Trwa ładowanie...
Przejdź na

Makłowicz znów o TVP: "Chcieli dać mi gotowy tekst do wyrecytowania przed kamerą. Obecnie to NACHALNA PROPAGANDA!"

127
Podziel się

"Jestem raczej pewien, że już na planie postanowiono użyć tylko fragmentu mej wypowiedzi, czyli ją zmanipulować".

Makłowicz znów o TVP: "Chcieli dać mi gotowy tekst do wyrecytowania przed kamerą. Obecnie to NACHALNA PROPAGANDA!"
bCPjrNit

Zanim programy o tematyce kulinarnej za sprawą Magdy Gessler zyskały ogromną popularność w Polsce, prekursorem "gastronomicznej telewizji" był Robert Makłowicz, który w swoich Podróżach kulinarnych łączył wiedzę historyczno-geograficzną z gotowaniem. Makłowicz ma zarówno wielu zwolenników jak i antyfanów, co sprawiło, że przez lata jego program chętnie oglądano w TVP. Niestety i to ekipa Jacka Kurskiego postanowiła zniweczyć, fundując Makłowiczowi sporą dawkę zażenowania.

Krytyk kulinarny dość szybko znalazł nową pracę pod skrzydłami TVN-u. Zaczęto nawet spekulować, że jest to nie w smak Magdzie Gessler. W rozmowie z Plejadą Makłowicz wyjaśnia, że choć nie jest fanem programu o rzucaniu talerzami, szanuje i ceni Magdę:

bCPjrNiv

Magda otwierała swoje pierwsze restauracje i to rzeczywiście były wyjątkowe miejsca na kulinarnej mapie kraju. A na czymże to niby miałby polegać nasz konflikt? "Kuchenne rewolucje" to nie jest mój ulubiony program, ale jakie to ma znaczenie? Chwała Magdzie za to, co robi i za to, jak wielki sukces odniosła. Równie dobrze może jej się nie podobać mój program, ale to nie żaden powód do konfliktu.

Miłośnik kuchni dodaje też, że nie przejmuje się krytyką, zwłaszcza, jeśli dotyczy ona wyglądu:

Nie jestem wysokim, dobrze zbudowanym, ani też pięknym młodzieńcem i w dodatku w niczym nie przypominam pana Maślaka na przykład. Czyż to wszystko nie jest zaprzeczeniem telewizyjnej urody? (...) Akceptuję siebie, czasem może aż za bardzo. Tematem mych programów nie są wydarzenia na siłowniach lub wybiegach modowych, zatem nie czuję się źle obsadzony. (...)W teoretycznie złośliwych komentarzach piszący zajmują się głównie mym mikrym wzrostem, ale to żadna złośliwość, bo przecież nie od człowieka zależy, ile ma centymetrów.

Makłowicz parę zdań poświęcił też gorzkim okolicznościom rozstania z TVP. Po raz kolejny podkreślił, że dzisiejsza telewizja publiczna jest po prostu propagandowa:

bCPjrNiB

Podczas nagrania programu "Bake Off - Ale ciacho!" do studia przyszła ekipa telewizyjna z informacją, że zbliża się prezentacja nowej ramówki i potrzebują mojej wypowiedzi do spotu. Chcieli dać mi gotowy tekst do wyrecytowania przed kamerą" - wspomina. Odmówiłem, bowiem w telewizji zawsze mówię własnymi słowy i wyłącznie to, co chcę powiedzieć. Powiedziałem im też, że nie mogę chwalić TVP jako całości, bowiem uważam obecne programy informacyjne za nachalną propagandę. (...) Z dwójką realizatorów poszliśmy pogadać. Wyjaśniłem, że chętnie wypowiem się na temat programu, na planie którego byliśmy i już przed kamerą powiedziałem: "Telewizja smakuje różnie, ale ten program wyłącznie słodko i doskonale". Na co jakaś stojąca za kamerą pani, która się nie przedstawiła, jak się potem dowiedziałem, była druga reżyserka filmu "Smoleńsk", poprosiła, bym powtórzył drugą część wypowiedzi. (...) Wkrótce potem wyjechałem z kraju. Gdy wróciłem i zobaczyłem spot, musiałem zareagować. Użyto w nim jedynie drugiej części mej wypowiedzi. Czy ktokolwiek przy zdrowych zmysłach mógłby o jakiejkolwiek telewizji powiedzieć, że smakuje wyłącznie słodko i doskonale? Przecież nie chodziło tu o kanał tematyczny z kreskówkami, lecz telewizję mówiącą również o wojnach, klęskach elementarnych, gwałtach i różnych innych ludzkich świństwach. Jestem raczej pewien, że już na planie postanowiono użyć tylko fragmentu mej wypowiedzi, czyli ją zmanipulować, stąd prośba o powtórkę fragmentu.

Jak myślicie, zmiana stacji wyszła mu na dobre?

bCPjrNiC

**Rozżalony Makłowicz: "TVP wypluła mnie, wyzuwszy wcześniej"

**

bCPjrNiW
KOMENTARZE
(127)
Gość
3 lata temu
Facet ma klase i tyle mało takich ludzi w Polsce
Gość
3 lata temu
No i dobrze. Jeżeli sytuacja robi się nie do zniesienia to czasami odejście jest jedynym rozwiązaniem. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Może w nowym miejscu pan Robert będzie miał lepsze warunki i możliwości rozwoju.
Gość
3 lata temu
Szanuje go jest pomysłowy mądry i ciekawy człowiek Klasyka kulinarnych programów jego podróże fascynujące - trzymaj sie pozdrawiam
bCPjrNiX
gość
3 lata temu
Super
gość
3 lata temu
A po co programy kulinarne dla widzów tvplebs, menele pijane od rana za 500+ i tak gotować nie będą, najwyżej grażyna jakiegoś schabowego usmaży żeby janusz jej po katolicku nie pobił.
Najnowsze komentarze (127)
gość
3 lata temu
Szkoda, że nie ma go w TVP, nawet nie gdzie on teraz ma ten swój program i czy w ogóle go ma.
Gość
3 lata temu
Ma Pan racje
Gość
3 lata temu
Napiszcie proszę jak wykorzystał Ewę Wachowicz. Ten rycerz bez skazy jest egoistą. Każda telewizja wymaga promocji w tym TVN. On chciał się wylądować jako antyPIS. Odbiło. Żadna telewizja tego nie zaakceptuje a on żył z reklam z promocji w galeriach. Takiego czasu antenowego jak w TVP nie będzie już miał.
gość
3 lata temu
BRAWO DLA TEGO PANA
Gość
3 lata temu
Zarcie mu podkladali a na tekst sie krzywi.
gość
3 lata temu
Ten pan podobno z Polską nie czuje się związany a z TVP już tak?
gość
3 lata temu
Magdy też nie znoszę, ale te porządki które robi z syfnymi restauracjami są bardzo dobre
Gość
3 lata temu
Cały czas go boli,ale jak widać najwięcej pieniądze które stracił jakie zarabiał w TVP
bCPjrNiP
gość
3 lata temu
jaka różnica - gotowy tekst czy gotowe przepisy "kucharzu"?
gość
3 lata temu
Facet nie mozesz zapomnieć o TVP? a POdobno tak ci dobrze w nowej pracy? tak cie szanują i dobrze placą.Czemu więc nie mozesz zapomnieć o TVP?szkoda zarabianych tam tysiaczkow.
gość
3 lata temu
Wszystkie stare pryki,których Kurski pogonił czują się pokrzywdzone.Przecież jest antypolskie szambo TVN jest KOD i tam znajdziecie miejsce!
gość
3 lata temu
zaczyna być załosny
wkurzony
3 lata temu
Tak się sprzedać podrzędnej tvn...Wstyd !
Gość
3 lata temu
Ale dno.juz tyle czasu minelo a ten ciagle to samo.siedzisz facet jako spadochroniarz w tvn to siedz i nie klap.tam tez niedlugo powiedza ci co mowic.nie przejmuj sie cos za cos.
...
Następna strona
bCPjrNjr