Trwa ładowanie...
Przejdź na

"People" opowiada "nieznaną historię" miłości królowej Elżbiety i księcia Filipa z okazji 70. (!) rocznicy ślubu (FOTO)

62
Podziel się:

Filip miał piękne przenikliwe niebieskie oczy, od których nie mogłam oderwać wzroku".

"People" opowiada "nieznaną historię" miłości królowej Elżbiety i księcia Filipa z okazji 70. (!) rocznicy ślubu (FOTO)

Chociaż powszechnie wiadomo, że małżeństwo brytyjskiej pary królewskiej jest dalekie od perfekcji, a zachowanie księcia Filipa od lat wzbudza ogromne kontrowersje, to monarchia na Wyspach z roku na rok cieszy się coraz większą sympatią i popularnością. Teraz, z okazji 70. (!) rocznicy ślubu królowej Elżbiety i księcia Filipa magazyn People przestawia wyidealizowany i wprost bajeczny obraz ich wspólnego życia.

"Elżbieta zakochała się bez pamięci w Filipie już w wieku 13 lat, gdy Filip był jeszcze 18-letnim kadetem królewskiej marynarki wojennej. "Filip miał piękne przenikliwe niebieskie oczy, od których nie mogłam oderwać wzroku" - wspomina po latach królowa.

Pewność siebie Filipa oraz jego poczucie humoru tworzyły idealny balans z nieśmiałą naturą Elżbiety. "Filip był osobą prostolinijną i szczerą, ale także był kimś, z kim można się pośmiać"- mówi Robert Lacey, biograf rodziny królewskiej i konsultant serialu Netflixa, Korony. Tymi cechami zjednał sobie serce młodej monarchini.Para wzięła ślub 20 listopada 1947 roku. Była to pierwsza tego typu uroczystość w historii, którą transmitowała na żywo telewizja. Miał to być sposób na ocieplenie wizerunku rodziny królewskiej, mocno nadszarpniętego przez targające nią skandale.

People, mimo chęci przedstawienia małżeństwa w jak najlepszym świetle, niechętnie przyznaje, że para miała również trudne momenty.

Jak w każdym małżeństwie przez lata dochodziło do napięć i konfliktów - chociaż w życiu publicznym książę Filip odgrywał drugoplanową rolę, w domu był apodyktyczny i chciał odgrywać pierwsze skrzypce.Jeżeli chodzi o kwestie małżeńskie, Filip decydował o wszystkim – zapewnia Robert Lacey. Plotki o tym, że Filip oglądał się za innymi kobietami pojawiły się już na początku małżeństwa. Książę jako zapalony gracz polo często wyjeżdżał grać za miasto, do wspólnych znajomych. W tym czasie nie mogło dochodzić do małżeńskich zdrad, ponieważ gospodarzami tych wyjazdów byli "porządni" ludzie, którzy nie tolerowaliby takiego zachowania pod swoim dachem.

Dodajmy, że premierę drugiego sezonu Korony zaplanowano na grudzień, więc okładka i obszerny materiał, zawierający "kontrowersyjne" szczegóły małżeństwa królowej Elżbiety bez wątpienia stanowi element jego promocji.

**Kwiatkowski: "Jestem szczęściarzem, że mam brata, który zawalczył o swoją miłość"

**

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(62)
gość
6 lat temu
Bez przesady, Elzbieta byla wychowywana jeszcze na starych zasadach gdzie rozwod nie wchodził w grę, a juz zwlaszcza u spadkobierczyni korony!!!!! Synalek Karol to inna bajka, korony nie zobaczy ( tak myślę) a do tego czasy juz inne
Gość
6 lat temu
Też mi nowość. Zdradzają się tam u nich wszyscy. Homoseksualizm i faszyzm też się zdarzał😀
gość
6 lat temu
Ale podkolorowany tekst o "porządnych ludziach". FIilip gwizdał i flirtował z kobietami nawet w obecności królowej. Wywiad radziecki infiltrując rodzinę królewską także donosił o jego zdradach. Nie wspomnę już o tym, że słynna ogria z Felliniego była inspirowana jedną z hulanek w których Filip brał udział.
⏹⏹⏹⏹⏹⏹
6 lat temu
Czyli Elka zabujała się w Filipku z Indyjskich konopi jeszcze w 1939 jak miała 13 lat, on miał 18 A teraz oboje przed setką na karku, jaki ten upływ czasu jest okrutny.
gość
6 lat temu
Ci ludzie tak samo "porządni" jak i on. Zdradzął Elżbietę i było to tajemnicą poliszynela. Ten news to taka "nowośc" sprzed kilku dekad. Mają zapłon xD
Najnowsze komentarze (62)
gość
6 lat temu
Marzena, a jak to było z listem do Pana P?:) może opowiesz uczciwie całemu towarzystwu szczegóły tego pisemka?... widzisz czasem to, jak ktoś jest oceniany zależy od tego, kto go ocenia
ayshe
6 lat temu
to że są razem od 70 lat to nie znaczy że to jest prawdziwa miłość i jest wzorem do naśladowania. oni po prostu nie mogą się rozwieźć. Elżbieta jest królową, królowa się nie rozwodzi i tyle.
Gość
6 lat temu
Reptylianie...
gość
6 lat temu
I zniszczyła związek siostry, a sama walczyła o to by wyjść za Filipa bo jej rodzice go nie akceptowali
Gość
6 lat temu
I tu się mylisz,Kiedy Diana brała ślub z ich synem,na dworze rzadziła”Krolowa Matka”...tak,ta slodka staruszka,ktora zatruwala wewnetrzne srodowisko swoimi intrygami i wrednà naturą,takze mniej plotkarskich stron a więcej rzetelniejszych materiałów polecam
Gość
6 lat temu
KsiąŻę Harry wygląda zupełnie jak Książę Filip. Ha! A mówili że to nie są Karola
gość
6 lat temu
Ciebie to chyba tylko na romantycznych bajkach o ksiezniczkach wychowywali. Dawno nie czytalam tak infantylnego komentarza. Sa ze soba 70 lat bo rozwiesc sie nie mogli. Ot cala tajemnica tej ich "milosci" i zaaranzowanego malzenstwa.
ksiezna
6 lat temu
milosc nie ma byc rozowa- a nie ustawac
Gość
6 lat temu
Jest despotyczną hipokrytką.
gość
6 lat temu
Chyba już raczej zimie ;)
gość
6 lat temu
byla i jest bardzo ladna kobieta
Gość
6 lat temu
taaa jasne zeby tylko przykryc machlojki krolowej pisza teraz takie bzdury
gość
6 lat temu
Ostatnie zdjecie najlepsze:P
gość
6 lat temu
Serial The Crown bardzo dobrze przedstawia postać królowej Elżbiety, jak od nieśmiałej, niewykształconej, niepewnej siebie i skromnej 20letniej kobiety stała się wyrachowana, przebiegła i żyjąca w myśl zasady "monarchia to ja". Filip nigdy jej nie wspierał, nie potrafił odnaleźć się w roli męża królowej, nie miał zajęcia i rzucał się w wir zabaw zamiast robić coś pożytecznego np działalność charytatywna. Był surowym ojcem dla Karola, czyli zapewne stosował wobec niego przemoc przynajmniej psychiczną, stąd Karol cierpi na nerwicę natręctw. W tej rodzinie ojciec królowej, jego brat oraz siostra Elżbiety i Diana byli ludźmi wrażliwymi mimo wad i monarchia ich wykończyła. Najpodlejsza była babka Elżbiety i ona miała olbrzymi wpływ na sprawowanie władzy przez Elżbietę. Niepojęte jak zniszczono życie wujowi Elżbiety, jak ona sama zniszczyła młodość i miłość swojej siostrze, potem ta manipulacja Karolem i Dianą. Dla Elżbiety podobnie jak dla jej babki najważniejszy był wizerunek monarchii celem utrzymania przywilejów władzy, bogactwa i nieróbstwa. Do tego dążą po trupach. Diana była pierwszą, która poważnie zagrażała wizerunkowi monarchii. Dużo poważniej niż wybryk wuja Elżbiety. To był czas, gdy Brytyjczycy byli bardzo bliscy obalenia monarchii. Dlatego królowa Elżbieta w podeszłym wieku tak bardzo różni się od tej młodej. Młoda gotowa była okrutnym szantażem wymusić od członków rodziny królewskiej posłuszeństwo konwenansom, stara pozwoliła Karolowi na rozwód i ponowny ślub, nawet kolejki po korone go nie pozbawiła, a wnuki mogą brać śluby ze zwykłymi dziewczynami. Wszystko, by utrzymać przywileje. By lud był zadowolony.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie