Trwa ładowanie...
Przejdź na

Ziemiec tłumaczy się z pracy w TVP: "Jestem za stary, żeby zmienić swoje życie. Ciągnę swój wózek jak umiem"

330
Podziel się:

Dziennikarz twierdzi, że "wielokrotnie" myślał o odejściu z zawodu, ale boi się "zaczynać wszystko od nowa". Współczujecie mu?

Ziemiec tłumaczy się z pracy w TVP: "Jestem za stary, żeby zmienić swoje życie. Ciągnę swój wózek jak umiem"

Po objęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość, w Polsce zapanowała "dobra zmiana", która nie ominęła także państwowych mediów. Z publicznego radia i telewizji usunięto lub zmuszono do odejścia większość "niewygodnych" dziennikarzy, a zastąpiono ich lojalnymi zwolennikami nowego stylu rządzenia. Jednym z nich jest Krzysztof Ziemiec, który dzięki posłusznemu wykonywaniu poleceń Jacka Kurskiego stał się już niejako "twarzą" propagandowego i bezrefleksyjnego dziennikarstwa uprawianego na antenie TVP. Dziennikarzowi najwyraźniej nie przeszkadza przekazywanie wiadomości, w których rozmówcom wymazuje się z kurtek serduszka WOŚP-u i notorycznie przekłamuje rzeczywistość.

Krzysztof wmawiał już widzom m.in., że materiały Kiszczaka dotyczące TW Bolka są autentyczne i potwierdzone, choć nie było żadnej ekspertyzy grafologa. Podał też, że sprawcami zamachu w kanadyjskim Quebecu byli muzułmanie, w momencie gdy wiadomo było, że to nieprawda. W Wiadomościach nazwał też Przystanek Woodstock "najbardziej obskurnym festiwalem świata".

Za swoje zasługi Ziemiec dostał już m.in. wysoką premię oraz możliwość szkolenia pozostałych pracowników TVP z... etyki dziennikarskiej.

W przerwie między przekazywaniem zmanipulowanych treści dziennikarz miał jeszcze czas na napisanie książki, którą postanowił wypromować w wywiadzie do tygodnika Sieci. Przy okazji odpowiedział na kilka pytań dotyczących jego pracy w Telewizji Polskiej.

50-latek poskarżył się m.in. na "hejterów", którzy - w jego mniemaniu, niesłusznie - "wgniatają go w ziemię".

Hejt jest jak żelazna ciężka szyna, która brutalnie, celowo i niesprawiedliwie wgniata człowieka w ziemię. Próbuję z tym żyć, nie poddawać się - pożalił się w rozmowie z tygodnikiem. Nawet gdybym się powiesił na suchej gałęzi, to i tak stwierdzą, że powinienem był to zrobić wcześniej lub że zasłużyłem i nie ma czego żałować.

Prowadząca rozmowę Dorota Łosiewicz zapytała też Ziemca, czy nie myślał - jak wielu kolegów - o odejściu z TVP, a nawet zakończeniu dziennikarskiej kariery. Niespodziewanie Ziemiec przyznał, że często ma takie myśli. Tłumaczy jednak, że "jest już za stary" na tak poważne zmiany.

Wielokrotnie. (...) Nieraz zadawałem sobie pytanie, czy nie należałoby pójść inną drogą i powiedzieć: "Dziękuję". Mam już jednak swoje lata i trudno byłoby zaczynać wszystko od nowa. Jestem za młody, żeby zupełnie zrezygnować z pracy i pójść na emeryturę, której zresztą, jak wielu dziennikarzy, mieć nie będę. I "za stary", żeby zmienić swoje życie. Ciągnę więc swój wózek pod górę. Jak umiem - tłumaczył.

Wygląda na to, że prezenter Wiadomości poniekąd zdaje sobie sprawę z tego, że jego praca daleka jest od rzetelności, a coraz częściej zyskuje wymiar propagandowy. Przekonuje jednak, że jest jedynie skromną częścią wielkiego systemu.

Czasem pewnie zasługuję na "karę", potrafię się przyznać, mam pokorę, ale przeważnie jest tak, jak mówisz. Jestem tylko skromnym pracownikiem Winnicy Pańskiej. A dziennikarstwo to gra zespołowa. Właściwie nie ma w tym zawodzie zupełnie niezależnych, wolnych strzelców, bo to nierealne, choćby z powodów finansowych. Każda redakcja, każdy tytuł prowadzi jakąś swoją politykę - powiedział.

Pomimo sporej fali "hejtu" Ziemiec nie zamierza znikać z mediów społecznościowych i ma nadzieję, że z czasem fala pretensji w jego stronę osłabnie.

Mam tylko fanpage na Facebooku i jestem na Twitterze. To miejsce, które wykorzystywane jest przez dziennikarzy jako narzędzie pracy. Tam po prostu trzeba być - przekonywał.

Na koniec dziennikarz wyraził nadzieję, że "po każdej burzy wychodzi słońce", a społeczny niepokój kiedyś minie.

Myślicie, że łatwo mu będzie znaleźć jakąkolwiek pracę po zmianie władzy?

**Komorowska, Rzepliński, Ziemiec o święcie 1 listopada. "To radosny dzień"

**

KOMENTARZE
(330)
gość
4 lata temu
moja mama ma właśnie 50 lat i zaczyna wszystko od nowa. jest sama, z długami i się nie poddaje. trzeba wychodzić ze swojej strefy komfortu, szczególnie jak nie jest się do końca szcześliwym.
Gość
4 lata temu
Czasami w życiu trzeba podejmować trudne decyzje, Panie Ziemiec
Gość
4 lata temu
jak Ty mozesz w lutro patrzec?????
Andrzej
4 lata temu
Szkoda słów Panie Krzysztofie .
gość
4 lata temu
Wzruszyła mnie jego historia. Jak sytuacje zastała mnie w szambie to tam sobie posiedzę, bo co bedę wychodził i zaczynał wszystko od nowa. Orłoś jakoś posiedział rok w szambie i jednak wyszedł. Na ludzi.
Najnowsze komentarze (330)
mada
4 lata temu
Panie Ziemiec, co by pan niepowiedzial brzmi to ZLE...
ślązacy
4 lata temu
zwykła s****a pisowska!!!!!!
gość
4 lata temu
za to LIS jest szalenie uczciwy.ludzie zastanówcie się nad sobą.
gość
4 lata temu
panie ziemiec tylko do czasu kiedy do koryta dorwie się inna banda złodziei
gość
4 lata temu
Mam 51 lat i rozumiem trochę lęk o przyszłość.Myślę jednak panie Krzysztofie ,że pan oczyści się .Zbyt dobrze panu z oczu patrzy.Nie oceniam lecz trzymam kciuki i przesyłam dobrą energię!
gość
4 lata temu
S***a obrzydliwa!
Kuba
4 lata temu
Panie Krzysztofie gratuluję szczerości i odwagi a bezsensownymi komentarzami szkoda sobie głowy zawracać Prawda ZWYCIĘŻY
gosc
4 lata temu
zapomnial dodac jak bardzo klamie na wizji niby taki swiety ale ciepelko w tvp wazniejsze od uczciwosci
lex
4 lata temu
zdychać lewaki
gość
4 lata temu
Partyjna pisowska tuba propaganda.A co będziesz robił po PIS-ie?
gość
4 lata temu
Zwykła dziennikarska ścierka.
gość
4 lata temu
ziemiec jesteś ś******m
Widz
4 lata temu
Tchórz i nieudacznik
gość
4 lata temu
Bardzo w pana wierzyłam, modliłam się szczerze za pana zdrowie po wypadku, dawałam pański przykład jako super dziennikarza! Jestem rozczarowana i to BARDZO!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie