Trwa ładowanie...
Przejdź na

Przyjaciel Piróga z "Azja Express" odsłania kulisy modelingu: "Nie dostałem pracy, bo NIE CHCIAŁEM POWIEDZIEĆ, CO LUBIĘ W ŁÓŻKU"

96
Podziel się

Piotr Czaykowski opowiada, że seksizm nie dotyczy wyłącznie kobiet. "Podejrzewam, że minie jeszcze wiele lat, zanim usłyszymy o podobnie wielkich nazwiskach, które wykorzystują chłopaków".

Przyjaciel Piróga z "Azja Express" odsłania kulisy modelingu: "Nie dostałem pracy, bo NIE CHCIAŁEM POWIEDZIEĆ, CO LUBIĘ W ŁÓŻKU"
bDTTMWdh

Już pierwszy sezon Azja Express pokazał, że program potrafi skutecznie pogrzebać karierę, jak i wylansować kogoś na gwiazdę. Wygląda na to, że na dobrej drodze do tego drugiego jest właśnie Piotr Czaykowski, przyjaciel Michała Piróga. Czaykowski, który jest modelem, wygląda na skromnego człowieka z dystansem do siebie.

Piotr próbuje też przekuć zainteresowanie mediów w coś ważniejszego niż tylko kontrakty reklamowe i nowe zlecenia. Mimo że Czaykowski nie uważa za potrzebne opowiadanie na prawo i lewo o swojej orientacji seksualnej, udzielił właśnie ważnego wywiadu Wysokim Obcasom, w którym opowiedział o skali molestowania w modelingu.

Czaykowski, który rzez osiem lat pracował za granicą, chce zwrócić uwagę, że molestowanie seksualne, o którym ostatnio jest bardzo głośno, nie dotyczy wyłącznie kobiet. Molestowanie i seksizm to właściwie każda sytuacja, w której ktoś wykorzystuje swoja pozycję, by poniżyć drugą osobę. Czaykowski ma nadzieję, że kiedyś pęknie też zmowa milczenia na temat molestowania wśród mężczyzn.

bDTTMWdj

O ile z reguły zabawy w modzie sponsorują zamożni, starsi panowie lubiący dziewczyny, o tyle prace w modzie zlecają przeważnie projektanci, geje - opowiada. (…) [Modele i modelki] Jako osoby będące na końcu modowego łańcucha pokarmowego są wystawieni na seksistowskie zachowania ze strony swoich "przełożonych". (...) Kobiety stały się silne, mężczyźni - niepewni. Świadczyć o tym mogą głośne upadki w show biznesie takich nazwisk jak Terry Richardson czy Harvey Weinstein. Obydwaj panowie jeszcze do niedawna mieli nieskazitelne nazwiska, pieniądze i władzę. Podejrzewam, że minie jeszcze wiele lat, zanim usłyszymy o podobnie wielkich nazwiskach, które wykorzystują chłopaków.

Potem Czaykowski opisuje wiele sytuacji, które spotkały go osobiście. To, że nie dostał pracy, okazuje się najmniejszym problemem. W wielu przypadkach chodziło o molestowanie i pokazanie drugiej stronie swojej pozycji.

We Włoszech przestałem pracować dla jednej marki, bo nie zgodziłem się na seks z projektantem. Spotkaliśmy się prywatnie, padła propozycja, a na odmowę zareagował obrazą - opisuje model. W Tajlandii fotograf poustawiał lustra w przebieralni tak, żeby widział wszystko z pozycji, z której robił zdjęcia. We Włoszech jeden projektant powiedział mi wprost, że w tamtej firmie nie zajdę wyżej, bo szef nie mówi po angielsku, do tego gustuje w niebieskookich... W Emiratach - (kobieta!!!) jeśli nie będę posłuszny i nie zatańczę wtedy, kiedy ona tego sobie zażyczy, to mam "wypie*dalać" z kraju. W LA rozmowa o pracę została wstrzymana, bo nie chciałem wysłać nagiego zdjęcia i odpowiedzieć na pytanie, co lubię w łóżku.

Rozmowę z modelem kończy stwierdzenie, że uprzedmiotowienie leży u podstaw modelingu. Szkoda tylko, że do tej pory prawie żadna z topmodelek nie miała tyle odwagi, by o tym powiedzieć...

bDTTMWdp

Myślicie, że kiedyś przerwą milczenie?

bDTTMWdq

**Stanek też krytykuje homofoba Pawlickiego: "Nie przepadam za nim od samego początku"

**

bDTTMWdK
KOMENTARZE
(96)
kasia
3 lata temu
ależ on jest przystojny :D ciasteczko
Gość
3 lata temu
Mega ciacho... Szkoda, ze gej ;)
Gość
3 lata temu
A przecież Anja cały czas mówi, ze tak kolorowo jest
bDTTMWdL
Gość
3 lata temu
Ma rację. To tylko kwestia czasu.
gość
3 lata temu
Kevin Spacey molestowal mezczyzn, wcale nie trzeba bylo tak dlugo czekac!
Najnowsze komentarze (96)
Gość
3 lata temu
Facetow po na rodzinach k*******c i wojen nie bedzie a wibratory są tsnsze i lepsze
Gość
3 lata temu
Fajny facet..... właśnie szkoda, że.....
gość
3 lata temu
No cóż, Anja, wielka i naczelna feministka PL, wciąż uważa, że nie ma molestowania i anoreksji w modelingu.... :P
gość
3 lata temu
A Pieróg to jak tam trafił,tez go stary ped*ł wymacał, a teraz on robi to samo...
gość
3 lata temu
Co za hipokryzja....i oni ....sperzedajne d***** tak meskie jak i damskie maja czelność mówić o etyce...W zawodzie K*rwy jest jakaś reguła i honor, a w zawodach celebryckich wielkie g*wno
gość
3 lata temu
Prawie wszyscy idąc do takich zawodów muszą mieć wiedzę, że będą się sprzedawać.
gość
3 lata temu
zawsze mówiłam, że ten półświatek ...to bagno i jeszcze metr mułu. Wszyscy albo prawie wszyscy sa ubabrani w sprzedawania sie za kontrakty...To take kur*stwo w gorszej odsłonie, bo przesycone hipokryzja, że niby chodzi o co innego.
Gajga
3 lata temu
Bardzo lubię tą parę w Azja Ekspres. Mają dystans ... Przynajmniej tak to wygląda.
bDTTMWdD
Gość
3 lata temu
Sliczny :-)
wkurzony
3 lata temu
to środowisko to jedna wielka patologia !
gość
3 lata temu
a ciekawe kto i jak molestował siostrzyce Bijochówny
gość
3 lata temu
on jest bardzo przystojny, nie wiem czy nie najprzystojniejszy polski model
gość
3 lata temu
Groteskę zrobiono z akcji metoo - teraz to chyba wstyd się przyznać, ze się nie byo molestowanym.
gość
3 lata temu
"Podejrzewam, że minie jeszcze wiele lat, zanim usłyszymy o podobnie wielkich nazwiskach, które wykorzystują chłopaków." Serio nie słyszał o Kevinie Spacy???
...
Następna strona
bDTTMWef