Anja Rubik przeprasza za wypowiedź o molestowaniu: "Mówiłam wtedy z myślą o sobie"

119
Podziel się

"Molestowanie seksualne jest czymś, czego nie można akceptować" – tłumaczy.

Anja Rubik przeprasza za wypowiedź o molestowaniu: "Mówiłam wtedy z myślą o sobie"

Zanim Anja Rubik została naczelną obrończynią praw kobiet, miała dość liberalne podejście do molestowania seksualnego. Szczególnie pobłażliwie wypowiadała się na temat zdarzeń mających miejsce na planie sesji zdjęciowych, gdzie fotografem nadużywającym swojej władzy był jej dobry znajomy, Terry Richardson, o czym mówiła otwarcie dwa lata temu w programie Magdy Mołek W roli głównej.

Wypowiedź Anji wywołała ogromne poruszenie wśród jej fanów. Słowa, w których obwiniała kobiety o to, że są molestowane, obnażyły brak elementarnej wiedzy na temat tego, w czym tkwi istota problemu. Występ w programie rzucił cień na jej obecną postawę, ale był nie na miejscu nie tylko w kontekście obecnej działalności modelki. Zwykłe ludzkie odruchy każą okazać ofiarom współczucie, wsparcie i solidarność, szczególnie kiedy tragedia, która je dotyka, ma tak intymny charakter. Rubik powiedziała wprost, że według niej kobiety same są sobie winne, ponieważ zostawiają "otwarte furtki".

Topmodelka po lawinie negatywnych komentarzy postanowiła się zreflektować i przeprosić za swoje wypowiedzi. Swoją postawę tłumaczy przede wszystkim niewiedzą.

Molestowanie seksualne jest czymś czego nie można akceptować i się na to zgadzać. Udzielając wywiadu Pani Magdzie Mołek kilka lat temu , niefortunnie wypowiedziałam się w ten sposób. Mówiłam wtedy z myślą o sobie, ponieważ na szczęście nigdy nie zdarzyła mi się taka sytuacja. Nie zdawałam sobie wtedy sprawy z wagi i kontekstu moich słów oraz problemu - oznajmiła. Żałuję swojej wypowiedzi i na szczęście w chwili obecnej jestem mądrzejsza i mam większa wiedzę na ten temat.

Przy okazji Anja postanowiła również przypomnieć, jak wiele obecnie robi dla skrzywdzonych kobiet:

Od dawna próbuję jak najlepiej pomóc w zwalczaniu tego typu sytuacji. Przepraszam, jeśli kogokolwiek tą wypowiedzią uraziłam.

KOMENTARZE
(119)
gość
2 lata temu
Dzisiaj każdej modelce, prostytutce czy blogerkę wydaje się, ze wszechświat czeka z zapartym tchem na ich przemowy, zdania i wypowiedzi. Yyy.,, nie. Zamkńijcie japy.i do roboty.
Gość
2 lata temu
Chociaz umie sie przyznac do bledu a to rzadkosc
Gość
2 lata temu
no i dobrze, ze przeprosila, ludzie dorastajs i madrzeja
PASSOA
2 lata temu
Z tego co pamiętam wycedziła coś w stylu, że "dziewczyny sobie na to pozwalają". Teraz dodaje, ze mówiła o sobie... Czy to b****o ma schizofrenię, czy rozdwojenie osobowości?
gość
2 lata temu
Anja, naprawdę, daruj sobie "politykowanie" i publikacje swoich "złotych myśli", bo naprawdę jesteś świetną modelką, ale strasznie wybiórczą jeśli chodzi o kwestie molestowania, anoreksji w świecie modelingu, sytuacji kobiet w Polsce, bo nawet tutaj nie mieszkasz, ale zawsze masz dużo do powiedzenia. Będziesz nas teraz "edukować" w zakresie zainteresowań łóżkowych gwiazdek typu Maff? I jeszcze wmawiać, że to dla dobra naszej skóry.... Sorry, ale tego nie da się ani czytać, ani słuchać. Ja nie wiem skąd ty bierzesz takie mądrości.... :/
Najnowsze komentarze (119)
gość
2 lata temu
molestuja ja te co spi z nimi
gość
2 lata temu
zdemoralizowana suchotnica puszcza sie na lewo i prawo lewaczka zada od premier ochrony chyba boru by jej brochy pilnowali zeby azjaci ja nie g****ili
gość
2 lata temu
jej krocze bardzo oddzialywuje na mozg , dlatego ma takie poglady i postepowanie moze by lepiej znalazla cos na jej lepsze wykorzystanie
Gość
2 lata temu
Kolejna modelka z małym móżdżkiem. Wydaje jej się, że jest inteligentna, niestety nie. Skupcie się na sesjach lepiej.
gość
2 lata temu
Gdyby to pani Rubik miała być molestowanma, a molestującym byłbym ja, to ja wcale nie miałbym nic przeciwko takiemu molestowaniu.
kobyła
2 lata temu
Tak jej imponuje ten zboczeniec fotograf ?
gość
2 lata temu
pusto i brzydko
Gość
2 lata temu
Pamietam jak w wywiadzie dla Pani Pienkowskiej stwierdziła ze anoreksji wśród modelek nie ma , to jakieś wymysł
gość
2 lata temu
zajmij się sobą , bo mnie rozśmieszasz swoją głupota
gość
2 lata temu
To late Anka następnym razem włącz myślenie udzielając wywiadu
gość
2 lata temu
nie pojmuje jak po obaleniu komuny mozna bylo wprowadzic zakaz aborcji!?. powrot do sredniowiecza i zaborow.
Gość
2 lata temu
Przez takie "znawczynie" od wszystkiego tracą głównie kobiety. Wkurza mnie to, że obrona praw kobiet kojarzy się tylko z brzydkimi feministkami, ubolewam, że wiele kobiet jest molestowanych tak samo jak ubolewam, że wielu mężczyzn jest niesłusznie o to oskarżanych. Wkurza mnie to, że wyśmiewa się molestowane kobiety, a molestowanych mężczyzn większość się śmieje. A to wszystko głównie przez durne wypowiedzi durnych pind.
gość
2 lata temu
Przecież one wszystkie były MOLESTOWANE tylko po to i dla tego o tym mówią bo to nigdny nie miało miejsca a chcą zabłysnąć na scenie. Głupie bezmuzgie P***Y
Gość
2 lata temu
Zacznijmy od tego, ze Anji nikt nie chciałby molestowac. Anju zajmij się modelingiem, bo to wychodzi Ci najlepiej.
...
Następna strona