Piątek 20.10.2017 16:45

Polska gwiazda Bollywood wyznaje: "Na planie zdjęciowym podczas sceny gwałtu DOSTAŁAM W TWARZ bez mojej zgody!"

Natalia Janoszek #metoo

Polska gwiazda Bollywood wyznaje: "Na planie zdjęciowym podczas sceny gwałtu DOSTAŁAM W TWARZ bez mojej zgody!"

Internetowa akcja opatrzona hashtagiem "metoo" i jego polską wersją "jatez" od kilku dni rozprzestrzenia się w sieci. Kobiety na całym świecie zachęcone przez amerykańską aktorkę piszą o swoich traumatycznych doświadczeniach związanych z molestowaniem seksualnym. Dla wielu z nich, ten usankcjonowany z niewiadomych przyczyn zwyczaj zaczepiania przez obcych mężczyzn jest poważnym naruszeniem ich prywatności. Również polscy celebryci przyłączają się do akcji:

Akcja "#MeToo" podbija Internet - te gwiazdy i celebrytki solidaryzują się z ofiarami molestowania (ZDJĘCIA)

Na podobne wyznanie zdecydowała się również Natalia Janoszek - Polka robiąca karierę w Bollywood. Na swoim Facebooku opisała scenę, podczas której... została uderzona w twarz bez jej zgody:

Nie ma tygodnia bez upokorzenia. Obcy facet łapie mnie za tyłek mijając w centrum Warszawy, więc raczej nie wychodzę z domu. Napakowani panowie na siłowni rzucają niewybredne komentarze gdy rozciągam się na treningu, więc chodzę wtedy, kiedy jest pusto. "Dobrzy koledzy" na wspólnej imprezie po kilku głębszych mają lepkie ręce i zwalają winę na mój wygląd, więc unikam imprez - wyznaje.

Jednak z pracy nie mogę zrezygnować. Na planie zdjęciowym podczas sceny gwałtu dostałam w twarz, bez ustaleń, bez mojej zgody, bez potrzeby, bo przecież kamera nie była ustawiona. Reżyser chciał poczuć władzę i pokazać tej europejskiej aktorce kto tu rządzi. Co za ironia, jesteśmy na planie filmu o zgwałconej dziewczynie walczącej o swoją godność przed obcym wymiarem sprawiedliwości, a produkcja wcale nie identyfikuje się z problemem. Przed nimi siedzi aktorka, półnaga, ze łzami w oczach, upokorzona nie tylko trudną sceną ale i znieważeniem ze strony współpracowników, otoczona mężczyznami nie widzącymi w swoim zachowaniu nic złego. Chcieli realizmu więc realnie dostałam w twarz. Zapytałam więc dlaczego mnie w takim razie nie zgwałcili? Przecież idąc tym tropem scena gwałtu byłaby bardziej realna.. Hej-powinnaś być wdzięczna, podziękujesz nam gdy dostaniesz nagrodę za najlepszą rolę. Nie, nie podziękuję, dostałabym ją i bez tego..

Na zatłoczonej ulicy, w klubie, na siłowni, w pracy, przez obcych i znajomych, często, za często... i jest tak samo okropne jak rasizm, homofobia i inne ksenofobie. Nie, Twoja sukienka nie była za krótka, a Twój uśmiech zbyt miły. Masz prawo być kobietą w 100 procentach i nikt nie ma prawa Cię dotknąć bez Twojej zgody, żadnych usprawiedliwień.Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (133)

Najnowsze » Nowsze » Oglądasz 121-133 z 133
Odpowiedz
3 1
zgłoś
gość 21.10.2017 13:11
Żaden facet nigdy mnie tak nie molestował, jak kobiety - lesbijki. Nisamowicie nachalne i agresywne...
Odpowiedz
0 2
zgłoś
gość 21.10.2017 14:21
Przestałam chodzić w spódnicach i teraz mi się kiszą w szafie. Jestem zła. Tyle nakupiłam, a nie mogę ich nosić, bo spokojnie w spódnicy ulicami mojego miasta nie przejdziesz. W opiętych spodniach tak ale w spódnicy nie da. rady.
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 21.10.2017 14:22
jednak nie każda...
Odpowiedz
0 0
zgłoś
Gość 21.10.2017 15:13
Aa: Ty nie jesteś europejską aktorką, tylko aktorką u c*******h z europejskim rodowodem. O tym, jak wyglada życie kobiet w Indiach dobrze wiedziałaś zanim zdecydowałaś się robić tę światową karierę, wiec sama podjęłaś ryzyko (naturalnie za pieniążki). Tak jak te panie, co do Egiptu do towarzystwa jeżdżą. To tak jakby zamówić rosół i mieć pretensje że się dostało zupę z kawałkiem kury... Tak już ten świat wyglada, że mały zostanie zjedzony przez dużego - instynk samozachowawczy mówi zajacowi, żeby nie wyłaził z nory jak się tam lis kręci. W Polsce nie musiałabyś ciagle siedzieć w domu....
Jak zamówię rosół wołowy i znajdę tam kawałek kury to chyba uzasadnione będą moje pretensje...🤣
Odpowiedz
0 0
zgłoś
Gość 21.10.2017 15:21
gość: mam nadzieję że ta akcja wreszcie coś zmieni w myśleniu i takich ataków na kobiety będzie coraz mniej!
7nie zmieni
Ładowanie komentarzy…
Najnowsze » Nowsze » Oglądasz 121-133 z 133