Wtorek 14.11.2017

Kaczyński komentuje transparenty na Marszu Niepodległości: "Doszło do incydentów skrajnie złych, zupełnie NIEDOPUSZCZALNYCH!"

Jarosław Kaczyński Marsz Niepodległości

Kaczyński komentuje transparenty na Marszu Niepodległości: "Doszło do incydentów skrajnie złych, zupełnie NIEDOPUSZCZALNYCH!"

W sobotę 11 listopada jak co roku w ramach obchodów Święta Niepodległości został zorganizowany marsz. W tym roku ulicami miasta przeszło ponad 60 tysięcy osób z barwami narodowymi w dłoni lub na ramieniu. Choć tegoroczne obchody były dużo spokojniejsze niż zdarzało się to w latach poprzednich, niestety nie obyło się bez prowokacyjnych haseł i interwencji policji.

Zobacz: Tak wyglądał Marsz Niepodległości w Warszawie (ZDJĘCIA)

Wśród świętujących odzyskanie przez Polskę niepodległości, pojawiły się osoby, które liczne zgromadzenie próbowały wykorzystać do forsowania swoich poglądów. Oprócz kontrmanifestacji środowisk lewicowych pojawiły się haniebne transparenty wśród biorących udział w głównym marszu "patriotów", którzy głosili rasistowskie hasła. Na ustach i transparentach wśród narodowców pojawiły się hasła "Europa tylko biała", "Europa będzie biała albo bezludna", "Wszyscy różni, wszyscy biali".

Do skandalicznych haseł odniósł się prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński:

Doszło do incydentów skrajnie niefortunnych. To jest słabe określenie - skrajnie złych, zupełnie niedopuszczalnych. Jesteśmy od tego jak najdalsi, nic wspólnego z rasizmem, nic wspólnego z ksenofobią

Oczywiście, Kaczyński nie byłby sobą gdyby wśród zachowań niezgodnych z jego ideami nie doszukiwał się prowokacji. Jak twierdzi być może to wszystko jest sprawką opozycji, ponieważ "ci którzy chcą Polsce zaszkodzić, wiedzą w jaki sposób to zrobić":

Właśnie tego rodzaju napisy, tego rodzaju haniebne bzdury bardzo nam szkodzą. Może ich być tylko kilka i to może być nawet nie jeden promil tego, co było w trakcie tego marszu, a już wystarczy, żeby rozpętać wielką ofensywę i żeby mówić o dziesiątkach tysięcy ludzi, którzy po prostu chcieli wyrazić swoje przywiązanie do Polski, że są nazistami

Zgadzacie się z nim?

Kaczyński wbija szpilę prezydentowi na konferencji z Szydło

 

Pudelek.pl na Facebooku:

Komentarze (343)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 343
Odpowiedz
416 61
zgłoś
gość 14.11.2017 18:31
Nikt normalny nie ma poglądów popierających skrajną ksenofobię. Dzisiaj obcych się czepiają, jutro nas.
Odpowiedz
372 168
zgłoś
Gość 14.11.2017 18:32
Ale ściemnia. Wszyscy wiedzą że on kocha takie marsze.
Odpowiedz
88 107
zgłoś
Gość 14.11.2017 18:33
Dajcie juz temu chlopu spokoj.Nie jestem tzw pisiorem ale ilez mozna tak po kims jechac?.Przeciez to czlowiek.
Odpowiedz
105 66
zgłoś
gość 14.11.2017 18:33
A czyja to wina?Bij sie w piersi i przepraszaj
Odpowiedz
79 141
zgłoś
gość 14.11.2017 18:33
Jeżeli o mnie chodzi, mogą sobie nas nazywać nazistami, rasistami, homofobami. Najważniejsze, że jesteśmy dzięki temu krajem wolnym od terrorystów. Z resztą o Polakach nikt nie ma dobrego zdania, więc nic nie mamy do stracenia.
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 343