Trwa ładowanie...
Przejdź na

Szydło subtelnie wątpi w skuteczność szczepionek: "To trudny wybór i każdy z nas rodziców ma dylemat"

159
Podziel się

"Ja nie mogę tego ocenić, bo nie jestem lekarzem" - mówiła na antenie... Radia Maryja.

Szydło subtelnie wątpi w skuteczność szczepionek: "To trudny wybór i każdy z nas rodziców ma dylemat"
bErfHDqt

Premier Beata Szydło była niedawno gościem programu Rozmowy niedokończone w Radiu Maryja. Prowadzący audycję Tadeusz Rydzyk, który lubi, gdy nazywa się go "ojcem", rozpoczął od zagajenia, czy Polska przestała być już "krajem kolonialnym", za jaki, w jego opinii, byliśmy uważani za rządów Platformy Obywatelskiej. Premier nie odniosła się do tego bezpośrednio, tylko wezwała do jedności prezydenta z rządem Prawa i Sprawiedliwości oraz samą partią.

Z tym rzeczywiście jest ostatnio kłopot, bo prezydent Andrzej Duda najwyraźniej zmęczył się już rolą "Adriana" i kolejnymi upokorzeniami, co nie zostało dobrze przyjęte przez jego partyjnych kolegów: Kaczyński odwiedził Dudę w Belwederze. "Chce, by znów stał się Adrianem" (FOTO)

Beata Szydło zapewniła jednak, że w tym trudnym czasie wiele sił dodają rządzącym modlitwy płynące ze strony słuchaczy Radia Maryja.

bErfHDqv

Wśród polityków i publicystów o prawicowych poglądach przeważa opinia, że modlitwa może być w ogóle receptą na wiele problemów. Na przykład przy jej pomocy można zwalczać, znacznie skuteczniej niż szczepionkami, choroby zakaźne.

Bezdzietny Wojciech Cejrowski od lat przekonuje rodziców, że robią wielką krzywdę swoim dzieciom, chroniąc je za pomocą szczepionek przed groźnymi, często śmiertelnymi chorobami. Zamiast tego lepiej mieć nadzieję, że wszystko będzie dobrze i dziecko jednak przeżyje: Cejrowski nawołuje do NIESZCZEPIENIA DZIECI!

Premier polskiego rządu wystarczyło kilka zdań, by podważyć lata odkryć medycznych i pracy epidemiologów i w subtelny sposób wyrazić swoje wątpliwości w skuteczność szczepionek. Jej zdaniem, jest to wyłącznie kwestia wiary, pozbawiona naukowych podstaw.

Wiem, że w tej chwili jest w Polsce duża dyskusja na temat szczepień. Każdy rodzic chce jak najlepiej dla swojego dziecka - wyjaśniła premier. Są rodzice, którzy mają przeświadczenie, że szczepionka może jego dzieciom zaszkodzić i są tacy, którzy uważają, że szczepienie pomoże w walce z chorobą. Ja nie mogę tego ocenić, bo nie jestem lekarzem. To jest trudny wybór i każdy z nas rodziców ma dylemat. Moja ocena jest taka, że szczepienia są potrzebne. My nie lekceważymy jednak głosów Państwa, którzy mówią o tym, że nie chcą szczepić swoich dzieci. W KPRM odbyło się spotkanie z rodzicami, którzy podnoszą ten problem. Będziemy się zastanawiać, w jaki sposób pogodzić te stanowiska.

bErfHDqB

Na koniec obiecała powstanie, jakże oczekiwanego przez cały naród, kolejnego "filmu o patriotach".

Trwa praca nad przygotowaniem filmu o polskich patriotach i taki film będzie realizowany przez Polską Fundację Narodową - przyrzekła premier. Nasz rząd bardzo stawia na polski patriotyzm i myślę, że ze wzruszeniem słuchaliśmy, jak potrafił to docenić prezydent Donald Trump.

