Trwa ładowanie...
Przejdź na

Jest oświadczenie prokuratury w sprawie zatrzymania "Doroty R."! "Emil S. zobowiązał się zapłacić za popełnianie przestępstwa 300 000 ZŁOTYCH"

560
Podziel się:

Mamy też komentarz adwokata Emila Haidara.

Jest oświadczenie prokuratury w sprawie zatrzymania "Doroty R."! "Emil S. zobowiązał się zapłacić za popełnianie przestępstwa 300 000 ZŁOTYCH"

Wciąż jeszcze nie możemy uwierzyć w wydarzenia dzisiejszego poranka. 22 listopada przejdzie do historii jako dzień, w którym "królowa jest tylko jedna" stała się "Dorotą R.", oskarżoną m.in. o zmuszanie Emilia Haidara "do określonego zachowania, poprzez kierowanie wobec niego gróźb bezprawnych". Gazeta Finansowa relacjonowała na początku roku, że chodzić miało o wymuszenie haraczu i wycofanie spraw przeciwko Dodzie. Panów, którzy w sposób dobitny komunikowali byłemu narzeczonemu celebrytki, jakie mają wobec niego zamiary, opłacić miał z kolei jej aktualny chłopak, Emil S.

Prowadząca postępowanie prokuratura rejonowa, przed kilkunastoma minutami wydała oświadczenie, z którego dowiadujemy się, jakie dokładnie zarzuty postawiono Dorocie R. Oczywiście się do nich nie przyznaje.

Dzisiaj na polecenie prokuratora zatrzymana została Dorota R. Zatrzymanie dotyczy sprawy prowadzonej wcześniej w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Mokotów, a obecnie nadzorowanej przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie. Chodzi o sprawę przeciwko kilku osobom podejrzanym o nakłanianie innych, ustalonych w sprawie osób do zmuszania Emila H. do określonego zachowania, poprzez kierowanie wobec niego gróźb bezprawnych. tj. o czyn z art. 191 § 1 kk - czytamy w oświadczeniu na stronie prokuratury.

Prokurator przedstawił Dorocie R. zarzuty nakłaniania wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami bezpośrednich wykonawców, również objętych zarzutami, do zmuszania Emila H. do określonego zachowania, poprzez kierowanie wobec niego gróźb bezprawnych (art. 18 § 2 kk w zw z art. 191 § 1 kk) oraz wywierania przy użyciu groźby bezprawnej wpływu na Emila H. jako świadka i oskarżyciela w postępowaniach, w których stroną jest Dorota R. (art. 245 kk). Zarzuty dotyczą m.in. zmuszania do cofnięcia wniosków o ściganie Doroty R. w postępowaniach karnych, cofnięcia prywatnego aktu oskarżenia przeciwko w/w, cofnięcia wniosków o wszczęcie postępowania egzekucyjnego przeciwko w/w jako dłużnikowi, zaniechania kontynuowania wszelkich innych postępowań, w których stroną jest Dorota R., a także zaniechanie publicznych i prywatnych negatywnych wypowiedzi na temat w/w.

Z ustaleń śledztwa wynika, iż Emil S. zobowiązał się zapłacić bezpośrednim wykonawcom za popełnianie przestępstwa 300 tyś zł, przy czym do przekazania kwoty 230 tyś zł doszło.

_**Dorota R. nie przyznała się do zarzucanych jej czynó**w i złożyła wyjaśnienia, które będą weryfikowane na dalszym etapie śledztwa. O szczegółach wyjaśnień z uwagi na dobro prowadzonego postępowania na tym etapie Prokuratura nie informuje._

Po wykonaniu czynności procesowych, prokurator zastosował wobec podejrzanej środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji połączonego z zakazem kontaktowania się z osobami, które w tej sprawie posiadają status podejrzanych oraz z pokrzywdzonym, zakaz opuszczenia kraju i poręczenie majątkowe w kwocie 100 tyś zł.

W toku przedmiotowego postępowania status podejrzanych posiada obecnie 9 osób. Osobom tym przedstawiono zarzuty zmuszania do określonego zachowania (art. 191 § 1 kk), nakłaniania do popełniania takich przestępstw (art. 18 § 2 kk w zw z art. 191 § 1 kk), a także bezprawnego wpływu na świadka (art. 245 kk).

Podejrzanej grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie

W rozmowie z Pudelkiem adwokat Haidara nie ukrywa zadowolenia z działań prokuratury, ale przypomina jednocześnie, że sprawa toczy się od prawie roku.

Wydarzenia dzisiejszego dnia przyjmujemy z satysfakcją ale naszym zdaniem działania są spóźnione, to wszytko powinno wydarzyć się jeszcze w lutym - tłumaczy nam mecenas Jerzy Jurek.

Cóż, te ostatnie kilka miesięcy były dla Doroty R. bardzo owocne show biznesowo, nikt raczej nie przeszkadzał jej w realizowaniu "projektów", a przynajmniej szumnego o nich opowiadania.

Jak sądzicie, czy konieczność meldowania się na komendzie dwa razy w tygodniu utrudni Dodzie bywanie na ściankach?

PS: Nie, to nie są zdjęcia z dzisiejszego zatrzymania Doroty. To zdjęcia z planu klipu do piosenki Niebezpieczna kobieta...

**Dorota R. z zarzutami. Adwokat poszkodowanego mówi o jej "dużej demoralizacji"

**

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(560)
gość
6 lat temu
Brawo, tak kończą ZŁE kobiety, zawistne, które nie potrafią rozstać się z klasą i godnością
gość
6 lat temu
Phi...i dodon nie siedzi, a tyle szykował perukę do aresztu!
gość
6 lat temu
Dlaczego w PiSie jest tylu komunistow i PREZESOWI to nie przeszkadza ? Czyzby PREZES przespal to jak 13 grudnia?
gość
6 lat temu
Z Dody taka sama "gwiazda" jak z Kaczyńskiego "mąż stanu". Obydwoje taka sama żenada.
gość
6 lat temu
Nie wybrałeś mnieeee, do p*****a pójdę więęęc?
Najnowsze komentarze (560)
kolejna
2 lata temu
królowa życia do pocztu. pora na upadek, duma już była.
gość
6 lat temu
Dokładnie tez jestem tego samego zdania, grubymi nićmi szyte, ale komu s bardzo zalezy żeby ja zniszczyc a ten chłystek może byc tylko narzedziem
gość
6 lat temu
Takiego upokorzenia policji jeszcze nie widziałem. Policjanci posłużyli za manekiny w reklamie Dody. Myślę że tego aresztowania powinien dokonać sam Minister Błaszczak z komendantem, to byłaby dopiero fajna reklama.
On
6 lat temu
Nie jest zgrabna i tyle.
Gość
6 lat temu
Niezła d****a
Gość
6 lat temu
Dupilbym
Gość
6 lat temu
Seksi
Gość
6 lat temu
Show i tyle
gość
6 lat temu
mogliby jej w koncu dokopac....
gość
6 lat temu
o 6 rano policja.a kiedy doda wymalowała się
gość
6 lat temu
Zakaz kontaktowania sie z osbami podejrzanymi, a wczoraj jadła kolację z Emilem S. ...
gość
6 lat temu
Powinni po nią przyjechać czołgiem
gość
6 lat temu
Zaraza zaraz a kwestie podatkowe tego Pana zostały już wyjśnione?
gość
6 lat temu
Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka!
...
Następna strona