Trwa ładowanie...
Przejdź na

Dziennikarz TVN trafi do więzienia za materiał o skatowaniu Stachowiaka? "Dokonano LINCZU NA POLICJANTACH!"

332
Podziel się:

Wojciech Bojanowski ujawnił nagranie, na którym widać, jak funkcjonariusze znęcają się nad człowiekiem. Teraz grożą mu za to dwa lata.

Dziennikarz TVN trafi do więzienia za materiał o skatowaniu Stachowiaka? "Dokonano LINCZU NA POLICJANTACH!"

Do dwóch lat więzienia grozi Wojciechowi Bojanowskiemu z TVN za upublicznienie szokujących nagrań z komisariatu we Wrocławiu, na których widać jak policjanci znęcają się nad zatrzymanym mężczyzną.

W reportażu pt. Śmierć na komisariacie dziennikarz ujawnił, że w 2016 roku na policyjnym komisariacie Wrocław Stare Miasto dręczono i doprowadzono do śmierci 23-latka. Skutego kajdankami Igora Stachowiaka torturowano w toalecie za pomocą paralizatora, a zbrodnię tę przez rok ukrywano przed opinią publiczną. Policjantom udało się uniknąć zarzutu nieumyślnego zabójstwa dzięki opinii biegłych, którzy uznali, że Stachowiak zmarł z powodu niewydolności krążeniowo-oddechowej po zażyciu środków psychoaktywnych.

Jak pisze Rzeczpospolita, po emisji materiału w Superwizjerze i Faktach, we wrocławskiej policji i Komendzie Głównej posypały się dymisje. Okazuje się, że policjanci, których widać na nagraniach postanowili się zemścić i donieśli na Bojanowskiego do dolnośląskiego NSZZ Policjantów, zaś ta złożyła zawiadomienie w prokuraturze. Związkowcy zarzucają dziennikarzowi rozpowszechnienie informacji z prokuratorskiego śledztwa. Dochodzenie w tej sprawie od 11 września prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ursynów.

Szef Związku uważa, że upublicznienie nagrań wywołało niepotrzebną falę negatywnych emocji pod adresem policji.

Publikując nagrania dokonano linczu na policjantach. To wywołało falę hejtu - twierdzi Piotr Malon. Ferowanie wyroków na tym etapie było nieuczciwe.

Malon przyznaje też, że policjanci, którzy donieśli na dziennikarza, są członkami Związku i mogą liczyć na wsparcie również w zakresie prawnym.

Zaangażowaliśmy pełnomocnika do ich obrony, posiadamy fundusze ochrony prawnej - mówi związkowiec.

Przewodniczący zarządu głównego NSZZ Policjantów jest z kolei zdania, że dziennikarz miał prawo ujawnić szokujące nagrania, ale mimo to funkcjonariuszom należy się pomoc ze strony Związku.

Każdy, kto ujawnia zło w policji, działa w interesie społecznym. Gdyby nie dziennikarze, wiele nadużyć nigdy nie wyszłoby na jaw - mówi Rafał Jankowski. Członkowie związku płacą składki, nie można odmówić im pomocy.

W wyniku złożenia doniesienia z Bojanowskiego zdjęto klauzulę tajemnicy dziennikarskiej. Ten jednak zaznacza, że nie zamiera wydać swoich informatorów.

Dostałem postanowienie sądu, który zwalnia mnie z tajemnicy, chociaż nie zostałem jeszcze przesłuchany ani wezwany - powiedział podczas odbierania Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego za reportaż. _**Nigdy nie wydam informatorów, którzy mi zaufali.**_

Decyzją sądu zdumiony jest Antoni Kamiński z PAN.

Pokazując film, jak znęcano się nad człowiekiem, dziennikarz wyciągnął na światło dzienne nadużycia i działał w interesie społecznym - uważa profesor.

Policjanci z komisariatu usłyszeli zarzuty przekroczenia uprawnień i znęcania się nad Stachowiakiem. Poznańska prokuratura zarzuca im złamanie zasad użycia środków przymusu bezpośredniego.

**Zbigniew Ziobro o śmierci Igora Stachowiaka na komisariacie

**

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(332)
Gość
6 lat temu
gratuluję p. Bojanowskiemu tego materiału, bardzo dobrze, że ujawnił całą tę sytuację. a Ci policjanci chyba nie mają godności, skoro jeszcze chcą mu zrobić z tego problem
Gość
6 lat temu
Brawo dla tego dziennikarza! Ten material byl wstrzasajacy! Zabili czlowieka za nic. Policjanci powinni siedziec za morderstwo a nie dziennikarz...
gość
6 lat temu
Za rządów PiS, wszystko jest możliwe! Uniewinnią morderców a skarzą dziennikarza!
gość
6 lat temu
Mówcie co chcecie o TVNie, ale chyba nawet najwięksi zwolennicy dojnej zmiany przyznają, że PRL właśnie wrócił.
gość
6 lat temu
Brawo panie Wojtku. Odwalił pan dobrą robotę.
Najnowsze komentarze (332)
Gość
6 lat temu
Gdyby nie on wszystko by zamietli pod dywan.
gość
6 lat temu
Policjanci co zabili Stachowiaka powinni odpowiadać za morderstwo i być zapuszkowani
gość
6 lat temu
I bardzo dobrze takich dziennikarzy więcej .Panie Bojanowski jesteś Wielki a policja zalicza coraz więcęj wpadek i jak tu mieć do nich szacunek?
gość
6 lat temu
Można źle działać,ale każe się tych co o tym mówią! To jest chore. Sami to tuszowali, bo to koledzy Pani K. z rządu? Ten wątek szybkiej Jej reakcji " w sprawie" należy zbadać!!!
gość
6 lat temu
Można źle działać,ale każe się tych co o tym mówią! To jest chore. Sami to tuszowali, bo to koledzy Pani K. z rządu? Ten wątek szybkiej Jej reakcji " w sprawie" należy zbadać!!!
gosciowa
6 lat temu
Policjantom udało się uniknąć zarzutu nieumyślnego zabójstwa dzięki opinii biegłych, którzy uznali, że Stachowiak zmarł z powodu niewydolności krążeniowo-oddechowej po zażyciu środków psychoaktywnych. Każdy kto daje wiarę, że gdyby nie środki psychoaktywne, które mogły być podane przecież po całej brutalnej akcji, nie zmarłby, nie zobaczy Świętego Piotra choćby skały srały.
Gośćlea
6 lat temu
To dno nie dziennikarz. Dobrze ze policja zalatwila tego bandyte.brawo. a twn dziennikarzyna powinien gnic w wiezieniu.
Gość
6 lat temu
Prawdziwy dziennikarz!
gość
6 lat temu
To nie podsłuchuj.
gość
6 lat temu
ci policjanci powinni siedzieć w więzieniu za zabójstwo! to cholerni sadyści!
OB PL
6 lat temu
kto wierzy w wersję, że chłopaka zabiły narkotyki a nie policjant z paralizatorem? bzdura, posadzić ,,biegłych". spoko, żaden sąd nie zamknie dziennikarza, a jeśli nawet znajdzie się taki głupiec, to prezydent go ułaskawi.
Nika
6 lat temu
w państwie totalitarnym jaki jest poslka tak jest.
gość
6 lat temu
„Hejt” to już normalne polskie słowo? Co na to prof. Miodek?
Yola
6 lat temu
Tak,dziennikarza za kraty,policjantów uniewinnić oto dobra zmiana właśnie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie