Trwa ładowanie...
Przejdź na

Posłanka PiS o emigracji strajkujących młodych lekarzy: "NIECH JADĄ!" "Buta, arogancja, ROZPASANE CHAMSTWO"

460
Podziel się:

Józefa Hrynkiewicz znalazła "rozwiązanie" problemu żenująco niskich zarobków rezydentów. Na Twitterze zawrzało.

Posłanka PiS o emigracji strajkujących młodych lekarzy: "NIECH JADĄ!" "Buta, arogancja, ROZPASANE CHAMSTWO"

Głodowy protest lekarzy, który trwa pod ponad tygodnia, to aktualnie temat gorącej debaty publicznej nie tylko o zarobkach młodych lekarzy, ale również stanie służby zdrowia. Strajk popierają celebryci, w tym Renata Kaczoruk, Mateusz Damięcki czy Ada Fijał. Oliwy do ognia dolał list jednej z rezydentek opublikowany na Facebooku:

Niestety, zamiast realnej próby rozwiązania tego trudnego i skomplikowanego sporu o zarobki w służbie zdrowia, politycy jak zwykle próbują "skorzystać" na zamieszaniu. Niestety polskie szpitale nadal pozostają zadłużone, a lekarze - nieopłaceni.

Burzę wywołało wystąpienie posłanki PO, Lidii Gądek, a właściwie komentarz przedstawicielki Prawa i Sprawiedliwości, Józefy Hrynkiewicz, który przerwał wywód posłanki.

Gdyby nie ci młodzi ludzie, ci, którzy mogą w każdej chwili wyjechać, są świetnie wykształceni, znają języki, ale chcą pracować dla nas... - zaczęła swoje wystąpienie Gądek, gdy nagle przerwała jej posłanka PiS: Niech jadą! - krzyknęła z ławy sejmowej.

Jej komentarz usłyszała Gądek:

Zamiast pochylić czoła dla służby zdrowia, słyszymy takie słowa - podkreśliła z ubolewaniem.

Na Twitterze powstała gorąca dyskusja, w której dziennikarze i politycy ostro krytykują Hrynkiewicz:

Antynobla z dziedziny medycyny otrzymuje dziś posłanka Józefa #niechjadą Hrynkiewicz z PiS - brzmi jeden z komentarzy. Buta, lekceważenie Polaków, arogancja władzy. PIS szczuje na lekarzy! - czytamy.

Posłanka J. Hrynkiewicz (PiS) do lekarzy rezydentów: "niech jadą" (w kontekście pracy za granicą). Buta i arogancja władzy! #podłazmiana - napisał z kolei Andrzej Rozenek.

Kilka godzin później posłanka postanowiła wytłumaczyć się ze swojej wypowiedzi:

Powiedziałam to w ogromnej emocji, powiedziałam z żalu po prostu za tym, że tak marnych argumentów używa się w debacie, która powinna być debatą bardzo poważną. Nigdy nie optowałam za tym, żeby jacykolwiek ludzie z Polski wyjeżdżali, wręcz przeciwnie zawsze mówię swoim studentom, że ich miejsce jest w Polsce - argumentuje.

Sądzicie, że PiS wytłumaczy się ze słów posłanki, która uważa że Polska nie potrzebuje lekarzy?

**Sejm o lekarzach. Posłanka PO: Rezydenci mogą wyjechać. Posłanka PiS: Niech jadą

**

KOMENTARZE
(460)
Gość
5 lata temu
PiS niech jedzie i nie wraca, BŁAGAM!
Gość
5 lata temu
Czy w tym kraju kiedyś bedzie normalnie ?
Gość
5 lata temu
Wstyd mi tu mieszkać!
Gość
5 lata temu
Taka opinia w PISie to norma.
Kaska
5 lata temu
Same p*****y w tej Polsce zostaną
Najnowsze komentarze (460)
gość
5 lata temu
Bzdura, ze poniosły ją nerwy, chciała sie popisać , podlizać całej tej świty pisowskiej Kaczyńskiemu, Szydłowej i reszcie.
gość
5 lata temu
Dla mnie jakaś Fijał to żaden autorytet - wręcz przeciwnie. Ja po studiach lingwistyki stosowanej na UW początkowo zarabiałam 2700 brutto - przez dwa lata i się nie skarżyłam . Potem wraz z doświadczeniem pensja wzrosła zdecydowanie. Trudno, żeby lekarz dopiero po studiach zarabiał ciężkie tysiące.Uważam, że każda osoba, która ukończyła studia za które płacą podatnicy ( zanim zdecyduje się na emigrację) powinna je najpierw odpracować.
gość
5 lata temu
ma rację - szczeniactwo może dorobić dyżurami za 2400 zł za jeden dyżur to chyba niezła kasa biorąc pod uwagę fakt, że mogą sobie podczas tego dyżuru nieźle pospać
gość
5 lata temu
jasne, kur...., młodzi , wykształceni, pracowici niech jadą ! za to ściągajcie tych z zagranicy, co robić nie chcą i dajcie im 500+, niech się ciemnota leniwa mnoży !!!
gość
5 lata temu
niech jada tez jestem tego zdania 800 zl zadyzur to malo wiec niechjada
mimi
5 lata temu
zenada z tymi rezydentami ,na początku w każdym kraju lekarze zarabiają mało....po specjalizacjach dopiero można zadac ,niech wykarza się zdana specjalizacja bo to kiepsko młodym lekarzom wychodzi niestety!!!!
gość
5 lata temu
sytuacja w naszym kraju nie zmieni sie przeciez na lepsze w przeciagu roku.... na to potrzeba wielu dlugich lat mozolnej pracy , poki co , sila rozpedu , dalej maja tu dobrze jedynie synalki i coreczki lokalnej sitwy , reszta pomimo pracy i wyksztalcenia ma zawsze pod gorke , no i pierwsi do komentowania ... oczywiscie parszywe darmozjady w typie abp hosera czy poslow , co cale zycie w dostatku na cudzych plecach przezyli
Gość
5 lata temu
Ta baba zarabia ponad 20 tysięcy zł miesięcznie za siedzenie na D i głosowanie zgodnie z rozpiską - nie dziwcie się że nie zrozumie kogoś kto zarabia niecałe 2.
a
5 lata temu
ale babcia się super urządziła......a ja za 2 tys muszę żyć i utrzymywać bezrobotną córkę
PR
5 lata temu
Lekarze jak i pielęgniarki od dawien dawna płaczą i strajkują ze im złe ze ciężko ze mało zarabiają to dlaczego wciąż się kształcą na lekarzy i pielęgniarki. Jeżeli wiem ze gdzieś jest zle to się tam nie pcham tak. A tu porobili kwalifikacje robią po pare lat w Służbie zdrowia i chcą zarabia jak lekarze z kilkunasto letnim starzem bez przesady. Teraz to i Kopacz się udziela w rym temacie a dlaczego tego tematu nie poruszyła jak była przy władzy tylko promują anty Pisowskkie protesty. Jestem obojętny politycznie i widzę ze opozycja krytykuje wszystko co robi PiS i po aferach swoich prubuje się oczyścić. Mieli swoją szanse rządzić. Dajcie ja innym!
Gość
5 lata temu
niech jada?kto bedzie w szpitalach i przyvhodniach?ona?
gość
5 lata temu
W Polsce jest za mało lekarzy i pielęgniarek, a tu ktoś śmie twierdzić - niech jadą! Kto nas będzie leczył Hindusi? Podobno mają bardzo dobre szkoły medyczne. Ja jednak wolałabym polskich lekarzy. Posłanka PiS natomiast wyraziła szczerze poglądy tej partii, której nikt nie jest potrzebny, tylko prezes, on jest guru i lekiem na wszystko.
gość
5 lata temu
Jak PO może wogole zabierać głos... sami tyle lat rządzili a lekarze nigdy żadnej podwyżki nie dostali a teraz wielkich przyjaciół udają...? Hipokryci!!!!!!
gość
5 lata temu
onetnijcie pensje starszym lekarzom i dajcie to młodym jak sie tak solidaryzują
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie