Kukulska jest przeciwna aborcji: "Nie umiem odpowiedzieć, kiedy kończy się płód, a zaczyna człowiek"

309
Podziel się

Wokalistka przekonuje, że prawa kobiet są dla niej ważne, ale nie należy podpisywać się pod wszystkimi hasłami feministek.

Kukulska jest przeciwna aborcji: "Nie umiem odpowiedzieć, kiedy kończy się płód, a zaczyna człowiek"

W zeszłym roku temat aborcji był jednym z najgłośniej poruszanych w debatach publicznych oraz Sejmie i Senacie. Kobiety wyszły na ulicę w "czarnych marszach", aby wyrazić swój protest wobec planów zaostrzenia przepisów aborcyjnych. Latem temat został nieco zepchnięty na dalszy plan z powodu ogólnopolskiej awantury o sądownictwo, jednak teraz powrócił. Organizacje "pro life" zamierzają bowiem przeforsować projekt zakazujący aborcji m.in. z powodu wad płodu. Środowiska feministyczne już zapowiedziały kontrę. 3 października, w rocznicę zeszłorocznego "czarnego marszu" odbędzie się kolejny ogólnopolski strajk kobiet, w trakcie którego organizatorzy będą zbierać podpisy pod projektem ustawy Ratujmy Kobiety 2017. Kolejny marsz jest już zaplanowany na 24 października. Z pewnością i tym razem nie zabraknie na nim znanych feministek, takich jak Agata Młynarska czy Maja Ostaszewska. Poparcie "znanych twarzy" bardzo pomaga całej akcji, jednak nie każda sławna kobieta popiera postulaty feministek. Sceptyczna jest na przykład Natalia Kukulska, prywatnie mama trójki dzieci. Wokalistka niedawno wydała nową płytę Halo, tu ziemia, dla której inspiracją była ponoć między innymi zbliżająca się setna rocznica uzyskania przez kobiety w Polsce praw wyborczych.

Piosenkarka przekonuje, że prawa kobiet są dla niej ważne i ubolewa nad tym, że kobiety w dzisiejszych czasach są obciążone nierealnymi wymaganiami, a przez rząd traktowane jak "masa".

Musimy sobie ogarniać dziesięć rzeczy naraz, planować, rozwijać się, przytulać, pocieszać i jeszcze wyglądać. W teledysku każda kobieta jest inna, a traktowane jesteśmy jak masa. Jesteśmy w rękach polityków, tak jakby byli bogami - mówi Natalia w najnowszym wywiadzie dla Wysokich Obcasów.

Gdy jednak dziennikarka poruszyła temat aborcji, Kukulska zaczęła mieć wątpliwości. Jej zdaniem nie należy podpisywać się pod wszystkimi hasłami feministek. Twierdzi też, że sama w żadnych okolicznościach nie dokonałaby aborcji, ponieważ nie wolno decydować o czyimś życiu.

Popieram kobiety, które walczą o prawo do wolności w "czarnych marszach" - zapewnia gwiazda. Nie umiem zgodzić się z hasłami, które mówią o aborcji jako o zwykłym medycznym zabiegu usunięcia płodu. Ja nie umiem odpowiedzieć sobie na pytanie, kiedy kończy się płód, a zaczyna człowiek. Kiedy możemy decydować o czyimś życiu, nawet jeśli jest śladowe. To samo dotyczy eutanazji. Nie dokonałabym aborcji.

W zeszłym roku Natalia, mimo wszystko, wsparła "czarny protest". Myślicie, że i w tym roku dołączy do akcji?

KOMENTARZE
(309)
Gość
3 lata temu
Całkowicie sie z nią zgadzam! Mądra kobieta !
gość
3 lata temu
Ma racje.
gość
3 lata temu
swieta racja
Gość
3 lata temu
Jeśli ma zdrowe dzieci to nie musiała się nad tym mocno zastanawiać. Czasy kiedy aborcja była formą antykoncepcji dawno minęły. Dziś kwestia aborcji to zawsze dramat: gwałt, złe wyniki badań prenatalnych lub własnych.
gość
3 lata temu
Madra, inteligentna kobieta. Nie robi z siebie ekspertki we wszystkich sprawach, tylko jak juz cos powie to konkret.
Najnowsze komentarze (309)
gość
2 lata temu
14 dni i już jest kształt człowieka
gość
2 lata temu
To jak można być , za a nawet przeciw ?
gość
2 lata temu
To jak można być , za a nawet przeciw ?
gość
2 lata temu
to sie nie wypowiadaj, ciotka, w cieplych pieleszach rodzinnych . aborcji dokonuja kobiety bo musza !
gość
2 lata temu
ona może być przeciw. ją stać na aborcję za granicą. tej pani życzę myślenia bardziej o innych a nie tylko o sobie. to że ktoś jest przeciw nie oznacza, że inni maja być pozbawieni możliwości. idąc tym tropem ja jestem przeciw pisowi, a pozwalam mu rządzić nieprawdaż. to jest demokracja
katol
2 lata temu
inteligetne kobiety powinny ja dyskryminowac, bo zacofania nie mozna popierac
gość
2 lata temu
jak nie umiesz... to się naucz...
gość
2 lata temu
po 2 czy 3 tygodnaich ciazy wchodzi do plodu dusza wtedy juz mowimy o zyciu alew dla mnie zyce zaczyna sie do razu gdy polacza sie jajeczko zplemnikiem.po czasei polaczeniajuz plod czuje bol czym jest aborcja ocinaniem nozek wyjmowaniem w kawalkach dziecka dziecko czuje bol to robi matka matka kotra ma chronic dziecko. antykoncepcja to seks tantryczny uczac sie tej sztuki meszczyan uczy sie powstrzymywac wytyrsk dziecko macie meic wtedy gdy oboje jego pragniecie wieczamaist zabijac do nauki ucza rzepeccy w nowym kawkowie ja uczylam sie w warszawie chrzescianom wolno
gość
2 lata temu
Bardzo g****a kobieta. Człowiek jest od samego poczęcia...
lans na femin...
2 lata temu
No to po co wspierała "czarny proces" który ma za cel wprowadzenie aborcji na życzenie ciężarnej?
gość
2 lata temu
ja nie pojmuje po co te protesty, i tak co zechce to zrobie czy musze pytac sie ministra czy prezydenta czy sprzataczki, jak zechce to i tak usune ciaze ,ktorej nie chce,nikogo sie nie bede pytac, wiec po co darcie ,gęby, nie panimaju,
wolna
2 lata temu
co za chamskie prostackie podejscie, moze osobnik z rolnik szuka zony?
gość
2 lata temu
Przecież to pytanie jest irrelewantne. Żaden człowiek nie ma prawa do korzystania z czyjegoś ciała wbrew woli. Nikogo nie można zmusić nawet do takiej mało wymagającej aktywności jak rejestracja w bazie dawców szpiku. Kukulska zastanawia się, czy zarodek to człowiek, czy nadczłowiek, podobnie jak zakłamane idiotki, które jej wtórują. Polki są naprawdę odrażające w swoim załganiu. Chyba największa nacja aborterek w Europie i wszystkie to p********e zwolenniczki "kompromisu". Naprawdę... trochę godności.
gość
2 lata temu
Prawdziwy feminizm ginie, Prawda jest taka, że większość zaciekłych feministek jest właściwie przeciwko wszystkiemu i nie zawsze rzeczywiście opowiadają się za prawami kobiet. Gdzie są te walczące feministki, kiedy, np. w krajach arabskich małe dziewczynki wydawane są za mąż, a kobiety nie mają w większości prawa głosu, gdzie honorowe zabójstwa są legalne, a mężczyzna traktuje kobietę jak własność?
gość
3 lata temu
bo na takie pytania pomaga odpowiedzieć życie. wystarczy że ktoś cię zgwałci lub dostajesz diagnozę że twoje dziecko ma straszną wadę i będzie cierpieć i wtedy tych wątpliwości jest mniej. taka osoba jak Natalia nawet gdyby urodziła bardzo chore dziecko to miałaby kasę i wsparcie, a inne matki zostają same i 24h czuwają nad upośledzonymi dorosłymi dziećmi w pojedynkę, muszą żebrać o edukację i rehabilitację, a potem często przeżywają własne dzieci które zostają same skazane na zakłady zamknięte
gość
3 lata temu
Niemowlę bez dorosłego- śmierć. Starzec bez pomocy- śmierć. Osoba chora,po wypadku,sparalizowana, niepełnosprawna bez pomocy- śmierć. Czyli to nie są ludzie????!!!!
JA
3 lata temu
BRAWO NATALIA
gość
3 lata temu
liczyliscie na hejt a tu lipa- brawo Natalia
Juhas
3 lata temu
Popieram ją. Mam dwóję dzieci - są od siebie całkowicie różne. Inne charaktery, pomysły, reakcje, inne ulubione zabawki, jedzenie itd. Każdy za nas jest niepowtarzalny. Jeżeli ktoś decyduje się na aborcję to zwyczajnie zabija człowieka. Nikt już o tym konkretnym człowieku niczego się nie dowie. Nie wiadomo kim by był i co by zrobił gdyby pozwolono mu żyć. Od razu mówię, że jestem ateistą i nie odnoszę tego do jakiś przykazań czy innych guseł - piszę jak sam czuję.
gość
3 lata temu
Trzeba rozróżnić feminizm od femfaszyzmu. Czarne protesty i czołowe baby, to te drugie. Nie walczą o kobiety! Walczą o swoje urojone widzi-mi-się. Wstyd i żenada!
gość
3 lata temu
Brawo, brawo, brawo... Ma Pani rację w przeciwieństwie do innych celebrytek, które rozumem nie grzeszą.
Gość
3 lata temu
Noworodek bez opieki doroslego tez dlugo noe pociagnie...
Gość
3 lata temu
Poparcie protestu wcale nie oznacza że jest się za aborcją i że tego by się dokonało. Co durne myślenie. To protest przeciwko zakazowi samodzielnego zadecydowania w wyjątkowych przypadkach. To każdy powinien to zrozumieć,ale logika Pudla na to chyba nie pozwala.
gość
3 lata temu
Super, wszystko fanie, tylko zapomniałaś Natalio o jednej rzeczy: nikt cię nie zmusza do aborcji, więc ty nie zmuszaj nikogo do urodzenia dziecka. Feministkom chodzi o wolny wybór, a nie skrobanie na potęgę, Widze, że nie czaisz różnicy, niestety jak wiele kobiet... Smutne.
...
Następna strona