Trwa ładowanie...
Przejdź na

Feministka zarzuca Weinsteinowi, że... gwałcił tylko białe kobiety! "Czarna nie jest uważana za godne trofeum seksualne"

534
Podziel się:

Dziennikarka i felietonistka Bim Adewunmi oskarża producenta o rasizm. "Czarnoskóra nie zasługuje na taki honor" - żali się.

Feministka zarzuca Weinsteinowi, że... gwałcił tylko białe kobiety! "Czarna nie jest uważana za godne trofeum seksualne"

Afera wokół Harveya Weinsteina zatacza coraz szersze kręgi. Kilka tygodni temu po opublikowaniu przez New York Times zeznań kilkunastu molestowanych kobiet, pękła trwająca od wielu lat zmowa milczenia na temat jego haniebnych praktyk. Kolejne kobiety opowiedziały o tym, że były ofiarami słynnego producenta, kilka oskarżyło go też wprost o gwałt.

Pierwszoligowe, hollywoodzkie gwiazdy przyznawały zaś, że od dawna słyszały plotki o Weinsteinie, jednak obawiały się je nagłośnić. Strategia działania milionera za każdym razem była bardzo podobna. Weinstein zapraszał wybraną ofiarę do swojego pokoju hotelowego lub biura pod pretekstem omówienia spraw służbowych. Zdarzało się też, że sam odwiedzał kobiety w hotelach, w których się zatrzymywały, po uprzednim zdobyciu adresu. Na miejscu 65-latek lubił się obnażać i masturbować na oczach zaskoczonych dziewczyn. Proponował im też masaże i wspólne kąpiele, a nawet... udział w trójkątach. Jeżeli aspirująca aktorka pomyślnie przeszła "casting", na drugi dzień mogła liczyć na otrzymanie scenariusza nowego filmu. Proceder trwał latami, a przez hotelowe pokoje Weinsteina mogły się przewinąć nawet setki kobiet.

Jak jednak zwraca uwagę feministka i dziennikarka, Bim Adewunmi - wszystkie miały wspólną cechę i nie chodzi jedynie o to, że były atrakcyjne i miały ambicje aktorskie. Na łamach BuzzFeed Bim zauważa przede wszystkim, że były... białe. Na tej podstawie Adewunmi wysnuwa wniosek, że Harvey był nie tylko niewyżytym, seksualnym drapieżnikiem, ale też... rasistą, który nie gwałcił czarnoskórych aktorek, bo nimi pogardza.

Myślę, że dla niego czarna kobieta, taka jak ja, nie jest uważana za godne pożądania trofeum seksualne. On zapewne jest przekonany, że "piep*zona" przez niego kobieta dostępuje zaszczytu, a czarnoskóra nie zasługuje na taki honor - uważa Bim. To jest głęboko zakorzenione w głowach jakich jak on, białych samców. Myślę, że powinniśmy być zaniepokojeni, że seryjny gwałciciel nie uwzględnia różnorodności rasowej wśród swoich ofiar.

Adewunmi twierdzi, że skandal wokół Weinsteina doskonale obrazuje słabszą pozycję czarnych kobiet w przemyśle filmowym. Jej zdaniem na prywatnych "castingach" producenta nie było czarnoskórych, bo branża nie chce ich w filmach. Jeżeli są zatrudniane, to do ról drugoplanowych lub epizodycznych. Rzadko kiedy jednak czarna aktorka może liczyć na dobrą, główną rolę.

Ważne by podkreślić, że czarne kobiety stają się ofiarami przemocy seksualnej na co dzień tak samo, jak każda inna nacja. Ale większość z nich nie jest sławna i nie zostanie zaatakowana na prywatnych jachtach czy w luksusowych hotelach. Z Hollywood wypływa jasny przekaz, że Harvey molestował tylko białe kobiety. Warto to odnotować, nie dlatego że to dziwne, ale dlatego, że to pokazuje, kto ma pozwolenie na przebywanie w takim _"pokoju", nawet na najniższym poziomie tego przemysłu_ - pisze Adewunmi.

Myślicie, że złoży na niego w tej sprawie oficjalne doniesienie do prokuratury?

**Nergal: "Boję się, że głośno wypowiedziany komplement może zostać uznany za molestowanie"

**

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(534)
Gość
5 lata temu
A myślałam, że widziałam już wszystkie formy głupoty, a tu jeszcze życie potrafi zaskoczyć.
gość
5 lata temu
Ja p*****le co to sie dzieje na tym świecie, ktos kogos zg****il a ta sie burzy ze preferowal bialoskorne. J******a czy co
Gość
5 lata temu
Brak słów na tę głupotę...
Gość
5 lata temu
Czy ona mówi serio?
Gość
5 lata temu
Ręce mi opadły
Najnowsze komentarze (534)
gość
5 lata temu
Żadna głupota. Logika naszych czasów została całkowicie zachowana.
gość
5 lata temu
Czarni Amerykanie wszędzie widzą dyskryminację, nawet tam, gdzie nie powinni :)
gość
5 lata temu
seryjnymi zabójcami są najczęściej biali mężczyźni, a ich ofiarami białe kobiety , toż to rasizm
gość
5 lata temu
buahahaha ! ciekawe , o co jeszcze go oskarżą ?
Nika
5 lata temu
ludzie jakie te baby są durne. a tej czarnej o co chodzi? szkoda jej ,ze jej nikt nie tyknął? ludzie co się dzieje na tym świecie. Same się mu pchąly do prywatnych pokoi hotelowych a teraz nagle nagonka. Wstyd mi czasem,że jestem kobietą, bo to jednak puste stworzenia, ale mąż mi mówi ,że mam męski pierwiastek.
Marek
5 lata temu
Ona ma troche racji chyba; że trudniej zrobić aktorkom czarnym karierę w Hollywood, skoro nie trafiają do filmów nawet poprzez łóżko, bo sa odcięte od takiej mozliwości Ale po co formułowac to w ten sposób? To powinno być jedno zdanie, dziesiąty przykład. Jednak powiązanie tego z rasizmem jest ryzykowne, i tak ... hm.. no uwłacza moim zdaniem tym kobietom - że nawet wykorzystywać ich ten satyr nie chciał. To jest raczej świeża kwestia - preferewanie jakiejś rasy nawet przy gwalceniu to dykryminacja drugiej? A jakby same blondynki, albo rude (to białasy wszystko, widać też jestem rasista ze tak myślę)? Czy taki zarzut to dodatkowo ksenofobia?
gość
5 lata temu
G****a na maxa!!!
gość
5 lata temu
kretynka..
gość
5 lata temu
A TO numer...nikt NORMALNY by tego nie wymyślił...teraz wszystkie grube ,brzydkie i stare dołącza do AKCJI nas też nie gwałcił????Pamiętam dowcip jak straszono że w parku zdrojowym gwałcą....najstarsza mówi...UBIERAJCIE sie dziewczyny "lecimy" pierwsze!
gość
5 lata temu
Biedna tez chciała być zgwałcona
gość
5 lata temu
Ale ona g****a. Przeciez mozna rypac malpe. Sa podobne, a malpie nie trzeba placic. Nie chwyta tego?
gość
5 lata temu
Czarna niech się zgłosi do programu ciąża z nieznajomym
gość
5 lata temu
Patrze pozytywnie: czarne są mniejszymi d******* niż białe. Ale skąd Bim nie ma o tym widocznie pojęcia bo mierzy wg siebie.
Gość
5 lata temu
I*****a
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie