Trwa ładowanie...
Przejdź na

Błaszczyk wciąż wierzy, że jej córka się obudzi: "Ciągle na to czekamy"

107
Podziel się

Ola, jedna z dwóch córek aktorki, już od 17 lat jest w śpiączce.

Błaszczyk wciąż wierzy, że jej córka się obudzi: "Ciągle na to czekamy"
bCOngmrp

Ewa Błaszczyk od 17 lat nie jest znana jedynie jako popularna i lubiana aktorka. Po tym, jak gwiazdę spotkała osobista tragedia, gdy jej córka zachłysnęła się popijając tabletkę, Błaszczyk zaangażowała się w pomoc dzieciom z urazami mózgu i ich rodzinom. Ukoronowaniem działalności założonej przez gwiazdę fundacji A kogo? było otwarcie w lipcu 2013 roku kliniki Budzik, w której ze śpiączki z sukcesem wybudzono już aż 37 małych pacjentów.

Niestety, pośród nich nie ma 23-letniej dzisiaj Oli, której wypadek zainspirował jej mamę do założenia fundacji. Mimo upływu lat, Błaszczyk nie poddaje się w walce o przywrócenie córce pełni świadomości. Pod koniec ubiegłego roku Ola poddana została innowacyjnemu zabiegowi wszczepienia implantów elektrycznych do kręgosłupa. Zabieg, choć udany, nie pozwolił na pełne wybudzenie dziewczyny.

bCOngmrr

Teraz Błaszczyk postanowiła zorganizować w Warszawie konferencję naukową poświęconą tematyce urazów neurologicznych i wybudzania pacjentów ze śpiączki. Już na początku grudnia w Warszawie pojawią się światowej sławy specjaliści w dziedzinie neurochirurgii. Będą przedstawiać wyniki najnowszych badań i nowe metody leczenia komórkami macierzystymi.

Aktorka ma nadzieję, że zdobyte w ten sposób informacje przełożą się na dalsze leczenie jej córki.

Wiem, że minęło dużo czasu, szanse z każdym rokiem maleją, ale nie przestaję wierzyć, że znajdzie się sposób, by wybudzić moją córkę. Jeśli chodzi o Olę, to ciągle czekamy - powiedziała Błaszczyk tygodnikowi Świat & Ludzie.

Pracownicy fundacji A kogo? też są pełni optymizmu:

bCOngmrx

Ta konferencja to taki świąteczny podarunek dla dzieci w śpiączce, w tym dla Oli. Nowatorskie metody będą prezentować m.in. naukowcy z Stanów, Włoch i Niemiec. Potem tu, w Polsce, będziemy się starać wdrażać je życie - powiedział współpracujący z fundacją wolontariusz.

bCOngmry

Ewa Błaszczyk o stanie swojej córki. Jest dla niej nowa nadzieja

bCOngmrS
KOMENTARZE
(107)
Gość
3 lata temu
My też w to wierzymy pani Ewo. Wytrwałości.
Gość
3 lata temu
Jako matka rozumiem ją. Z drugiej strony co czeka 23 letnia osobę która nigdy nie miała szansy wyjść poza rozwój parolatka..
Gość
3 lata temu
Zastanawiam się co by było gdyby się obudziła? Przecież do wypadku doszło gdy była małym dzieckiem,a teraz już jest dorosłą kobietą🤔 Jaki to musiałby to dla niej szok! Oczywiście życze jej powrotu do zdrowia ale tak mnie to po prostu zastanawia
bCOngmrT
Magdak
3 lata temu
Życzymy powodzenia i wiary. Nastanie kiedyś ten dzień!
Gość
3 lata temu
I jakie ona będzie miała życie. Bardziej humanitarne byłoby pozwolić jej odejść.
Najnowsze komentarze (107)
gość
3 lata temu
Zycze duzo sily i uporu Rowniez bylam w spiaczce tyle ze 21 dni. Bez tlenu ktory jest bardzo potrzebny w regeneracji komorek i wiem co moja mama przezywala slyszac nic z pani corki nie bedzie i tak tez mnie traktowali jak rzecz... Jesli reaguje na slowa dotyk jak wtedy Ja oby to byl dobry znak.tego zycze z calego serca.
gość
3 lata temu
Nie pokazujcie Pani Ewy z bliska, niezbyt ładnie wypada na fotkach. Sory za szczerość.
Gość
3 lata temu
kobieta sie pogubila, niszczy zycie drugiej corki i te w spiaczce skazuje na cierpienie. Wszystko ma swa granice
Gość
3 lata temu
kobieta sie pogubila, niszczy zycie drugiej corki i te w spiaczce skazuje na cierpienie. Wszystko ma swa granice
gość
3 lata temu
To już 17 lat? To bardzo długo ale dalej nie można się poddawać!
gość
3 lata temu
Z całego serca zycze Pani i corce o szybie wybudzenie !!!!
nikc
3 lata temu
Pani Ewie dziękujemy za wytrwałość i niezłomność; dajmy jej robić swoje, jeżeli nie pomagamy; nie uczmy jej, co ma robić; jest cudowną matką i dobrym człowiekiem...
gość
3 lata temu
Pozdrawiam i zycze duzo zdrowia...
bCOngmrL
gość
3 lata temu
Gdyby nie gadala przez telegon, gdy 6-letnie dziecko samo bierze leki, to corka by teraz zyla normalnie. I to powinno gryzc te matke.
gość
3 lata temu
jesli nawet OBUDZI SIE, to co? Pojdzie do szkoly, na studia, czy raczej bedzie wegetowac swiadoma swego stanu I cierpiec? Z matki jest potworna egoistka!
gość
3 lata temu
zesra sie a nie obudzi,chyba jako ogorek po 17 latach w lozku. stara debilka,fantastka,wkur...mnie tacy ludzie .Zyjacy juz nawet nie marzeniami a mrzonkami.
gość
3 lata temu
Świetna babka. Jedna z nielicznych aktorek, która zajmuje się czymś konkretnym, a nie tylko bieganiem po "ściankach".
zuza
3 lata temu
Co pani Ewa chce zrobić swojej córce? Obudzi się kilkuletnie dziecko i do tego niepełnosprawne....Ale dokonała wielkiej rzeczy powołując "BUDZIK"
Gość
3 lata temu
Ja tez w to wierzę
...
Następna strona
bCOngmsn