Trwa ładowanie...
Przejdź na

Vega odlatuje w TVP: ""Botoks" to FILM MISYJNY! Rozszerza światło w świecie ogarniętym ciemnością!"

215
Podziel się:

Patryk został nagle ulubieńcem Michała Rachonia. "Codziennie czytam Pismo Święte" - zapewniał na antenie. To dlatego sfilmował seks z psem?

Vega odlatuje w TVP: ""Botoks" to FILM MISYJNY! Rozszerza światło w świecie ogarniętym ciemnością!"

Wszystko wskazuje na to, że Patryk Vega znalazł idealny sposób na to, aby obronić się przed miażdżącą krytyką swojego najnowszego "dzieła". Reżyser Ciacha utrzymuje, że Botoks to film misyjny, pokazujący szokującą prawdę o służbie zdrowia...

Jego narrację kupiły chyba prawicowe media, bo Vega udzielił wywiadu jednemu z prawicowych tygodników, a w środę był gościem programu Minęła 20 w TVP Info.

Rozmowę z Vegą poprzedziła "obiektywna" sonda, w której rozchichotany dziennikarz pytał ludzi na ulicy o to, czy lekarze w Polsce "klepią biedę". Wszyscy (!) przepytani byli zdania, że lekarze opływają w luksusy. Ciekawe, czy TVP zrobi kiedyś sondę o zarobkach Ziemca i innych gwiazd państwowej telewizji...

Potem było już tylko lepiej:

Dlaczego zdecydował się pan pokazać w filmie jak wygląda zabijanie małych ludzi? - zaczął Michał Rachoń, znany z wylewania napoju energetycznego na wizji.

Ja wywodzę się z dokumentu, wszystkie swoje filmy tworzę w ten sposób, że spotykam się z bohaterami, którzy występują w autentycznej rzeczywistości i z ich historii zasysam to, co jest dla mnie najbardziej poruszające. W związku z tym punktem wyjścia było to, że lekarze sami powiedzieli mi, że nie było dotąd żadnego filmu, ani serialu, który w sposób autentyczny pokazywałby współczesną służbę zdrowia i stwierdziłem, że to jest dobry powód, żeby się tym zająć - odpowiedział Vega, honorowy gość TVP.

_Jak pan myśli, dlaczego do tej pory w polskim kinie nikt nie starał się tej rzeczywistości, której przecież dotykamy non stop, pokazać?_

Ja myślę, że ludzie się tego bali, dlatego bo to jest totalnie kontrowersyjny temat. Ja liczyłem się z tym, że może się wydarzyć wszystko w przypadku tego filmu. Miałem świadomość, że robię najbardziej kontrowersyjny film w historii kinematografii tego kraju (...) - odpowiedział skromnie Vega. Chciałem poszerzyć wiedzę społeczeństwa i yyyy sprowadzić to do tego, aby ludzie wypowiadając się o aborcji mieli wiedzę z czym to się wiąże i tak naprawdę ten film pokazuje, czym tak naprawdę jest aborcja - dodał nieskładnie.

Następnie Vega przeszedł do tłumaczeń, skąd wzięła się fala hejtu, która zmiażdżyła jego film.

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, jak wyglądał początek tego filmu. Zanim on wszedł do kin, spotkał się z taką falą hejtu i nienawiści społecznej, że tak naprawdę mogło się to zachować w różny sposób. (...) Na szczęście ludzie myślą samodzielnie i oparli się tej fali i mimo tego, co się działo i zdecydowali się pójść do kina i film ma drugie otwarcie w historii polskiej kinematografii - odpowiedział zadowolony.

Wyraźnie podekscytowany Rachoń drążył dalej temat aborcji. Spytał reżysera, dlaczego akurat ten temat wzbudza aż tyle kontrowersji.

Proszę państwa, to jest wyłącznie nomenklatura, ja jestem katolikiem, więc dla mnie nie ma tematu, czy aborcja jest dopuszczalna, czy nie - odparł Vega.

Następnie zaczął popisywać się wiedzę na temat 12-tygodniowych płodów. Z miną znawcy zaczął tłumaczyć, że ciążę liczy się od ostatniej miesiączki.

Czy pan spodziewa się, że pański film zmieni poglądy Polaków i odłoży ten punkt widzenia, że aborcja to po prostu zabieg? - kontynuował wątek aborcyjny Rachoń.

Oczywiście, że tak. Dla mnie to film misyjny. Robiąc ten film miałem poczucie, że to jest film, który rozszerza światło w świecie ogarniętym ciemnością. Ja uważam, że ten film dostałem z góry. W przypadku jego byłem tak naprawdę narzędziem. W związku z czym liczę na to, że on w sposób realny zmieni rzeczywistość - odlatywał coraz bardziej Vega.

Gość TVP nie omieszkał też wynotować Mai Ostaszewskiej i Magdaleny Cieleckiej, "chwaląc" je za zaangażowanie w protesty. Z wiadomych przyczyn nie rozwinął jednak wątku zbyt mocno, pozwalając sobie na znaczną krytykę:

Dla mnie to jest dość przykre, że kobiety są dyskryminowane w większości zawodów w tym kraju i uważam, że to się powinno zmienić. I w tym sensie, popieram ruchy społeczne, kiedy kobiety wychodzą na ulice i w sposób otwarty artykułują swoje potrzeby i prawa. Uważam, że to jest w porządku - oznajmił łaskawie.

Natomiast jestem przeciwnikiem hipokryzji. Nie mogę się zgodzić z tym, że Maja Ostaszewska i Magda Cielecka, które chodzą na czele tych marszów, dyskryminują mój film. Bo dla mnie to jest tak naprawdę hipokryzja. Z jednej strony one w tych marszach chodzą, walcząc rzekomo o wolność, a jednocześnie mi zabraniają wolności wypowiedzi.

Sztuka jest apolityczna, ja mam prawo w tym filmie pokazać co chcę, mam prawo pokazać swoją wizję świata - dodał, zapominając, że każdy ma również prawo wyrazić swoją opinię na temat filmu.

Na koniec Vega został zapytany o swoje... świadectwo wiary.

Jestem katolikiem, nie wstydzę się tego, wręcz jestem z tego powodu dumny. Dla mnie wiara stanowi całe moje życie. Codziennie czytam Pismo Święte. Dwukrotnie się modlę. Ta modlitwa tak naprawdę ustawia mi cały dzień, łącznie z pracą. Biblia jest instrukcją jak żyć - powiedział natchniony.

Jak myślicie, czy to właśnie Pismo Święte natchnęło Vegę do nakręcenia scen seksu z psem, czy sikania do umywalki?

**Sablewska też krytykuje "Botoks": "To nie moja estetyka"

**

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(215)
gość
5 lata temu
co to za trend ostatnio do wypowiedzi rodem z powieści Paulo Coelho ? Wszyscy nagle mają natchnienie i wizje,albo tworzą sztukę albo motywują. Chodakowska pokazując d**ę motywuje,a ten pokazując słowo ,,k***a'' na tysiąc sposobów tworzy sztuke ???? Chcą pokazać że są lepsi i inteligentniejsi od przeciętnego Kowalskiego,a tak naprawde to zwykłe buraki, które mają ciśnienie na kasę. A nie przepraszam ...oni tworzą historię ;)
gość
5 lata temu
Czego to człowiek nie powie dla promocji swojego filmu?
gość
5 lata temu
rownie prawdziwy i misyjny jak smolensk....dno i wypociny szukającego sensacji tam gdzie jej nie ma
Gość
5 lata temu
Człowiek przychodzi zwabiony tytułem, a następnie okazuje się, że nikt niczym nigdzie nie odlatuje.
gość
5 lata temu
dno
Najnowsze komentarze (215)
Ela
5 lata temu
Rachoń to p***c
zalukajfilmy....
5 lata temu
Jedyna stronka gdzie moża oglądać BOTOKS to www.zalukajfilmy.pl
gość
5 lata temu
Wyglada jakby mu miał baniak pęknąć
road to hell
5 lata temu
Zabiła swoje dziecko, teraz mówi: Aborcja to największy Holocaust mojego pokolenia
mordWmodzie
5 lata temu
Aborcja-to najwiekszy holokaust obecnych czasow !!
gosciu
5 lata temu
Swietny film-aborcja to zbr,odnia
Clint
5 lata temu
Swietny film pokazujacy cała prawde,bez ubarwiania i kłamstw o aborcji,czyli bestialskim mordowaniu bezbronnych małych ludzi
gość
5 lata temu
Szczyt wyrachowania. Z Bogiem na ustach wyprodukował gniota ze scenami jak z p****la i słownictwem zaczerpniętym od patologii i prymitywu. Czy właściciele klubów gogo i prostytutki też realizują misję? Pewnie tak, tylko o tym jeszcze nie wiedzą...
gość
5 lata temu
A mi film podobał się
Gość
5 lata temu
Rachoń to mądry facet
gość
5 lata temu
Najbardziej kasowe filmy od wielu lat tego reżysera i żadna lewacka szczekanina temu nie zaprzeczy....kundelek hau,hau....
Gośćseed
5 lata temu
Film za je bi sty!!! Sytuacje przedstawione w filmie maja odzwierciedlenie w rzeczywistosci Niestety smutne to ale prawdziwe Powiazania lekarzy z firmami farm zasługują na ściganie przez policje lub inne odpowiednie do tego organy Łapòwkarze lekarze za kraty!!!!!
Monia
5 lata temu
Bardzo dobrze popieram zakaz aborcji bo to Bóg daje życie i to Bóg je odbiera a nie człowiek
gość
5 lata temu
chore
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie