Poniedziałek 30.10.2017 21:45

Marta Kaczyńska uderza w Szyszkę: "Nie rozumiem myśliwych. W sprawach braci mniejszych nie jestem obiektywna"

Jan Szyszko Marta Kaczyńska odstrzał łosi

Marta Kaczyńska uderza w Szyszkę: "Nie rozumiem myśliwych. W sprawach braci mniejszych nie jestem obiektywna"

Wśród ministrów w rządzie Beaty Szydło mało jest chyba tak znienawidzonych polityków, jak Jan Szyszko. Minister Środowiska naraża się także celebrytom, którzy protestują przeciwko jego kolejnym rozporządzeniom i pomysłom na "ochronę bioróżnorodności". Ostatnio Szyszko po raz kolejny ściągnął na siebie gniew Kingi Rusin, która z nienawiścią wynotowała, że całą jego rodzinę charakteryzuje "pasja do zabijania". Wszystko przez to, że córka Szyszki postanowiła pójść w ślady ojca i wyspecjalizować się w zabijaniu zwierząt.

Przypomnijmy: Córka Szyszki została... MYŚLIWĄ! Rusin: "Pasja do uśmiercania w rodzinie Szyszków nie zginie"

Jednym z najnowszych pomysłów ministra miało być pozwolenie na odstrzał łosi, co tłumaczono tym, że zwierzęta wywołują wypadki komunikacyjne. Niestety, nikt z resortu nie potrafił poprzeć tego konkretnymi danymi, więc w kolejnych wytłumaczeniach podawano już, że łosie będzie można zabijać, by... odbudować ich populację. Na szczęście z rozporządzenia wycofano się na dwa tygodnie przed planowanym terminem odstrzału zwierząt.

Dziennikarza zaczęli zastanawiać się, kto stoi za tak radykalną zmianą zdania ministra Szyszki. Doszli do wniosku, że rozporządzenie musiał zablokować sam Jarosław Kaczyński, który wielokrotnie podkreślał, że nie przepada za polowaniami. Potwierdza to najnowszy felieton Marty Kaczyńskiej dla tygodnika W Sieci, która bez ogródek skrytykowała pomysł Szyszki.

Zabijanie dziko żyjących zwierząt powinno być według mnie ostatecznością. W sprawach dotyczących naszych braci mniejszych nie jestem obiektywna. Informacje o mających wejść w życie przepisach znoszących moratorium na odstrzał łosi w sześciu województwach poruszyły mnie do głębi - pisze bratanica prezesa PiS-u w felietonie I tylko łosi żal. Nie rozumiem myśliwych. Nie pojmuję, jak to możliwe, że pozbawianie życia zwierząt sprawia niektórym ludziom przyjemność, a polowania traktowane są przez nich jak sportowa rozrywka.

Myślicie, że minister Szyszko już czytał felieton Marty? Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, gdy Kaczyńska krytykuje jego działalność: Marta Kaczyńska dyskretnie broni Puszczy Białowieskiej: "Konflikt szkodzi opinii na temat naszego kraju za granicą"

 

Olejnik i Kaczyńska na gali wręczenia Złotych Lwów

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (233)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 233
Odpowiedz
372 17
zgłoś
Gość 30.10.2017 21:46
Nie rozumiem co mu te biedne zwierzęta przeszkadzają.
Odpowiedz
354 12
zgłoś
Gość 30.10.2017 21:47
Tu Marta ma racje!
Odpowiedz
506 23
zgłoś
gość 30.10.2017 21:47
Jakim cudem taki człowiek jak Szyszko został ministrem środowiska? Samo to, że jest praktykującym myśliwym powinno go wykluczać dożywotnio z tego urzędu.
Odpowiedz
246 9
zgłoś
gość 30.10.2017 21:48
NAPRAWDE LUDZIE GORSZE JAK ZWIERZETA
Odpowiedz
428 19
zgłoś
gość 30.10.2017 21:48
Mam nadzieję, że odwołają Szyszkę przy tej planowanej rekonstrukcji, przecież to jakaś paranoja, żeby Minister Środowiska był jednocześnie myśliwym.
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 233