Dawid Ogrodnik krytykuje Vegę: "Jego filmy są dla mnie na ŻENUJĄCYM POZIOMIE MENTALNYM"

175
Podziel się

Dostało się też Fabijańskiemu: "Brak pokory i głupia nonszalancja w różnych wypowiedziach czasami mnie śmieszą, czasami wprawiają w zażenowanie. Niektórym ostro odpier*oliło".

Dawid Ogrodnik krytykuje Vegę: "Jego filmy są dla mnie na ŻENUJĄCYM POZIOMIE MENTALNYM"

Dawid Ogrodnik jakiś czas temu został obwołany przez krytyków "nadzieją polskiego kina". Aktor stara się grywać w ambitnych filmach oraz w niezależnych produkcjach, gdzie najczęściej odgrywa bardzo wymagające role. Uznanie zdobył dzięki rolom w Ostatniej rodzinie, Jesteś Bogiem czy Idzie, dzięki czemu może teraz przebierać w propozycjach zawodowych. Dawid udzielił właśnie wywiadu dla TVN 24, w którym między innymi opowiedział o swoich przemyśleniach dotyczących show biznesu.

31-latek był na Akademii Teatralnej na jednym roku z Jakubem Gierszałem i Mateuszem Kościukiewiczem. Zostali nawet zawieszeni w prawach studenta za sprzeciwienie się przemocy psychologicznej ze strony jednego z profesorów. Ogrodnik przypomniał tę historię.

Większość z nas się nie zgadzała z mobbingiem - zdradził aktor. Mieliśmy naprawdę fajny rok - to nie byli tylko Mateusz i Kuba. Oni są bardziej znani niż reszta, ale cały rocznik był taki, że nie zgadzaliśmy się na wiele rzeczy. Mieliśmy taką grupę, w której każdy wyrażał po prostu swoje zdanie. W taki sposób też postrzegam wolność w myśleniu, w tworzeniu. To poczucie mocno nas skonsolidowało, dzięki czemu mieliśmy świadomość, że możemy wzajemnie na sobie polegać. W dużej mierze do dzisiaj tak jest, że się wspieramy, kibicujemy sobie mniej lub bardziej, trochę też się nawzajem podziwiamy. Czasami też się krytykujemy. Zresztą, nie rozumiem niekiedy swoich kolegów, gdy ktoś nakręci jeden duży film i nagle staje się najmądrzejszy w tej branży. Ten brak pokory w nich mnie dość mocno frustruje tak bardzo, że nie mam ochoty z nimi rozmawiać, spotykać się. Uważam po prostu, że niektórym ostro odpier*oliło po jakichś tam botoksach, sroksach i innych rzeczach.

Ogrodnik nie przebierał w słowach, kiedy temat zszedł na twórczość Patryka Vegi. Na pytanie, na jakiej zasadzie wybiera scenariusze i czy automatycznie odrzuca te filmów klasy B, odpowiedział:

Nie. Jestem nimi zainteresowany, czytam je. Nawet ostatnio ktoś do mnie napisał, że jest casting do nowego filmu Patryka Vegi. Bez szczegółów. Odpisałem, że chcę przeczytać scenariusz. Pomimo że nie podobają mi się filmy Vegi, są dla mnie na żenującym poziomie mentalnym - napisałem do niego, bo byłem ciekawy - wyjaśnia Ogrodnik. Chciałem przeczytać ten tekst. Zawsze staram się czytać scenariusze, rozmawiać z ludźmi, jeśli mają coś ciekawego do powiedzenia. Wspólnie analizujemy, bo może zdarzyć się tak, że w swojej ocenie się mylę. Nie wszystko przecież wiem. Kiedyś zrezygnowałem z paru filmów, które okazały się być bardzo ciekawe. To był błąd z mojej strony, że nie spotkałem się z reżyserem i nie porozmawiałem z nim. Nauczyłem się, że jednak warto poświęcić czas i sprawdzić, jak film widzi jego twórca.

Dawid nie kryje się z niechęcią, którą darzy innego kolegę po fachu. Co prawda nie padło żadne nazwisko, ale z relacji Ogrodnika wynika, że chodzi o słynącego z trudnego charakteru Sebastiana Fabijańskiego, prywatnie chłopaka Olgi Bołądź.

Nie rozumiem bezczelnej postawy niektórych kolegów wobec czegoś, co jest bardzo delikatne - mam na myśli samo życie, jak i obcowanie z ludźmi o wiele bogatszym dorobku - wyznał Ogrodnik. Nie chcę mówić o konkretnych nazwiskach, ale ten brak pokory i głupia nonszalancja w różnych wypowiedziach czasami mnie śmieszą, czasami wprawiają w zażenowanie. Jak można powiedzieć, że Leonardo DiCaprio nie jest aktorem dramatycznym. I mówi to aktor, który zasłynął tym, że zagrał jakiegoś "cukra" w czymś, czego tytułu już nie pamiętam. To jest słabe. Zwłaszcza w zderzeniu z takimi aktorami, z jakimi miało się możliwość zagrać - na przykład Mają Ostaszewską. Powinni z tego czerpać, a nie pokazywać: my też jesteśmy ważni. To jest forma egoizmu. Jeżeli ktoś nie zaakceptuje swojego istnienia jako faktu a priori, to zawsze ten pieprzony egocentryzm będzie zabierał mu rozwój. Oczywiście, życzę im jak najlepiej, to są moi koledzy, nawet ich lubię, ale przestaję szanować, nie wiem, dlaczego uprawiają ten zawód.

KOMENTARZE
(175)
Gość
2 lata temu
Bardzo dobrze powiedziane, nic dodać, nic ująć.
eM
2 lata temu
Aktor i aktorzyna. Sami wiecie, który jest który.
Pudel
2 lata temu
panie Gembarowski skończ już molestować Pudla #metoo
Gość
2 lata temu
mądry i bardzo utalentowany chłopak
Gość
2 lata temu
Kolejny plus dla tego pana
Najnowsze komentarze (175)
Aktorzyna Ze ...
rok temu
Ciekawe jak Dawid krytykuje filmy bedace nie na jego poziomie mentalnym, a jak byl w Larcie przez rok (przed PWST, zreszta podczas studiow tam tez) to jego znakiem rozpoznawczym bylo to ze zawsze ”dla jaj” nasral w kacie w domu w ktorym byla impreza studencka. No ale w porownaniu do filmow Vegi to bylo zachowanie wyrazajace gleboki artyzm i intelektualne przebudzenie.
Gość
2 lata temu
A się chłopczyk wyrobił
kinoman
2 lata temu
Filozof jak wzięty z komuny. Aktor jest po to żeby cieszyć ludzi którzy chodzą na filmy bo on za to płacą. A 80 % widzów nie wie co to za aktorzyna filozofina.
gość
2 lata temu
Mówił o Stramowskim a nie o fabijańskim Wy i****i...
gość
2 lata temu
Fabijanski jest tak słabym aktorem ze aż przykro się na to patrzy. Kłoda by lepiej zagrała
Gość
2 lata temu
Wega ma takie pojęcie o zwczywistpsci jak swina o gwiazdach
Gość
2 lata temu
Wega ma takie pojęcie o zwczywistpsci jak swina o gwiazdach
gość
2 lata temu
Ogrodnik to aktor przez duże A. Vega robi komerchę, im więcej krwi i pierdół tym lepiej, a filozofię jakąś zawsze się dopisze.
usmiejka
2 lata temu
....przetrafnie powiedziane "Filmy Vegi sa na zenujacym poziomie mentalnym" - to prawda. Tak czulam po obejrzeniu Pitbulow dwoch. Na wiecej nie mam ochoty...
gość
2 lata temu
ależ ten z***k dawidek śmieszny i z wygladu i wypowiedzi Sam fakt ze udziela wywiadu anrtPOlskiej stacji i wsPOmina o antyPOlskiej ostaszewskiej Ot cała kultura "narodowa" żydowska bo nie Polaka Precz z takimi "autorytetami" ogrodnik do ogrodu jako pies ogrodnika
gość
2 lata temu
Ma rację
gość
2 lata temu
Brawo dla p.Ogrodnika!!! Mysłaem ze jedynie ja widzę ŻENADĘ "talentu" p.Vegi i Fabijańskiego.... Takie twory jak "Ciacho" tego nawet po latach nie da się odzobaczyc....
gość
2 lata temu
Ogrodnik jest świetnym aktorem, szczerze go podziwiam. Jego role w "Chce się żyć" i "Ostatniej rodzinie" zwalają z nóg.
gość
2 lata temu
teraz lubię Ogrodnika jeszcze bardziej!
...
Następna strona