Trwa ładowanie...
Przejdź na

Chazan o protestujących lekarzach: "Są po to, żeby SŁUŻYĆ, A NIE DOSTAWAĆ PIENIĄDZE!"

684
Podziel się:

Profesor przyznał, że sam zarabia "tylko" 6 tysięcy miesięcznie, więc żądania rezydentów są nierealne. "Zachowajmy jakieś proporcje".

Chazan o protestujących lekarzach: "Są po to, żeby SŁUŻYĆ, A NIE DOSTAWAĆ PIENIĄDZE!"

Ponad trzy lata temu cała Polska usłyszała o profesorze Bogdanie Chazanie, wówczas dyrektorze Szpitala św. Rodziny w Warszawie. Chazan odmówił przerwania ciąży u 38-letniej pacjentki, którą zmusił do urodzenia śmiertelnie chorego i zdeformowanego dziecka. Noworodek oczywiście zmarł, a Chazan został kimś w rodzaju gwiazdy mediów i idola przeciwników aborcji.

Od tamtej pory zresztą jego kariera nabrała wiatru w żagle: latem Chazan dostał za zadanie opracowanie nowych standardów opieki okołoporodowej, co może wydawać się niepokojące, biorąc pod uwagę jego poglądy na temat rodzenia. Pacjentki Chazana wspominają bowiem, że znieczulenie przy porodzie było u niego wyjątkiem, wszak poród "musi boleć".

Zabranie przez Chazana głosu w sprawie protestu lekarzy rezydentów było więc tylko kwestią czasu. Wywiad z lekarzem przeprowadził serwis w wPolityce i, jak można się było spodziewać, profesor Chazan nie zawiódł.

Mężczyzna stwierdził bowiem, że rezydenci sami są sobie winni, bo niepotrzebnie wybrali protest głodowy, który "ujął im troszkę godności". Młodzi medycy mają zresztą szantażować rząd, ale ogólnie są po to, żeby "służyć, a nie dostawać pieniądze":

Nie można w ten sposób stawiać żądań drugiej stronie. To szantaż, w którym kładzie się na szali własne zdrowie, a nawet życie. To jest nie fair - skomentował. Czasami lekarze rezydenci zapominają, że oni nie są po to, żeby jedynie dostawać pieniądze, ale po to, aby służyć.

Nie można zaczynać pracy od podnoszenia swoich potrzeb finansowych i mówienia o swojej godności. Nikt nie ujmuje godności młodym lekarzom, oni sami sobie ją troszkę ujmują przez formę protestu, na jaką się zdecydowali.

Na szczęście potrzeby finansowe profesora Chazana są zaspokajane nawet z nawiązką, do czego sam się przyznał. Powiedział, że jako profesor z 50-letnim stażem pracy zarabia tylko 6 tysięcy złotych miesięcznie. Dyplomatycznie zapomniał jednak wspomnieć o innych posadach niż ta na uniwersytecie:

Jestem profesorem medycyny, pracuję na jednym z uniwersytetów w Polsce jako wykładowca i zarabiam tam 6 tys. złotych. Dodam, że jestem profesorem z pięćdziesięcioletnim stażem pracy. Rezydenci żądają 7 czy 9 tysięcy złotych, czyli więcej niż zarabia profesor. Zachowajmy jakieś proporcje - powiedział.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(684)
Gość
5 lata temu
Przeraża mnie ten człowiek. Tak po prostu, po ludzku. Wydaje mi się strasznie cyniczny i obojętny na innych, jak na lekarza...
gość
5 lata temu
Wykładowca a osoba która na co dzień pracuje w szpitalu to chyba różnica?... Niech Pan za darmo daje wykłady :)
Gość
5 lata temu
Morderca ze Skrobanek majątek odłożył . Młodzi lekarze już maja inna mentalność
Gość
5 lata temu
Ten człowiek nie ma wstydu
Gość
5 lata temu
Bez komentarza.
Najnowsze komentarze (684)
zuza
5 lata temu
Ty hipokryto zasrany...
Maria
5 lata temu
To nie człowiek tylko k*****a bezduszna kreatura średniowiecze i zakłamianie odrażający kto go wogóle zatrudnia chyba R****k!!!!!!!
gość
5 lata temu
Dr Chazan , jak sam przyznał wykonał ok 500 aborcji (każda za ok) 1 tys. zł - niech zwróci te 500 tys. ze swojego majątku na cele utrzymania chorych dzieci. Obłudny cwaniak .
jo
5 lata temu
najgorszy typ,który w Polsce jest ponoć lekarzem
jo
5 lata temu
mają skrobać jak on to się dorobią
jo
5 lata temu
mają skrobać jak on to się dorobią
gdyn
5 lata temu
kiedy p. Radziwiłł dawniej chciał dla rezydentów dwukrotną średnią, to czy p. Chazan protestował? Teraz chcą tylko 1,05 średniej, czyli 5% ponad średnią.
gdyn
5 lata temu
*Chazan o lekarzach: "Są po to, żeby SŁUŻYĆ, A NIE DOSTAWAĆ PIENIĄDZE!"* - nie dotyczy to lekarzy i polityków jednocześnie...
gdyn
5 lata temu
czy rezydenci te 8 tys. mają za ok. 170 h pracy pracy miesięcznie?
gość
5 lata temu
Przepraszam a Pan pracuje w szpitalu jako wo0lontariusz? Chwalebny czyn co. A za co żyjesz pacanie?Kazdy chciałby ,aby za cięzką pracę była odpowiednia zapłata aby godnie żyć.Wyzywa się pan na studentach a potem takiemu brak empatii do pacjenta.Przyglądnijcie się dobrze tym pozal się Boże profesorkom upadlających studentów i wyżywając się na nich kształcą wykolejenców psychicznych.Zapytajcie cicho studentów medycyny tam jest coś jeszcze gorszego niż w wojsku fala.
wykluczony
5 lata temu
Ty p ... ony hipokryto. Wkrótce prześlę do wielu redakcji nagranie ile żądałeś za konsultacje. Zobaczymy wtedy jak "służysz"
gość
5 lata temu
TAM nie chodzi o chorego o many..many...bo to sa KLANY medyczno=aptekarskie....BIZNES nie wpuscił rezydentow to na państwie wymuszaja przywileje ,a to, ze społeczenstwo wykształciło ich za darmo to nie trzeba "odsłużyć".. Kolejna.grupa roszczeniowa....500+ dla nich tez sie znajdzie...skoro dla nowobogackich jest???Dla emerytow nie ma....NIC 8 zł wyskrobali....i CISZA....chorujemy z niedojedzenia / półpascie/
art
5 lata temu
CHAZAN, który zrobił majątek na skrobankach. ,
gość
5 lata temu
GONIĆ SKÓR;;;;;A
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie