Media publiczne dostaną kolejne 980 milionów z podatków

115 reakcji
0
0
115
Podziel się

"Uważam, że ten podział jest racjonalny i sprawiedliwy" - ogłosił Krzysztof Czabański, szef Rady Mediów Narodowych.

Media publiczne dostaną kolejne 980 milionów z podatków

Jacek Kurski, obejmując w styczniu 2016 roku stanowisko prezesa TVP, nie ukrywał, że ma ambitne i kosztowne plany. Zaczął od zwolnienia wszystkich doświadczonych dziennikarzy, bo posądzał ich o sprzyjanie poprzedniej władzy i "rzucanie wilczych spojrzeń". Na ich miejsce zatrudnił zwolenników Prawa i Sprawiedliwości, którzy nie mają kłopotu z propagandą. Problem polega na tym, że kłopot ma z tym część widzów, więc oglądalność programów informacyjnych TVP systematycznie spada.

Nowy model zarządzania mediami publicznymi nie spodobał się wielu dziennikarzom. Posypały się także finanse. Jak ujawnił poprzedni prezes TVP Juliusz Braun, Kurskiemu udało się w ciągu roku przehulać 100 milionów pozostawione przez poprzedników i zadłużyć telewizję publiczną na kolejne 200 milionów. Na szczęście przynajmniej zdążył podwyższyć sobie pensję: Jacek Kurski zarobi w TVP dwa razy więcej! 56 TYSIĘCY miesięcznie!

Być może to właśnie dlatego niezmiennie zadowolony z siebie Kurski nie ma sobie nic do zarzucenia. Wprawdzie coraz mniej widzów ma ochotę utrzymywać reżimowe media z abonamentu, a ci, którym nowy przekaz się podoba, są zwolnieni z ich z płacenia, jednak Kurski zawsze może liczyć na to, że rząd dorzuci kilkaset milionów z budżetu.

Latem tego roku zadłużona TVP dostała od Beaty Szydło 800 milionów złotych. Zrzucili się na nie wszyscy podatnicy. Wprawdzie PiS-owi nie udało się wprowadzić obowiązkowej opłaty audiowizualnej, ale spokojnie, i tak zapłacimy.

Jak donoszą Wirtualne Media, kasę "mediów narodowych” zasili kolejne 960 milionów złotych z budżetu państwa.

Na mocy nowelizacji ustawy okołobudżetowej podpisanej kilka dni temu przez Andrzeja Dudę, wszyscy podatnicy zrzucają się na opłaty abonamentowe za tych, którzy są z nich zwolnieni.

Jak zadecydował szef Rady Mediów Narodowych, Krzysztof Czabański Telewizja Publiczna otrzyma 860 milionów złotych w dwóch transzach: 266,5 mln zł w 2017 roku i 593,5 mln zł w roku 2018.

Polskie Radio otrzyma o wiele mniej, co nie znaczy, że mało, bo w sumie 62 miliony 216 tysięcy złotych, z czego 15,74 milionów w tym roku, a 46,476 w przyszłym.

Dziękuję wszystkim szefom rozgłośni za wsparcie przy forsowaniu tego algorytmu - ogłosił wzruszony Czabański. Uważam, że teraz podział jest i racjonalny i sprawiedliwy.

**_

_**

115
0
0
0
0
0
0
KOMENTARZE
(115)
Gość
2 lata temu
Wiecie co, ja już nie mam siły. Poddaję się, nasz kraj jest rozkradany. A wszystko za marne 500 zł... wstydzcie się, patusy!
gość
2 lata temu
Nie oglądam TvPIS
Gość
2 lata temu
TVP za czasów PO było prorządowe ale to co teraz się dzieje to jest najczystszy reżim i propaganda której nie powstydziłby się sam Goebels.
gość
2 lata temu
Tylko co z tego, pisowski plebs kupiony za 500 dalej będzie pluł morde o obiad za kilka setek
gość
2 lata temu
Po co i tak upadną te telewizje reżimowe nik to poprostu nie ogląda 😷😷😷😷🔨🔨🔨🔨👎👎👎👎💩💩💩💩💩🖕🏻🖕🏻🖕🏻🖕🏻🖕🏻
Najnowsze komentarze (115)
gość
2 lata temu
już nie oglądam pisowskiej telewizji duzo ludz tez nie ciekawe skąd te sondaże rosnąco
Padaka
2 lata temu
No ja pie.... to jest dopiero marnowanie kasy podatnikow...a p*****y cicho siedza waZne ze 500 bedZie.
facet
2 lata temu
Co za kanalie!
gość
2 lata temu
Stek bzdur w Pudlu, a głupki łykają jak gęś kluski 😂
gość
2 lata temu
Precz z debilami pisiorami!
gość
2 lata temu
Kurski znowu roztrwoni
Gość
2 lata temu
Pis to bolszewicy i zlodzieje...tyle w temacie
Gość
2 lata temu
Z******j zlodzieja zlodziejem pogania...to tzw pisowska MISJA tel.publicznej...z tematow publicznych to tylko burdel im wychodz
gość
2 lata temu
Nie ogladam i nie płacę abonamentu - niski poziom
gość
2 lata temu
ani grosza nie zaplace za abonament te wszy telewizyjme zarabjaja za duzo
gość
2 lata temu
Ty pisdzielski krętaczu (!!). 21 milionów to była kwota za 8 (!!) lat programu a nie za jeden rok i były to pełne koszty stworzenia programu wliczając w to pracę reżysera, dźwiękowców itp.itd - nawet sprowadzenia publiczności (!!). Lis miał z tego jakieś 20-30 tysięcy za 1 odcinek w tygodniu czyli max 120 tysięcy miesięcznie i to w czasach przed Kurskim, gdy TVP nie potrzebowało, żeby do niej dopłacać miliardy z państwowej kasy, jak teraz. Dla porównania p. Janowski nawet dziś zarabia 10 tysi za odcinek a odcinki debilnego "Jaka to melodia" lecą codziennie, co daje Janowskiemu miesięcznie jakieś 250 tysięcy - ponad dwa razy więcej niż pensja Lisa. Z tym, ze "Jaka to melodia" nie zarabia na reklamach nawet połowy tego, co zarabiał na reklamach program Lisa (!!).
Gość
2 lata temu
Powinno być na szpitale pediatryczne, a nie tylko co roku czekają ma Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy
Gość
2 lata temu
Powinno być na szpitale pediatryczne, a nie tylko co roku czekają ma Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy
Gość
2 lata temu
Haha droga telewizja robiona tylko dla jednego widza ;)
...
Następna strona