Trwa ładowanie...
Przejdź na

Krystyna Pawłowicz o siostrze zbierającej na Kijowskiego: "Nie powinna pomagać temu leniowi! WSTYDZĘ SIĘ ZA NIĄ!"

167
Podziel się:

"Jak widzę ją z tymi ludźmi z KOD-u, to jest mi przykro, żal i wstyd" - mówi siostra Elżbiety, która nie toleruje jej poglądów politycznych.

Krystyna Pawłowicz o siostrze zbierającej na Kijowskiego: "Nie powinna pomagać temu leniowi! WSTYDZĘ SIĘ ZA NIĄ!"

Siostry Krystyna i Elżbieta Pawłowicz przypominają braci Kurskich: ich poglądy też są skrajnie różne - tak bardzo, że kobiety nie potrafią już ze sobą rozmawiać, tylko czytają nawzajem swoje wypowiedzi w mediach.

Podczas gdy Krystyna należy do najwierniejszych fanek Jarosława Kaczyńskiego, Elżbieta popiera Komitet Obrony Demokracji, a ostatnio zaangażowała się w zbiórkę pieniędzy na rzecz jego założyciela, Mateusza Kijowskiego.

Bezrobotny informatyk z wyliniałym kucykiem prawie dwa lata temu uwierzył, że uda mu się wypromować na fali niezadowolenia części Polaków z wygranych przez PiS wyborów, a może nawet zrobić karierę polityczną. W każdym razie w oporze społecznym przeciwko demolowaniu Trybunału Konstytucyjnego dostrzegł szansę dla siebie, by już nigdy nie musieć iść do normalnej pracy.

Początkowo wszystko zdawało się układać po jego myśli. Kijowski podbierał pieniądze z puszek wolontariuszy i wystawiał sobie faktury na grube tysiące złotych, rzekomo za obsługę informatyczną działalności ruchu. W ten sposób na konto Kijowskiego i jego żony Magdaleny w ciągu kilku miesięcy przelano ponad 91 tysięcy złotych. Lider KOD-u robił to tak sprytnie, by komornik nie dowiedział się o tych pieniądzach i nie zajął ich na poczet zaległych alimentów na jego dzieci.

Kiedy rozczarowani jego pazernością działacze KOD-u ujawnili machlojki Kijowskiego, ten zaczął skarżyć się w mediach na prowokację i oskarżać tajne służby, że się na niego uwzięły. Z czasem jego obsesja i mania wielkości stały się naprawdę męczące, jednak Elżbieta Pawłowicz, jako jedna z nielicznych, wytrwała przy Kijowskim. Mało tego, zaangażowała się w zbiórkę pieniędzy na jego rzecz. Udało jej się zebrać 30 tysięcy złotych na "godne życie" założyciela KOD-u, który aktualnie żali się mediom, że nie może znaleźć pracy i jest tak biedny, że znajomi muszą robić mu zakupy: Kijowski żali się na swój los: "Żyję dzięki wsparciu rodziny i przyjaciół. Czasami ktoś mi przywozi zakupy spożywcze"

Krystynę bardzo to zabolało.

Modlę się za swoją siostrę - wyznaje w Super Expressie. Przykro mi, żal mi jej. Jak widzę ją z tymi ludźmi z KOD-u, jak oni się tarzają po ziemi, jak rozwalają barierki przy Sejmie, to jest mi przykro, żal i wstyd. Żal, że w takim towarzystwie musi się obracać. A do Kijowskiego apeluję: leniu śmierdzący, do roboty! Moja siostra nie powinna pomagać temu leniowi. Wstydzę się za siostrę.

**Pawłowicz do posła Mniejszości Niemieckiej: wstyd pan przynosi

**

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(167)
gość
7 lat temu
ludzie, którzy zbierają na tego lenia powinni się wstydzić - mogliby dać na chore dzieci, bezdomne psy, pomoc Afryce, cokolwiek! A tu wspomagają obiboka, który nigdy nie pójdzie do pracy! Powinien dawno siedzieć jak każdy, który nie płaci alimantów!
gość
7 lat temu
Moim zdaniem w tym przypadku ma rację, bierze się chłop za rewolucję a nie może pracy znaleźć żeby rodzinę utrzymać?
Gość
7 lat temu
Kijowski to s***a. Typowy len, ktory ma dwie lewe rece. Taki zrobi wszystko dla latwej kasy. Takie osoby sa niebezpieczne, szczegolnie w polityce. Latwo nimi kierowac i posuna sie do najbardziej podlych czynow przeciwko wlasnej ojczyznie
gość
7 lat temu
Zgadzam się z panią Krystyną.
gość
7 lat temu
Rację ma.
Najnowsze komentarze (167)
gość
7 lat temu
Kryśka daj se luz wypil soczku
gość
7 lat temu
Kryśka daj se luz wypil soczku
gość
7 lat temu
Panie nie obrażajcie ludzi to bardzo ciężki grzech wstydzę się za takich Polaków co to zachamski naród aby do******lać jedni drugim to chrześcijanie na Boga opamiętajcie się
gość
7 lat temu
Ale on siedzi na wygodnym fotelu woli stać
Anna
7 lat temu
Myśle,ze to siostra Pawłowicz ma więcej powodów do wstydu! Ochydne monstrum!
Ja
7 lat temu
Ja bym mu dala.. łopate i rowy kopać!!!!
Gość
7 lat temu
Uważajcie na ten sklep internetowy to oszustwo!!!!
gość
7 lat temu
Widać, że obie maja nierówno pod sufitem
gość
7 lat temu
Po 2 stronach barykad ! siostry ! Tak jak u Kurskich jeden w telewizji a drugi w Gazecie Wyborczej
gość
7 lat temu
Pani profesor, ma Pani rację
Gość
7 lat temu
Pierwszy raz zgadzam się z p. Krystyną
gość
7 lat temu
O ile popieram ideę założenia KOD-u, gardzę działaniami PiS i czuję zażenowanie, gdy czytam wypowiedzi Kryśki Pawłowicz, to Kijowskiego nie popieram. Jako dziecko alimenciarza, który pieniądze dawał tylko wtedy, gdy akurat miał dobry humor, nie mogę popierać kogoś, kto nie łoży regularnie na utrzymanie własnych dzieci. Nie dam mu ani grosza i dobrze, że wycofał się z KOD-u. Przykro mi jednak, że ruch, który miał słuszne idee, został tak skomproitowany.
gość
7 lat temu
A tak wrzucają PO-paprańcy na p.Krystynę, ale ona w porównaniu z tą Elżbietą jest OK.
gość
7 lat temu
Może panna Krysia zacznie się wstydzić za siebie.
...
Następna strona