Wtorek 10.10.2017

Od Judyty z "Nigdy w życiu" do królowej ambitnego teatru: Danuta Stenka kończy dzisiaj... 56 lat! (DUŻO ZDJĘĆ)

Danuta Stenka urodziny gwiazd

Danuta Stenka zadebiutowała na wielkim ekranie już w 1990 roku rolą Elżbiety w filmie Rozmowy o miłości. Aktorka musiała jednak poczekać aż 14 lat, by jej twarz zaczęli rozpoznawać wszyscy Polacy. W 2004 roku wcieliła się w postać Judyty w filmowej ekranizacji bestsellera Nigdy w życiu! autorstwa Katarzyny Grocholi i to dopiero ta rola przyniosła jej wielką popularność

Dwa lata wcześniej Stenka zagrała George Sand w filmie Chopin. Pragnienie miłości, którego anglojęzyczną wersję wyświetlano w 40 krajach świata.

To właśnie dzięki tym rolom, a także późniejszym kreacjom filmowym, między innymi w komedii Lejdis czy dramacie Katyń, Stenka stała się jedną z najbardziej znanych polskich gwiazd.

W utrzymaniu sympatii milionów Polaków pomogły jej nie tylko sukcesy zawodowe, ale również szczerość, z jaką aktorka opowiadała o swoich problemach: walce z poważną depresją czy starzeniu się i godzeniu z upływającym czasem.

W październiku zeszłego roku Stenka po raz kolejny zaskoczyła wszystkich, goląc głowę. Nawet ta oryginalna fryzura nie odebrała jej jednak urody i uroku.

Dzisiaj Danuta Stenka ma 56. urodziny. Zobaczcie, jak zmieniała się przez lata.

Czego jej życzycie?

« Poprzednie 1/20

Tak zmieniała się Danuta Stenka! Aktorka kończy dzisiaj... 56 lat

2Tak zmieniała się Danuta Stenka! Aktorka kończy dzisiaj... 56 lat