Trwa ładowanie...
Przejdź na

Marta Kaczyńska uderza w Szyszkę: "Nie rozumiem myśliwych. W sprawach braci mniejszych nie jestem obiektywna"

139
Podziel się

Bratanica prezesa PiS-u skrytykowała pomysł ministra środowiska na odstrzał łosi. "Nie pojmuję, że polowania traktowane są jak rozrywka".

Marta Kaczyńska uderza w Szyszkę: "Nie rozumiem myśliwych. W sprawach braci mniejszych nie jestem obiektywna"
bCxTWgid

Wśród ministrów w rządzie Beaty Szydło mało jest chyba tak znienawidzonych polityków, jak Jan Szyszko. Minister Środowiska naraża się także celebrytom, którzy protestują przeciwko jego kolejnym rozporządzeniom i pomysłom na "ochronę bioróżnorodności". Ostatnio Szyszko po raz kolejny ściągnął na siebie gniew Kingi Rusin, która z nienawiścią wynotowała, że całą jego rodzinę charakteryzuje "pasja do zabijania". Wszystko przez to, że córka Szyszki postanowiła pójść w ślady ojca i wyspecjalizować się w zabijaniu zwierząt.

Jednym z najnowszych pomysłów ministra miało być pozwolenie na odstrzał łosi, co tłumaczono tym, że zwierzęta wywołują wypadki komunikacyjne. Niestety, nikt z resortu nie potrafił poprzeć tego konkretnymi danymi, więc w kolejnych wytłumaczeniach podawano już, że łosie będzie można zabijać, by... odbudować ich populację. Na szczęście z rozporządzenia wycofano się na dwa tygodnie przed planowanym terminem odstrzału zwierząt.

bCxTWgif

Dziennikarza zaczęli zastanawiać się, kto stoi za tak radykalną zmianą zdania ministra Szyszki. Doszli do wniosku, że rozporządzenie musiał zablokować sam Jarosław Kaczyński, który wielokrotnie podkreślał, że nie przepada za polowaniami. Potwierdza to najnowszy felieton Marty Kaczyńskiej dla tygodnika W Sieci, która bez ogródek skrytykowała pomysł Szyszki.

Zabijanie dziko żyjących zwierząt powinno być według mnie ostatecznością. W sprawach dotyczących naszych braci mniejszych nie jestem obiektywna. Informacje o mających wejść w życie przepisach znoszących moratorium na odstrzał łosi w sześciu województwach poruszyły mnie do głębi - pisze bratanica prezesa PiS-u w felietonie I tylko łosi żal. Nie rozumiem myśliwych. Nie pojmuję, jak to możliwe, że pozbawianie życia zwierząt sprawia niektórym ludziom przyjemność, a polowania traktowane są przez nich jak sportowa rozrywka.

Myślicie, że minister Szyszko już czytał felieton Marty? Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, gdy Kaczyńska krytykuje jego działalność: Marta Kaczyńska dyskretnie broni Puszczy Białowieskiej: "Konflikt szkodzi opinii na temat naszego kraju za granicą"

bCxTWgil
bCxTWgim

**Olejnik i Kaczyńska na gali wręczenia Złotych Lwów

**

bCxTWgiG
KOMENTARZE
(139)
gość
3 lata temu
Jakim cudem taki człowiek jak Szyszko został ministrem środowiska? Samo to, że jest praktykującym myśliwym powinno go wykluczać dożywotnio z tego urzędu.
gość
3 lata temu
Mam nadzieję, że odwołają Szyszkę przy tej planowanej rekonstrukcji, przecież to jakaś paranoja, żeby Minister Środowiska był jednocześnie myśliwym.
Gość
3 lata temu
Nie rozumiem co mu te biedne zwierzęta przeszkadzają.
bCxTWgiH
Gość
3 lata temu
Tu Marta ma racje!
gość
3 lata temu
NAPRAWDE LUDZIE GORSZE JAK ZWIERZETA
Najnowsze komentarze (139)
ćfan
3 lata temu
Stop zielonym terrorystom!!!o****a do potęgi!!szkoda zwierząt zabijanych w lesie w najbardziej humanitarny sposób, a na codzien na obiad schabowy z chowu w strasznych warunkach!!celebryci a kto ich stworZyl?
gość
3 lata temu
Dziadek Szyszko na emeryturę bo już coś z głowa się dzieje nie tak
gość
3 lata temu
Szyszko do odstrzału natychmiast
gość
3 lata temu
Brawo Marta!!!! Dosc okrucienstw wobec zwierzat!! O kraju swiadczy Jak w nim traktuje sie zwierzat.
gość
3 lata temu
Brawo Marta.!Jestes wyzej ..,jak my ,ratuj wszystkie zwierzeta¡!! . Dosc okrucienstw wobec bezbronneych istot w tym ponoc katolickim kraju.
sagittarius
3 lata temu
"Nie rozumiem myśliwych. Nie pojmuję, jak to możliwe..." - ale wszystkiego nie musisz rozumieć...
gość
3 lata temu
Szyszko największą pomyłką PIS-u!!! Zdjąć ze stanowiska - kto za???
gość
3 lata temu
ciekawa jestem czy ci tzw obroncy zwierzat jedza schabowe
bCxTWgiz
gość
3 lata temu
dobrze mówi
Gość
3 lata temu
Protegowany sekciarza Rydzyka i taki morderca jakie to są zakłamane te kacze trutnie
Gość
3 lata temu
Ten porąbaniec to nawet mrówki odstrzeli a Szyszce łeb by odstrzelić niech juź nie niszczy środowiska naturalnego
Gość
3 lata temu
co innego polowanie na sztywnego wacława
Joanna orzysz
3 lata temu
Brawo Marta
gość
3 lata temu
Zróbcie coś z tym Szyszko, bo normalnie ręce opadają.... :(
...
Następna strona
bCxTWgjb