Trwa ładowanie...
Przejdź na

PiS chce... ograniczyć możliwość rozwodzenia się? "Ta plaga zżera nasze społeczeństwo, jest WIRUSEM!"

554
Podziel się:

Na antenie Radia Maryja i Telewizji Trwam grono "ekspertów" dyskutowało o tym, jak zmusić ludzi do pozostawania w małżeństwach wbrew ich woli.

PiS chce... ograniczyć możliwość rozwodzenia się? "Ta plaga zżera nasze społeczeństwo, jest WIRUSEM!"

Po objęciu władzy w Polsce, Prawo i Sprawiedliwość zaczęło stanowczo wprowadzać "dobrą zmianę". Nowy rząd postanowił zadecydować m.in. o tym jak kobiety mają dysponować swoimi macicami, którzy sędziowie nadają się do wydawania wyroków oraz kogo wolno oglądać w mediach publicznych i jakie informacje mają one przekazywać. Okazuje się, że politycy PiS mają znacznie więcej pomysłów na "poprawę" życia Polaków i postanowili teraz przyjrzeć się niepokojącej, ich zdaniem, ilości rozwodów.

W wyemitowanym przez Radio Maryja i Telewizję Trwam materiale w głównym wydaniu Informacji Dnia, eksperci dyskutowali na temat prawnego ograniczenia możliwości udzielania rozwodów. Materiał dotyczył korzyści wynikających z programu 500+. Zgodnie z przedstawionymi w programie danymi ponad 2,5 miliona rodzin złożyło wnioski o przedłużenie świadczenia. W programie podkreślano, że wprowadzenie 500+ ograniczyło "skrajną nędzę dzieci". Zdaniem zgromadzonych w studio gości państwo powinno jednak zrobić znacznie więcej, aby "wesprzeć rodziny". Według ich wizji należy na przykład zmusić małżonków, którzy nie mogą już ze sobą wytrzymać do pozostania razem.

Potrzebne są także zmiany w systemie prawnym. Jest plaga rozwodów. Tu potrzebna jest interwencja państwa - usłyszeli widzowie i słuchacze.

Ta plaga zżera nasze społeczeństwo, jest wirusem, który niszczy tkankę społeczną, niszczy kapitał społeczny. Tutaj jest szereg rozwiązań, które można zastosować np. pojednawcze rozprawy, mediacje, terapie i to jest jedna rzecz. Być może warto też pomyśleć o ograniczeniu dostępu do alkoholu - powiedział prezes Fundacji Mamy i Taty, Marek Grabowski.

Wtórował mu senator PiS, Antoni Szymański, który jest przerażony danymi GUS-u, z których wynika, że w 2016 roku rozwód wzięło 64 tysięcy par.

To jest rzeczywiście bardzo duża skala. W jej wyniku bardzo dużo dzieci jest osamotnionych. Należy więc zastanowić się nad tym, co możemy zrobić, żeby to prawo dziecka do wychowania w rodzinie pełnej, wychowania przez ojca i matkę, było realizowane - powiedział polityk.

Polityka prorodzinna to nie tylko finasowanie świadczeń socjalnych czy budowa żłobków i przedszkoli. To także stwarzanie przyjaznego klimatu dla rodziny. Rodziny składającej się z mamy, taty i gromadki dzieci - podsumowała dziennikarka reporterka Telewizji Trwam.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, kiedy politycy PiS chcą wpływać na liczbę rozwodów. Jakiś czas temu Krystyna Pawłowicz postulowała już o wprowadzenie wyższych opłat sądowych dla osób rozwodzących się. Na szczęście jej pomysł, jak dotąd, nie doczekał się realizacji.

**Dwa lata rządów PiS. Zobacz z czym obcokrajowcy kojarzą Polskę

**

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(554)
Gość
6 lat temu
Spoko😂a połowa albo więcej pisu rozwodnicy 🙂ma czele z panią Kaczyńska
Gość
6 lat temu
ciekawe czy to pomysl Rydzyka, panny Pawlowicz czy Jarka geja ? swietnie, ze decydowac o takich sprawach chca osoby, ktore nie maja o malzenstwie pojecia...
Gość
6 lat temu
paranoja... naprawde zaczynam wierzyc, ze w tym kraju nie dzieje sie dobrze.
gość
6 lat temu
To jest drastyczne ograniczanie praw człowieka i jego prawa do wolności. Czymś takim powinna zająć się Konwencja Praw Człowieka.
gość
6 lat temu
Kto sie wkoncu odwazy wywalic tych politykow na zbity pysk.
Najnowsze komentarze (554)
Gość
5 lata temu
O matko
Gość
5 lata temu
Ojj
Gość
5 lata temu
I k***a co jeszcze!!!
fgjhfgjhfgh
5 lata temu
teraz jak żona będzie katowana przez męża nie będzie mogła się z nim rozwieźć? :)
109
6 lat temu
to jakis paradoks ale najwiecej rozwiedzionych poslow pochodzi wlasnie z pisu !
gość
6 lat temu
Jedynym wirusem który zżera nasze społeczeństwo jest PiS.
Lalka
6 lat temu
A twarzą tego zarządzenia powinna zostać Marta Kaczyńska, bo ma na polu rozwodów zasługi.
gość
6 lat temu
no właściwie poseł Pawlowicz czy np.poseł Kaczyński nie muszą sie rozwodzić to co im zależy
gość
6 lat temu
Zabawne, PiS to już nie Sanacja tylko pochód w stronę Partii Faszystowskiej Mussolniego, "Wszystko w państwie i nic poza nim".
gość
6 lat temu
powinni jeszcze wprowadzic obowiazkowe sluby dla politykow jak Kaczynski, Pawłowicz
swiadek
6 lat temu
Sąd Apelacyjny-Cywilny we Wrocławiu w 2016r wydał skandaliczne orzeczenie rozwodowe w którym winnym za rozpad małżeństwa uznał męża kobiety za to ze sprzeciwiał się On żony włóczeniu się po nocnych lokalach z koleżankami rozwódkami, jej pijaństwu i zaniedbywaniu obowiązków rodzicielskich. W uzasadnieniu napisano ze ograniczał żonie jej wolność osobista i autonomie (!!!) . Wyobrażacie sobie ...."wolność osobista" w małżeństwie?
Zibi 2
6 lat temu
Już widzę małżeństwa nałogowego , śmierdzącego , osranego kat,olika alkoholika z ponętną wykąpaną żoną w JEDNYM ŁÓŻKU .!!!!!! Będą musieli jakoś spać w jednym łożu bo inaczej P***Ł POKURCZ SIĘ W****I . !!!
gość
6 lat temu
zzz
gość
6 lat temu
I to jest dobry pomysł. Jednym pociągnięciem ograniczyłoby się zarazem epidemię ślubów. Po co ryzykować bardzo drogi ślub, by w konsekwencji otrzymać bonus, w postaci jeszcze droższego, ewentualnego rozwodu. Chyba żeby Błaszczak powołał jeszcze jedną konieczną służbę, ograniczającą skutecznie kontakty seksualne Polaków stanu wolnego (wrogich systemowi). I tu znowu kłopot, komu rozdawać 500+? Może zmobilizować księży znosząc celibat i Kaczyńskiego wprowadzając "bykowe" (jak za komuny, do której PiS ofiarnie dąży). Oprócz "bykowego", może jeszcze jakieś inne, którego nazwy nie jestem w stanie wymyślić, by nie urazić pani Krysi, niesłuchającej dobrych rad i odżegnującej się od sexu. No to, drodzy państwo, nie kombinować, tylko "Alleluja i do przodu". Do "przodu anatomicznego" ma się rozumieć.
...
Następna strona