Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kijowski żali się na swój los: "Żyję dzięki wsparciu rodziny i przyjaciół. Czasami ktoś mi przywozi zakupy spożywcze"

357
Podziel się:

"Wyobraź sobie, że ktoś by mi coś zaproponował, powiedzmy skoszenie trawnika - skąd mam wiedzieć, czy nie jest podstawiony, żeby wyprodukować na mnie kolejne "dowody"? - płynie w wywiadzie dla portalu Tomasza Lisa.

Kijowski żali się na swój los: "Żyję dzięki wsparciu rodziny i przyjaciół. Czasami ktoś mi przywozi zakupy spożywcze"

Mateusz Kijowski po wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborach założył Komitet Obrony Demokracji, przyciągając tysiące obywateli, którym nie spodobały się pierwsze decyzje nowego rządu, zwłaszcza dotyczące Trybunału Konstytucyjnego.

Niestety, szybko przekonali się, że bezrobotny informatyk z kucykiem nie jest bynajmniej postacią kryształową.

Kiedy na jaw wyszły jego długi alimentacyjne, Jacek Żakowski pospieszył z wyjaśnieniem, że gdy w grę wchodzą sprawy wagi państwowej, to okradane dzieci muszą zaczekać, zaś zwolennicy Kijowskiego... zaproponowali zbiórkę pieniędzy na jego rzecz.

Jak się z czasem okazało, Kijowski sam świetnie potrafił o zadbać o swoje finanse, chociaż akurat jego dzieci nie zobaczyły z tego ani złotówki.

Początek nowego roku zdominowała afera ujawniona przez działaczy KOD i dotycząca faktur, jakie wystawiał sobie Mateusz Kijowski, rzekomo za obsługę informatyczną działalności ruchu. W ten sposób na konto Kijowskiego i jego żony Magdaleny w ciągu kilku miesięcy przelano ponad 91 tysięcy złotych. Lider KOD-u to tak sprytnie, by komornik nie dowiedział się o tych pieniądzach i nie zajął ich na poczet zaległych alimentów na jego dzieci. Jak ujawnili rozczarowani jego pazernością współpracownicy, od początku działalności KOD-upodbierał z puszek z datkami pieniądze na nowego Iphona. Zaś w Paryżu bronił demokracji głównie w perfumeriach i butikach, gdzie obkupił się z żoną za pieniądze ze składek.

W rozmowie z portalem Na Temat Kijowski żali się na swoją ciężką sytuację, prześladowania ze strony władz, to, że ludzie na niego krzywo patrzą i został bez pieniędzy a także zapowiada, że jeśli to się nie zmieni do końca roku, to wyemigruje z Polski.

Każdy widzi, że sytuacja w Polsce jest coraz bardziej opresyjna. Coraz więcej osób ma różnego rodzaju kłopoty z policją czy z prokuraturą - skarży się w wywiadzie. Aparat represji pracuje pełną parą.
Czyli, jak można wnioskować, uparł się, że sprawa sądowa o zaległości alimentacyjne, których zebrało się już 95,5 tysiąca (na rzecz trójki dzieci z pierwszego małżeństwa) oraz 65,5 tysiąca złotych (na rzecz funduszu alimentacyjnego), ma podłoże polityczne. Kijowski żenująco tłumaczy w wywiadzie, że wielu Polaków nie płaci na swoje dzieci, więc nic się nie stanie, jeśli on też nie zapłaci.

W Polsce kilkaset tysięcy rodziców obojga płci nie płaci w ogóle zasądzonych alimentów - wyjaśnia. Żyję dzięki wsparciu rodziny i przyjaciół. Czasami ktoś mi przywozi zakupy spożywcze. Dziś spotykam się ze znajomymi, zapraszają mnie na obiad. Muszę wyjechać, żeby zarobić na życie i na utrzymanie rodziny.
Niestety, jak ujawnia, nie może podjąć pracy w Polsce, bo obawia się prześladowań.

Wyobraź sobie, że ktoś by mi coś zaproponował, powiedzmy skoszenie trawnika-skąd mam wiedzieć, czy nie jest podstawiony, żeby wyprodukować na mnie kolejne "dowody"? - rozważa w wywiadzie i przytacza opinię swojego znajomego: "Myślisz, że służby 'dobrej zmiany' się wami nie interesowały? A jak osłabić ruch społeczny? Najłatwiej skompromitować lidera. Zwłaszcza, kiedy jest jedna tak wyrazista twarz, jest to proste”. Cała sprawa została przygotowana i sprawnie przeprowadzona.

Współczujecie mu?

_

_

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(357)
gość
7 lat temu
Hahaha Ciekawe kto robił zakupy spożywcze jego dzieciom? Żałosny facet.
gość
7 lat temu
a kiedy pójdzie siedzieć?
gość
7 lat temu
sliska gnida
gość
7 lat temu
Niech oni wszyscy z tego kodu i po wypierniczaja!!!!!
Gość
7 lat temu
nie wiem nawet jak to skomentować.. żałosny facet i mówię to jako młody chłopak
Najnowsze komentarze (357)
Gość
7 lat temu
Zwykly kleszcz i s***a...tylko frajerzy daja mu kase za nic.ten c**k siedzi w fotelu p*****i w niego i.ma ubaw z tych naiwnych oszolomow ktorzy mu kase nosza...
gość
7 lat temu
Weź się leniu i dzieciorobie do roboty bo umiesz tylko jęczeć i stękać a łapy obydwie lewe.
gość
7 lat temu
Wstydż sie chłopie i bierz za robote,bo masz dzieci na utrzymaniu! Chciałbys tylko po ulicach spacerować?
gość
7 lat temu
Nie mam zufania do tego faceta .
Gość
7 lat temu
Idź do pracy darmozjadzie!!!!
gość
7 lat temu
Nie masz za co żyć trzeba było przyjść do mnie do rwania jabłek pod Grójec płaciłem 80 zł dniówki plus żarcie.
gość
7 lat temu
obrzydliwy n****b. rozpacza, bo teraz pis przy korycie, a kienon. jak widać, Polskę ma w d.pie.
gość
7 lat temu
Jak można w tak prostacki sposób skompromitować spontaniczny ruch społeczny. Przez tego idiotę wszystko szlak trafił. Powinien wpełznąć spowrotem do tej dziury z której wypełz i nigdy więcej się nie pokazywać. Wstydu pacanie nie masz za grosz...
Gość
7 lat temu
Ciesz sie, ze w kiciu nie siedzisz.
greg
7 lat temu
To idź do uczciwej pracy!
PabLo
7 lat temu
Niech jedzie, dzieci tęsknić nie będą. Proponuję kraj bez umowy ekstradycyjnej z Polską.
KODer
7 lat temu
Szkoda tylko, że dzięki Łozińskiemu sterowanemu z drugiego fotela przez nieudolnych karierowiczów Szumełdę, Filiks i Marciniaka KOD jest w jeszcze większym g*****e.
gość
7 lat temu
Oszust i cwaniak.Niech wyjeżdża natychmiast i zarabia sam na siebie i swoje dzieci. Grabiàcych nas już i tak za dużo na każdym kroku
gość
7 lat temu
Oszust i cwaniak.Niech wyjeżdża natychmiast i zarabia sam na siebie i swoje dzieci. Grabiàcych nas już i tak za dużo na każdym kroku
...
Następna strona