Trwa ładowanie...
Przejdź na

Dancewicz o uczestnikach Marszu Niepodległości: "To jest dokładnie ten sam korzeń, co DŻIHADYŚCI"

513
Podziel się:

Aktorka widzi w postawie młodych rasistów ten sam rodzaj "gniewu", który popycha islamistów do zbrodni. Ma rację?

Dancewicz o uczestnikach Marszu Niepodległości: "To jest dokładnie ten sam korzeń, co DŻIHADYŚCI"

Choć od tegorocznych obchodów 99. rocznicy odzyskania niepodległości minął już ponad tydzień, nie cichną echa Marszu Niepodległości, który w tym roku wywołał jeszcze więcej kontrowersji niż w poprzednich latach. Wszystko za sprawą wyjątkowo wulgarnych i rasistowskich haseł, które w tym roku wykrzykiwali uczestnicy pochodu. 60-tysięczny tłum posunął się do propagowania sloganów o zabarwieniu faszystowskim i ksenofobicznym, takich jak "Biała Europa", "Wszyscy różni, wszyscy biali", "Biała siła", "Ku Klux Klan", "Narodowy socjalizm" oraz "Sieg heil".

Rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej, która zorganizowała Marsz tłumaczył się z nich potem tak nieudolnie, że w efekcie... stracił stanowisko.

Incydenty w trakcie obchodów ostro skomentował także Jarosław Kaczyński, który potępił "skrajnie złe i zupełnie niedopuszczalne" zachowanie uczestników.

O komentarz pokusiła się też znana głównie z roli prawniczki Weroniki w serialu Na Wspólnej, Renata Dancewicz. W programie Skandaliści w Polsat News aktorka stwierdziła, że popiera demonstracje przeciwników "Marszu". Gwiazda wytknęła skandującym hipokryzję, zwracając uwagę, że choć marsz odbywa się pod hasłem My chcemy Boga, w rzeczywistości promuje postawy dalekie od chrześcijańskich wartości i nie mające nic wspólnego z zasadą "miłowania bliźniego".

Dziwię się, że ci goście idą w imię Boga, a robią takie rzeczy. To niesłychanie groźne, że marsz odbywa się pod hasłem "My chcemy Boga", a później widzimy, co oni robią. Atakują je fizycznie, wyzywają od suk, to się robi niedobrze. To takie zaprzeczenie, kompromitowanie idei Boga - zauważyła.

Dancewicz jest też pod wrażeniem kobiety z ruchu Obywatele RP i Warszawskiego Strajku Kobiet, które wyszły na ulice przeciwko bezmyślnym rasistom.

Jestem pełna podziwu dla tych osób - przyznała. Gdybym była Bogiem, to bym parę razy piorunem trzasnęła tych gości, żeby im wybić z głowy coś takiego.

Aktorka porównała też zachowanie niektórych uczestników Marszu do postawy radykalnych islamistów, którzy z racji fanatycznego oddania swojej ideologii, wykrzykują i wprowadzają w życie hasła, z których może wyniknąć wiele zła.

Ja to porównuję do dżihadystów. Ten gniew młodych ludzi, to jest dokładnie ten sam korzeń, co ci dżihadyści - podsumowała.

Zgadzacie się z nią?

**Dancewicz do PiS-u: Kobiety nie powinny płacić ceny za rozmnażanie się ludzkości

**

KOMENTARZE
(513)
gość
5 lata temu
To są chyba żarty. Pudel ogarnij się z tą propagandą
gość
5 lata temu
Przykre, że przez kryzys migracyjny, pozwalamy takim szczurom wychodzić z kanałów :/
gość
5 lata temu
Ale poplynela. Jak sie nie ma o czyms pojecia, to sie siedzi cicho.
Gość
5 lata temu
Ona jest oderwana od rzeczywistosci.
Gość
5 lata temu
Ma racje,i jedni i drudzy zaslaniaja sie bogiem a to co robia z bogiem nic wspolnego nie ma
Najnowsze komentarze (513)
gość
rok temu
"Gdybym była Bogiem", przecież podobno niewierząca XD
gość
3 lata temu
Oburzający tytuł , prowokujący i kłamliwy oraz oszczerczy wobec p. Renaty. Pani Renata wypowiedziała się o NIEKTÓRYCH uczestnikach marszu , a nie o marszu. Tytuł jest nieuprawniony i bezczelnie kłamliwy. Jak zwykle jatrzący i napuszcający na p. Dancewicz..
gość
4 lata temu
zwiędła ,przytyła ale nie zmądrzała
gość
4 lata temu
Jej tylko korzeń w głowie
gość
4 lata temu
Haslo "Bóg, honor, ojczyzna" wywoluje u lewakow piane na pyskach - najlepszym przykladem jest Dancewicz. A trzeba pamietac, ze gdyby ludzie nie wierzyli w to haslo, to dzisiaj nie byloby wolnej Polski. Miliony Polakow zaplacilo najwyzsza cene, zebysmy dzisiaj mogli maszerowac w nasze Swieto Niepodleglosci pod haslem "Bóg, honor, ojczyzna".
gość
4 lata temu
Pani Renato bardzo lubię Panią jako aktorkę, ale nie zgadzam się z Pani poglądami. Pani żyje w zupełnie innej Polsce niż Polacy, którzy szli w tym marszu. Pani jeździ za granicę na wakacje, oni by tam pracować za grosze, poniżani i zmuszani do oszczędzania na wszystkim. Pani za reklamę dostaje minimum 200 tys. A oni biorą takie kredyty na taki procent że będą je spłacać do siedemdziesiątki, Pani nazbiera sobie pieniążków ze swojej gaży na godne życie, a oni okradani przez ZUS dostaną marne 1000 zł. Niestety porozumienie jest niemożliwe.
gość
4 lata temu
Jaka oPOzycja? to zbieranina umysłowo chorych, niby POlityków, którzy mieli reprezentować swoich wyborców, co z tego wyszło codziennie widać! żałosny CYRK, dno totalne nie oPOzycja
gość
4 lata temu
... jeszcze
gość
4 lata temu
Bo to prosta kobieta jest jej kariera to rozebrac sie dlatego istnieje
gość
4 lata temu
Pani jest g****a ja tam bylam mam 55 Lat i tak naprawde powinnam pani sprawe wytoczyc za takie porownanie jest pani żalosna. Jaka pani szkole skonczyla bo zero wiedzy wie pani o czym mowi
Gość
4 lata temu
Ta chora baba jest oderwana od rzeczywistości
pała
5 lata temu
Dancewicz to ten sam korzeń co metresa...
ggg
5 lata temu
Co do korzeni to pewnie ekspertka
gość
5 lata temu
Dancewicz, a weź i zrób coś z sobą, przysłużysz się Ziemi!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie