy ugrupowaniu nie udało się przetrwać, pisarka nadal zabiera głos w kwestiach politycznych. Ostatnio bardzo zdenerwował ją szef Solidarności, który przekonywał, że wcześniejsze przejście na wcześniejszą emeryturę jest dla kobiety formą docenienia, a nie ucisku. Gretkowska była jednak innego zdania, nazywając Dudę "*hujem bez cycków" i posiadaczem "otłuszczonych cycorów". Zainspirowała się też kultowym już określeniem Jarosława Kaczyńskiego.

Manuela rozwinęła myśl w rozmowie z naTemat, twierdząc, że PiS chce stworzyć "system plemienny", a wszystkiemu kibicuje Kościół:

Jakim językiem mamy odpowiadać? Językiem sióstr z PCK? - broni swoich wypowiedzi.

Rzecznikiem kobiecej nędzy jest jakiś facet na usługach PiS-u, który ośmiela się krzyczeć, że kobiety w Polsce nie są dyskryminowane, podczas gdy jest coraz gorzej - powiedziała.

Moja przyjaciółka głosowała na PiS właśnie dlatego, by przejść na emeryturę w wieku 60 lat. Ale teraz zmieniła zdanie. Zobaczyła wyliczenie, jak marne grosze będzie dostawać, jeśli nie przepracuje tych pięciu lat. O jakim wyborze tu mówimy, skoro kobiety są ubezwłasnowolnione w kwestii niechcianej ciąży? Chodzi tylko o chorą tradycję i uwikłanie społeczeństwa w system plemienny. Zamiast budować żłobki i przedszkola, rząd chce zagnać kobiety do darmowej opieki nad wnukami na pełen etat.

Władza wymyśla koło od nowa, wyważa otwarte drzwi. Chce cofnąć kobiety do lat 60-tych... za wyjątkiem legalnej aborcji oczywiście. A wszystkiemu przyklaskuje Kościół, który lubi mieć kobiety pod kontrolą. Kiedyś to wszystko rypnie. Poniesiemy konsekwencje nierównego wieku emerytalnego - dodała. To taki patriotyzm jak u sarmatów. Niechęć do rozwoju i obsesyjne trzymanie się niedobrych tradycji kiedyś doprowadziły do rozbiorów Polski. Prędzej czy później taka polityka doprowadzi do upadku państwa.

Niestety, wszelkie analizy wskazują jasno, że dzięki skróceniu wieku emerytalnego (a także przez długie okresy bezskładkowe, spowodowane np. ciążą czy wychowywaniem dzieci) kobiety narażone są na głodowe emerytury, żyjąc jednak dłużej niż mężczyźni.

**Gretkowska podczas Kongresu Kobiet: "Włóżcie te torby! W Polsce wprowadza się szariat!"

**

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(194)
Gość
5 lata temu
Można jej nie lubić, ale mówi prawdę: w państwie PiS kobieta staje się obywatelem drugiej kategorii
anty-troll
5 lata temu
Nie popieram jej tamtej obraźliwej wypowiedzi, ale merytorycznie się z nią zgadzam w 100%.
gość
5 lata temu
Ma kobieta rację. Kończymy 60 lat. przechodzimy na emeryturę i co? Emerytura głodowa, na wszystko brak. Do końca życia mamy opiekować się wnukami. I to wszystko co nas w życiu czeka.
gość
5 lata temu
Ona ma racje, bo ten Duda gadal jak połamany
Gość
5 lata temu
Nie lubiłam jej ale ona ma rację.
Najnowsze komentarze (194)
gość
5 lata temu
G****a to ona jest!
gość
5 lata temu
Odrażająca ,g****a baba.Powinna sie leczyć!
gość
5 lata temu
Bardzo dobrze !! Ma racje rozwalic PIS orków !! To wszystko sprawka kościoła w którym siedzą i rządzą dewiacji !!! Chorzy mężczyźni ,którzy nie lubią kobiet !! Darmozjady ciemnota i zacofanie !!!
kiciek123.56
5 lata temu
C**j z cycami -pani Grotkowska jak wszystkie feministki jest po prostu p*****lnieta w lep ! To wszystko na jej temat !
xXx
5 lata temu
Obrzydliwa jak każda feministka. Niestety dzisiaj już nie ma prawdziwych kobiet...
gosc
5 lata temu
Gdzie ta madra Manuela byla jak PO kradlo a teraz chce wysokiej emerytury?
gosc
5 lata temu
Zepsuta babo - co masz do siostr PCK nie wycieraj sobie geby,siostry PCK sie ciebie nie czepiaja.
gość
5 lata temu
Zgadzam się z Manuelą. Co zaś do sióstr z PCK to może mówią językiem chrystusowym, ale za cholerę im nie ufam. Wszystko to zakłamane pazerne s***e.
Świeża emeryt...
5 lata temu
Baba jest wredna, ale ma rację!
Gośka
5 lata temu
Uwielbiam tę babę! Poczytajcie jej książki- samo życie bez mizdrzenia i pierdół
gość
5 lata temu
Kto to jest ,wypuścili to coś z wariatkowa,nie dał rady Petru to myślą że da radę nie jaka Gretkowska,tak prymitywnego języka dawno nie słyszałem z ust kobiety,chyba że to następna Grodzka,dla mnie to coś jest h.jem z cyckami....miłego dnia
gość
5 lata temu
a gretkowska jest piz*ą ze zwisającymi cycami, co jakaś atara qwa wymyśli , to nowy mesjasz się objawia, co za porąbane miotły
gość
5 lata temu
Przy takim poziomie wypowiedzi, pozostaje tylko stwierdzić, że Pani Gretkowska, to taka C**A bez Ch*ja .......... nic więcej ....
gość
5 lata temu
Pani Manuelo , mnie wyliczyli ze jesli popracuje jeszcze te 12 lat do wieku emerytalnego , to dostane 150 zl wiecej .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie