Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kurowska ujawnia: "Reżyser ze scenarzystą dali mi do zrozumienia, że dostanę rolę "za coś"

75
Podziel się

"Ci, co molestują, to osoby słabe, którą swoją męskość muszą udowadniać w przewadze nad drugim człowiekiem".

Kurowska ujawnia: "Reżyser ze scenarzystą dali mi do zrozumienia, że dostanę rolę "za coś"
bEhdjsol

Odkąd prawie trzy lata temu tygodnik Wprost ujawnił metody pracy Kamila Durczoka, ówczesnego szefa redakcji Faktów, który, jak się okazało, uwielbiał ponoć poniżać współpracowników, zaś kobiety, pracujące w redakcji, miał traktować jak swój prywatny harem, przez Polskę przetoczyła się dyskusja na temat molestowania seksualnego, które występuje w naszym kraju dość powszechnie. Niestety, wiele osób, zarówno molestujących, jak i ich ofiar, uważa to jednak za coś normalnego, co po prostu zawsze było, jest i nic nie da się na to poradzić. Ostatnio dyskusja odżyła za sprawą afery wpływowego producenta Harveya Weinsteina, który molestował połowę Hollywood. Tym razem branża aktorska zdecydowała się, dla odmiany, nie zamiatać sprawy pod dywan. Zresztą po tym, gdy ofiary producenta poparły najbardziej najsłynniejsze gwiazdy, między innymi Meryl Streep i Judi Dench, nie było specjalnie innego wyjścia.

Sprawa odbiła się szerokim echem również w Polsce. Nie tylko dlatego, że w pewnym sensie poznaliśmy Weinsteina za pośrednictwem Weroniki Rosati, która kilka lat temu zaprosiła go do Warszawy i oprowadziła po Trakcie Królewskim. Wydaje się, że, blisko trzy lata po aferze Durczoka, wiele kobiet zorientowało się, że w tamtej sprawie skończyło się na oburzeniu, z którego niewiele wynikło. Tym razem, przy okazji afery Weinsteina, postanowiły mocniej zaakcentować, jak powszechny jest to problem. Wiele polskich celebrytek zaangażowało się w międzynarodową akcję #MeToo.

bEhdjson

Swoje historie opowiadają też indywidualnie.

Krystyna Kofta i Zofia Czerwińska wyznały, że wielokrotnie doświadczyły molestowania seksualnego. Aktorka posunęła się nawet do stwierdzenia, że w branży filmowej było to zjawisko tak powszechne, że takie zachowania uważano za normalne. Zobacz: Zofia Czerwińska o robieniu kariery przez łóżko: "To żadna nowość. Miałam dużo podobnych sytuacji, bo BYŁAM CYCATA"

Tę wersję potwierdza Joanna Kurowska. 53-letnia aktorka ujawnia w Fakcie, że, zwłaszcza za swoich młodych lat, wielokrotnie składano jej propozycje roli przez łóżko.

_**Było multum sytuacji, w których dostawałam niemoralne propozycje**_ - wspomina. Gdy byłam piękną, młodą kobietą, jeden z reżyserów wraz z bardzo znanym scenarzystą, obiecywali mi, że obsadzą mnie w głównej roli. Wtedy jednoznacznie dali mi do zrozumienia, że dostanę to "za coś". Domyśliłam się szybko, o co chodzi. Dlatego nie przyjęłam tej roli. Ostro reagowałam na takie umizgi. Jako że jestem złośliwa i nieskromnie powiem, inteligentna, to się mnie bali. Zresztą ci, którzy molestują, to osoby słabe, bo swoją męskość muszą udowadniać w przewadze nad drugim człowiekiem. To tchórze i pseudomacho. A macho to jestem ja!

bEhdjsot

_

bEhdjsou

_

bEhdjsoO
KOMENTARZE
(75)
gość
4 lata temu
Z tego co mówią ostatnio aktorki wynika że każda która zagrała jakąś znaczącą role w filmie musiała powycierać się przez czyjeś łóżko. Dobrze to rozumiem?
Gość
4 lata temu
Kurowska to akurat jest bezczelna, pamiętam jak pracowałam przy evencie, na który nie miała zaproszenia - najpierw standardzik w stylu "czy ty wiesz kim ja jestem", a potem staranowanie ochrony i wejście na imprezę, czyli faktycznie ma coś z macho...
Gość
4 lata temu
W tej branży na całym świecie takie same schematy.
bEhdjsoP
gość
4 lata temu
Niestety od zawsze silniejsi i wyżej postawieni wykorzystywali swoją pozycję. Dobrze,że w końcu zaczęto o tym głośno mówić.
Gość
4 lata temu
Widać że bardzo powoli rusza polska machina Me Too ale widać ,że nasz show biznes jest bardziej załamany patrz: Durczok Ma się dobrze i nawet dostał nowy program
Najnowsze komentarze (75)
gość
4 lata temu
Ha ha ha - bidulki okazuje sie że wszystkie CELEBRYTKI były molestowane i gwałcone - ŚMIESZNE TO !!!
gość
4 lata temu
dziewczyny chcąc dodać sobie sexapilu teraz wychodzą jak stonka na ziemniaki i ogłaszaja światu że nie są gorsze od innych i też mialy propozycje pracy za sex , chciałybyście hahahaha
gość
4 lata temu
widać co te "botoksy" robią z twarzą, niedługo jej coś odpadnie
gość
4 lata temu
g****a stara dewotka tak umilila mezowibzycie ze chlopina sie powiesil.
gość
4 lata temu
To naprawdę musiał być jakiś desperat
Gość
4 lata temu
Pani Kurowska moxe grac jedynie lafiryndy. Ta ku a ma urodę i sposób mówienia. Operacje plastyczne nie pomogły a przeciwnie.
Gość
4 lata temu
Pani Kurowska moxe grac jedynie lafiryndy. Ta ku a ma urodę i sposób mówienia. Operacje plastyczne nie pomogły a przeciwnie.
gosc
4 lata temu
Mi też ZUS wyliczył emeryturę 275 zł po 30 stu latach pracy a jeszcze musze pracować 15 lat co najmniej.
bEhdjsoH
gość
4 lata temu
dlatego marne role!
gość
4 lata temu
o czym tu mówić, molestowane to były kobiety jaskiniowców ,kobiety wspólczesne są uwodzone i albo się zdecydują być uwiedzione albo nie...
acho57
4 lata temu
Czyli wniosek ,każdy jest aktorem ,tylko nie każdy się puscza.
Gość
4 lata temu
I poszło jak kula śniegowe , kobiety opamietajcie się .faceci zawsze tacy byli i są
Gość
4 lata temu
A teraz te weszystkie aktorki tagujace metoo powinny przeprosic te wszystkie panie, ktore chcialy byc gwiazdami, aktorkami, ale nie zgodzily sie na molestowanie i sa dzis nikomu nie znane.
gość
4 lata temu
Przeciez Ona ZAWSZE BYŁA PASZTETEM!!!
...
Następna strona
bEhdjspj