Trwa ładowanie...
Przejdź na

Piasek znów unika rozmowy o swojej orientacji i nie chce komentować słów o machaniu flagą: "Opowiadałem o jednej z moich piosenek! Jestem wierzący"

230
Podziel się

"Przyjaciel, gej, powiedział mi, że jestem jedynym spośród jego znajomych, który nie śmieje się z tego, że on wierzy w Boga".

Piasek znów unika rozmowy o swojej orientacji i nie chce komentować słów o machaniu flagą: "Opowiadałem o jednej z moich piosenek! Jestem wierzący"
bEqOXilh

O domniemanym homoseksualizmie Andrzeja Piasecznego mówi się od lat. Co jakiś czas do opinii publicznej przedostają się informacje o romansach wokalisty z innymi mężczyznami i nikogo by to jakoś szczególnie nie interesowało, gdyby sam Piasek nie robił z tego tajemnicy poliszynela. Ostatnio został skonfrontowany przez dziennikarza i działacza LGBT, Piotra Grabarczyka, który zarzucił Piaskowi szkodzenie społeczności gejów i lesbijek.

Wygląda na to, że tematu nie poruszy chyba tylko sam Piasek, który nowego, udzielił wyczerpującego wywiadu Gazecie Wyborczej, w którym między innymi poproszono go o komentarz w sprawie oskarżeń o ukrywanie swojej orientacji. Gwiazdor znów wolał dać wymijającą odpowiedź, w której zaczął zapewniać czytelników o swojej niezłomnej wierze.

bEqOXilj

Tak powiedziałem. I mogę to powtórzyć jeszcze raz. Trzeba tylko dodać, że opowiadałem o jednej z moich piosenek i o tym, jak ona powstawała - "wyjaśnił" słowa o machaniu flagą. A powstała po tym, jak przyjaciel, gej, powiedział mi, że jestem jedynym spośród jego znajomych, który nie śmieje się z tego, że on wierzy w Boga. Odpowiedziałem: jeśli wierzysz prawdziwie i głęboko, to nigdy, ale to nigdy nie wstydź się, że jesteś wierzący. Ja się nie wstydzę. I bardzo szybko napisałem tę piosenkę - "God Pride". Już wiecie, że jestem wierzący. Nie praktykuję jakoś bardzo mocno, ale wierzę w Boga. Że jest przyczyną wszystkiego, w życie po życiu i tak dalej. Można się z tym zgodzić, nie zgodzić, trudno, tak mam.

Później przeszło do wspominek złotych lat dziewięćdziesiątych, kiedy gwiazdor przeżywał koszmar związany z gigantyczną sławą, która spadła na niego jak grom z jasnego nieba.

Były gazety, które potrafiły dać okładkę z moim dużym zdjęciem, bo wiedziały, że to się sprzeda, a w środku numeru robiły ze mnie miazgę. Wychodziłem potem na scenę odebrać kolejną nagrodę, ale ze spuszczoną głową, ze wzrokiem wbitym w podłogę. Byłem zaszczuty. Oczywiście najbardziej przez samego siebie, bo jeszcze brakowało mi dystansu. Dziś tę głowę miałbym podniesioną, ale 20 lat temu nie potrafiłem - żalił się muzyk.

Piasek wypowiedział się także na temat rządów Jacka Kurskiego w TVP. Piosenkarz poczuł, że powinien odnieść się jakoś do swojej rezygnacji z festiwalu w Opolu.

bEqOXilp

Panowie, bądźmy szczerzy. Każdy prezes telewizji, od wielu lat, miał swoją czarną listę. Każdy! - stwierdził Piasek. Pokazywanie palcem na Jacka Kurskiego, że on ma swoją, kiedy jego poprzednicy mieli listy artystów niemile widzianych nie tylko w Opolu, byłoby nie fair. Problem polega na tym, że Kurski tą swoją listą wymachiwał jak chorągiewką. Bo czymże innym było zwalnianie aktorów czy wstrzymywanie realizacji Teatru Telewizji? W ten sposób przekroczył granicę przyzwoitości.