Nie sprecyzowała niestety, o jakich polskich patriotów chodzi. Domyślacie się?

bErfHDqC
bErfHDqW
KOMENTARZE
(159)
gość
4 lata temu
Powiedziała również, może nawet przede wszystkim "Moja ocena jest taka, że szczepienia są potrzebne." To należy podkreślać, nie marginalizować!
dobrze
4 lata temu
rzeczywiście trudny, bo cholery, tyfusy i inne choroby same się "wykonczyly". Szczepionki nie mialy w tym żadnego udzialu... to byl żart!
gość
4 lata temu
nie szczepcie ale nie miejcie potem pretensji do lekarzy jak wam dzieci umra
bErfHDqX
gość
4 lata temu
powiedziała że to trudny wybór i tego nie ocenia, bo nie jest lekarzem - gdzie tu widzicie problem??
Gość
4 lata temu
Tak nie szczepomy dzieci, nie robimy przeszczepów ani operacji. Zawierzmy życie i zdrowie jedynie opiece bożej. Chora partia! Jedyne tak za nie dla pseudo uchodźców
Najnowsze komentarze (159)
gość
4 lata temu
Jak by szczepienia miały zagrażać życiu to szczerze z ręka na sercu nikt by nie żył no bo szczepionki uśmiercają...
gość
4 lata temu
Na wsi takie poglądy są powszechne i tu nie ma wyjątku
gość
4 lata temu
od tego sa rodzice i nikt nie powinien podwazac ich decyzji a co do szkodliwosci szczepionek ,wiekszosc wie ,ze tak jest a reszta niech czyta ,czyta i jeszcze raz czyta by nie zaszkodzic swojemu dziecku
gość
4 lata temu
A księżula syneczka zaszczepiła przeciwko wszystkim chorobom?
Gość
4 lata temu
Szczepic. Tylko rozsadnie. Teraz noworodka sie szczepi nie dajac mu nawet odetchnac normalnym powietrzem. Za SZYBKO. Kilka tygodni nie zrobiloby roznicy a dziecko jest znacznie silniejsze. A 3 szczepionki na raz to juz niebezpieczne . Posluchajcie na yt co stalo sie z sytemem nerwowym niektorych dzieci. Mozna podac z odstepem szczepionki nie udzkadzajac dzieci. Liczy sie wygoda lekarzy.
gość
4 lata temu
Wszystkie choroby tj. świnka, różyczka, ospa, odra itp. dopadły mnie w okresie przedszkolnym. Nachorowałam się wtedy, nacierpiałam, ale cieszę się, że przeszłam przez te wszystkie choroby. Obecnie mam 31 lat i nie muszę się martwić, że np. różyczka dopadnie mnie podczas ciąży. Dorośli przechodzą te choroby bardzo ciężko, są niezwykle niebezpieczne, szczególnie dla kobiet w ciąży. Nie twierdzę, że nie należy szczepić, ale osobiście ciszę się, że wszystkie te choroby mam dawno za sobą.
gość
4 lata temu
Jak pogodzić te stanowiska? Wystarczy aby każdy miał wybór! Chcę to szczepię, nie chcę to nie szczepię!
gość
4 lata temu
Mój synek ma 6 lat - nieszczepiony, nie choruje prawie wcale, ma najlepsą uczęszczalność do przedszkola.
bErfHDqP
gość
4 lata temu
Zenada
Gość
4 lata temu
Ta partia ma w ogole problem ze wspolczesna medycyna. Najlepiej jakby lekarze leczyli liscmi babki i woda brzozowa
Gość
4 lata temu
Wolnosc jest wtedy gdy ludzie maja wybor! W kwestii szczepien ludzie sa zniewoleni. W demokratycznych panstwach zachodnich szczepienia nie sa obowiazkowe. kazdy rodzic powinien miec wybor!
dd
4 lata temu
Poczytajcie trochę o szczepionkach zarówno z jednej jak i drugiej strony, potem zacznijcie się wypowiadać. Też byłem kiedyś "za". Fluor w paście też jest ciekawym produktem. Ktoś pamięta obowiązkową fluoryzację zębów w podstawówce czy same gimnazjalne osobniki tu bywają?
dominik
4 lata temu
zycie i tworczosc jaroslawa k... ostatni patriota... ewentualnie moze chodzic o p. antka i byl by to film pt czarnoksieznik.ze smolenska.... albo tanczocy z tupolewem...albo o ojcu dyrektorze... tutaj moze byc tylko jeden tytul... od zera do milionera
gość
4 lata temu
Trzeba się szczepić tylko że firmy już przesadzają z ilością tych szczepionek , które chcą ludziom wlepić
...
Następna strona
bErfHDrr