Minister Gliński odpływa: "Szkło kontaktowe" dzieli Polaków, "W tyle wizji" jest oparte na humorze"

129
Podziel się

Minister kultury i dziedzictwa narodowego pokusił się o zrecenzowanie programów na antenie RMF FM.

Minister Gliński odpływa: "Szkło kontaktowe" dzieli Polaków, "W tyle wizji" jest oparte na humorze"

Za czasów prezesury Jacka Kurskiego polityka Telewizji Polskiej rodzi wiele pytań, na które próżno szukać sensownej odpowiedzi. Wątpliwej jakości ramówka i coraz dziwniejsze rozwiązania, pomimo ogromnej pomocy rządu, wpędzają TVP w kolejne długi i stopniowo obniżają oglądalność.

Gościem Roberta Mazurka na antenie RMF FM był minister kultury i dziedzictwa Piotr Gliński. Tematem rozmowy była jakość serwowanych widzom programów informacyjnych i publicystycznych na antenie Telewizji Polskiej. Choć Gliński od początku starał się bronić TVP i niejako swojej partii, sugerując, że za czasów rządów Platformy Obywatelskiej na antenie Jedynki prężnie rozwijał się "przemysł pogardy wymierzony w środowiska prawicowe i konserwatywne", pomimo rzekomej wysokiej jakości przekazu w TVP i tak postanowił nie płacić abonamentu.

Prowadzący audycje nie zgodził się z postawioną tezą przez jego gościa. Pokusił się nawet o stwierdzenie, że sytuacja w Wiadomościach i całym kanale TVP Info jest bliższa propagandzie, aniżeli manipulowanie informacjami w Faktach TVN-u.

Od słowa do słowa, rozmowa potoczyła się innym torem niż było to zaplanowane. Od programów informacyjnych panowie szybko przeszli do satyry prezentowanej na obu omawianych antenach. Gliński ocenił, że Szkło kontaktowe powstało tylko po to, by podzielić naród:

"Szkło kontaktowe". Cóż to za program? Po co on powstał? - pytał retorycznie minister. _Tylko i wyłącznie po to, żeby ludzie się nienawidzili w Polsce. Po co to? Jakby pan przeanalizował te głosy ludzi tam dzwoniących, którzy są właśnie podburzani przez prowadzących, żeby tak dzwonili, żeby te rzeczy opowiadali, wypluwali z siebie te emocje. Po co to? T**ylko po to, żeby Polaków dzielić i zmuszać w jakimś sensie, formatować do nienawiści.**_

Gdy po tej wypowiedzi dziennikarz wskazał program o bliźniaczej formule, emitowany na antenie Telewizji Polskiej, W tyle wizji, Gliński od razu wskazał znaczące według niego różnice:

Widzę różnicę pomiędzy tymi dwoma programami, ale być może jestem niesprawiedliwy i subiektywny. "W tyle wizji" powstało żeby bronić racji tych ludzi, którzy przez całe lata byli wykluczani - zapewniał. Moim zdaniem jest bardziej delikatne i operujące na humorze, a nie nienawiści.

Cóż, jeżeli Szkło kontaktowe "formatuje do nienawiści", to nie chcemy wiedzieć, czym jest bredzenie Magdy Ogórek w Tyle wizji.

KOMENTARZE
(129)
gość
2 lata temu
na humorze to jest oparta wypowiedź p.ministra
Gość
2 lata temu
A pan Prezes to społeczeństwa nie skłóca dzieląc Polaków na lepszy i gorszy sort? Hipokryzja to moja propozycja dla nowej nazwy PiS. Elo
Gość
2 lata temu
Gliński jest przepełniony nienawiścią.
Gość
2 lata temu
Jedyny humor w tyle wizji był, jak widz zadzwonił.
gość
2 lata temu
dzieciorub stary dziadek zwariowal
Najnowsze komentarze (129)
Izydor
2 lata temu
W Radiu Maryja to dopiero jest humor i miłość bliźniego...
gość
2 lata temu
Bredzenie marnego dziadygi.
ARGUS
2 lata temu
CAŁA TVP JEST OPARTA NA JEDNYM WIELKIM HUMORZE.
gość
2 lata temu
Ciekawe co na to jego brat? Wiem, wiem rodziny się nie wybiera ale mu współczuję. Brat i****a, "przykładny katolik" z drugą młodszą żoną u boju...może mu się na straość coś z głową porobiło?
gosc
2 lata temu
a kto kaze mu ogladac szkielko jak komus sie nie podoba to ma pilota a glinski zapomnial ze czasy komunizmu juz sie skonczyly nikt tak nie dzielli polakow jak pis zapomnial pan ze dyktatura juz sie skonczyla
gość
2 lata temu
Panie "Ministrze" proszę porozmawiać ze swoim bratem może On Pana natchnie
zadziwiony
2 lata temu
Rządzą nami dziwni i źli ludzie, jak można sobie na to pozwolić. To niegodne Polaków
zadziwiony
2 lata temu
Rządzą nami dziwni i źli ludzie, jak można sobie na to pozwolić. To niegodne Polaków
gość
2 lata temu
PISIURY DZIELA POLAKÓW !
gość
2 lata temu
minister z tabletu mowi mi co ma byc smieszne a co nie...zalosny facet
gość
2 lata temu
ta wypowiedz świadczy że jest już stary i zramolały i nie kontaktuje ,tłumaczy też jego efekty pracy DOBRA RADA zajmij się dziadku nowymi wnukami
gość
2 lata temu
Program , który drwi z rasy Panów, boli co? Proszę oglądać publiczna telewizję, nie ma przymusu oglądania Szkiełka, my je kochamy!
gość
2 lata temu
To smutne, że człowiek na stanowisku ministra kultury nie potrafi logicznie konstruować swoich wypowiedzi
mm
2 lata temu
ŁAPY PRECZ OD SZKŁA KOŚCIELNI HIPOKRYCI.
...
Następna strona