Piosenkarz przyznał, że nie lubi się wychylać, bo mogłoby to mu tylko zaszkodzić. Na pytanie, co sądzi o aktualnej sytuacji politycznej w Polsce, odpowiedział:

Nie jestem bohaterem. Nigdy nie chciałem wychodzić ze sztandarami, nie mam tego w naturze, nie lubię. Mam swoje poglądy, wyrażam je podczas wyborów, jestem obywatelem, widzę, co się dzieje, jako obywatel mam prawo o tym mówić. Ale moja twórczość nie ma nic wspólnego z polityką.

bEqOXilq

**Piasek: "Kiedy trwa kampania wyborcza, jestem zwykłym obywatelem"

bEqOXilr

**

bEqOXilK
KOMENTARZE
(230)
gość
4 lata temu
I słusznie! to jego sprawa jaka jest jego orientacja seksualna! Po co o tym mówić? Nie ma powodu ani się wstydzić ani się z tym obnosić!
Gość
4 lata temu
A MUSI o tym mówić? To jego prywatna sprawą. Co was obchodzi kogo kocha, z kim śpi i jak spędza prywatny czas?
gość
4 lata temu
I niech unika, bo to jego sprawa.
bEqOXilL
gość
4 lata temu
Piasek fajny gość!
gość
4 lata temu
To z kim sypia to jego sprawa ale jak już wszyscy wiedzą że jest gejem to nie ma co iść w zaparte.
Najnowsze komentarze (230)
Gość
3 lata temu
Ludzie często piszą żeby Piasek nareszcie powiedział jakiej jest orientacji , a przecież gdyby to zrobił i powiedział , że jest hetero to ludzie i tak by mu nie uwierzyli ,,Bo przecież oni wiedzą lepiej niż sam Piasek" Mi się wydaje , że właśnie dlatego pan Andrzej Piaseczny nie mówi jakiej jest orientacji i pozostaje przy mówieniu , że może jest , a może nie jest.
gość
4 lata temu
Bardzo lubię Piaska, jest dobrym człowiekiem.
gość
4 lata temu
odkąd zaczął pic ma zmiany pod kopułą a szkoda bo osiągnąl pewien status ale szybko zaczyna go tracic
gość
4 lata temu
od chwili kiedy zaczął oic trochę pod kopu
gość
4 lata temu
Jego orientacja to Jego sprawa.Mnie nie obchodzi z kim idzie do łóżka.
gość
4 lata temu
Piasek - jedyny normalny w tym calym gejowskim towarzystwie . Trzeba do niego na pare lekcji podeslac przyglupiego Poniedzialka.
gość
4 lata temu
G****o mnie obchodzi jego orientacja ,może nawet walić kucyki i żółwie jego sprawa
gość
4 lata temu
PUDEL SZUKA ZĘBÓW W D***E!!!!!!
bEqOXilD
gość
4 lata temu
PUDEL SZUKA ZĘBÓW W D***E!!!!!!
gość
4 lata temu
Boże co za świat! Ludzi najbardziej interesuje kto ile zarabia ,kto z kim sypia.Odczepcie się od Piaska! jest świetnym piosenkarzem ,ma fajne piosenki a pod kołdrę to zaglądajcie ale swoją !!!!
Gość
4 lata temu
Akurat piasek ma dużo do powiedzenia I gada mądrze. Jego orientacja to jego sprawa. To czy kocha Panie czy panow nie ma wpływu na jego śpiewanie. A to chyba jest najważniejsze.
Gość
4 lata temu
I co bierze dojapy
Gość
4 lata temu
I co bierze dojapy
Gość
4 lata temu
Piasek to cudowny człowiek, dajcie mu spokój!
...
Następna strona
bEqOXimf