Trwa ładowanie...
Przejdź na

"Alimenty to nie prezenty" ostrzegają na profilu Moniki: "Dzieci mają prawo do utrzymania na TAKIM SAMYM POZIOMIE, na jakim żyją rodzice"

484
Podziel się:

Stowarzyszenie "Alimenty to nie prezenty" założyło profil na Instagramie. "Dziękuję za tę odpowiedź" - napisała Maria, córka Zbigniewa Zamachowskiego i Aleksandry Justy.

"Alimenty to nie prezenty" ostrzegają na profilu Moniki: "Dzieci mają prawo do utrzymania na TAKIM SAMYM POZIOMIE, na jakim żyją rodzice"
bESDErfp

Odkąd Zbigniew Zamachowski i Aleksandra Justa rozwiedli się w 2012 roku, druga żona aktora - Monika Richardson Zamachowska stara się na każdym polu udowodnić, jak bardzo Zbyszek był nieszczęśliwy w pierwszym małżeństwie. Prezenterka regularnie upokarza Justę w wywiadach, zaś ostatnio dała jej wyraźnie do zrozumienia, że płacenie 16 tysięcy złotych alimentów miesięcznie na dzieci to duża przesada, bo jej rodzina prawie "nie ma co jeść".

Ostatnio Monika postanowiła przypomnieć, jak ciężko pracuje na dzieci Zbyszka i na Instagramie opublikowała post, na którym pozuje w eleganckiej sukni na "robocie". Uświadomiła sobie, że "alimenty to nie prezenty" i musi zarabiać na utrzymanie rodziny po godzinach pracy w TVP.

bESDErfr

Pod wpisem szybko rozgorzała dyskusja na temat deklaracji Zamachowskiej, a internauci zarzucali jej, że "karma wraca", a obecne "ciężkie życie" zawdzięcza temu, że odbiła żonatego mężczyznę innej kobiecie. Głos zabrało także stowarzyszenie "Alimenty to nie prezenty", które posiada własne konto na Instagramie. Pod wymownym wpisem Moniki pojawił się obszerny komentarz wyjaśniający zawiłości prawne związane z przysługującymi alimentami. Jak się okazuje, niepełnoletnie dzieci Zbyszka mają "prawo do utrzymania na takim samym poziomie, na jakim żyją rodzice".

Według aktualnego również w obecnym stanie prawnym orzeczenia SN z 5 stycznia 1956 r. (3 CR 919/55, OSN 1957, nr III, poz. 74) małoletnie dzieci mają w zasadzie prawo do utrzymania na takim samym poziomie, na jakim żyją rodzice, wobec czego stopa życia rodziców jest jednym z podstawowych czynników decydujących o wysokości należnych tym dzieciom alimentów (zob. następnie pkt IV uchwały pełnego składu SN z 16 grudnia 1987 r., III CZP 91/86, OSNCP 1988, nr 4, poz. 42) - czytamy. Ta zasada nie wynika z art. 133 § 1, który to przepis odnośnie zakresu świadczeń alimentacyjnych rodziców względem ich dzieci wskazuje tylko to, że nie chodzi w nim wyłącznie o świadczenia pozwalające małoletniemu na wydźwignięcie się z niedostatku. Jej podstaw upatruje się w treści art. 87, z którego wynika zasada równej stopy życiowej w rodzinie, szczególnie między rodzicami i dziećmi (zob. B. Dobrzański, Kodeks rodzinny i opiekuńczy..., s. 783), oraz w art. 91 § 1 (zob. T. Dominiczyk, Kodeks rodzinny i opiekuńczy..., art. 133, uwaga 9) i art. 96 (zob. pkt IV uchwały pełnego składu SN z 16 grudnia 1987 r., III CZP 91/86, OSNCP 1988, nr 4, poz. 42). Pozostałe kwestie odnoszące się do zakresu obowiązku alimentacyjnego rodziców względem dzieci są regulowane w art. 135.

Co ciekawe, na Instagramie Moniki udzieliła się także 22-letnia córka Zbigniewa, która jeszcze do niedawna przypominała, że nie czuje się "rodziną" z nową żoną ojca i w imieniu rodzeństwa zaapelowała do prezenterki, aby przestała publicznie prać brudy i "wspominać o nich w wywiadach".

bESDErfx

Dziękuję za tą odpowiedź!! - napisała wyraźnie uradowana Maria pod komentarzem stowarzyszenia "Alimenty to nie prezenty" na profilu Zamachowskiej.

Myślicie, że "biedna" Monika weźmie te rady do serca?

bESDErfy
bESDErfz
bESDErfA

**Zamachowska zdradza swój typ mężczyzny. Jej mąż będzie zaskoczony...

**

bESDErfS
KOMENTARZE
(484)
gość
4 lata temu
Mimo wszystko wysokosc alimentow jest masakryczna...
gość
4 lata temu
Alimenty to nie prezenty tylko obowiązek! ale nie mogą też być bez umiaru nie patrząc czy zoobowiązany jest w stanie pokryć wygórowane żądania i nie powinny być narzędziem zemsty!
Gość
4 lata temu
Denerwuje mnie ta cała sytuacja. Nie stać go na wysokie alimenty może złożyć wniosek do sądu o ich obniżenie. Monika jednak mogłaby odpuścić opowiadanie o tym na prawo i lewo.
bESDErfT
Gość
4 lata temu
Niech dorosle dzieci do pracy Ida z Nie tylko Na kase Richardson licza
gość
4 lata temu
No ale Zbyszka poziom życia też raczej się obnizył , już nie jest taka gwiazda i nie dostaje tylu propozycji co kiedyś. Dlatego te 16 tys. to naprawdę przesada. Powinien po prostu wystąpić o obniżenie alimentów.
Najnowsze komentarze (484)
gość
4 lata temu
ona faktycznie robi na te jego dzieci i była zone, to chyba ma prawo mowic ze maja 6 dzieci, może powinna zostawić go bo po co jej taki chlop na którego dzieci musi robic,i jeszcze była, bo nie pracuje, tylko się frustruje cala ta sytuacja i wtedy pisze o tych jego dzieciach i bylej ze na nich robi
gość
4 lata temu
Monika milczy na temat utrzymania swoich dzieci i wysokości alimentów, jakie one otrzymują od swojego Ojca. Ciekawe dlaczego?
gosc
4 lata temu
Ewa
w
4 lata temu
przy alimentach moniczki to pantoflarz płaci za mało .Ogranicz więc wydatki złodziejko cudzych mężów bo sąd może je podwyższyć
gość
4 lata temu
to cała Monika to dno, wstydu nie ma
gość
4 lata temu
zachciało byłej żonie sie almentów wysokich co to za cena jak by dzieci były bogaczami na co taka kasa żeby pewnie była żona na zakupy sobie poszłą ona nie dba o dzieci tylko o siebie monika górą
gość
4 lata temu
Niesmaczne.... Sąd chyba miał jakąś podstawę (czytaj dochody aktora), żeby zasądzić taką kwotę. Zawsze można wystąpić z wnioskiem do sądu, że zmieniła się sytuacja materialna i o zmniejszenie. Sąd ustalił taką wysokość alimentów a nie była żona, więc o co do niej pretensje.
gość
4 lata temu
22 lata to najwyższa pora iść do pracy a nie żerować na alimentach od ojca.
bESDErfL
gość
4 lata temu
Gdyby był z Moniką wcześniej, miałby przynajmniej ładniejsze dzieci.
gość
4 lata temu
Ta Maria to niech lepiej podziękuje ojcu, że płaci na nich tyyyle kasy i pomimo jej wrednego nastawienia do ojca pozwolił jej zaśpiewać ze sobą w swoim recitalu. Córa poniża ojca jak może ale polazła do niego skamleć, że "śpiew jest moim całym życiem więc pozwól mi ze sobą zaśpiewać". Dziołszysko bez honoru! A ojciec kocha swoje dzieci, pomimo ich na siebie ataków, więc jej pozwolił. Marzy się młodej babie bycie celebrytką więc chce się windować na plecach znanego i szanowanego ojca. Ciekawe, dlaczego o promocję swojej osoby nie poprosiła swojej wspaniałej, podobno, matki tylko tego "wrednego", nielubianego i wiecznie przez siebie krytykowanego i zwalczanego wszelkimi sposobami, ojca? Dopiero co z nim śpiewała i już zdążyła mu wbić szpilę.Młode b****o kompletnie pozbawione honoru!
MD
4 lata temu
Sorry,alimenty na dorosłe dzieci? Skandal...czy one są niepełnosprawne że tata do końca życia musi je utrzymywać? Nie jestem po niczyjej stronie, tylko coś tu nie gra? Mój św.pamieci tata miał zasadzone alimenty na moją najmłodszą siostrę po 200 zł miesięcznie i to tylko do pełnoletności, później sąd wydluzyl nakaz płacenia do ukończenia przez nią szkoły średniej. Kiedy siostra skończyła liceum (czerwiec) we wrześniu skończyła 19 lat tata wniósł sprawę o zniesienie alimentów. Do wyroku sądu jednak płacił. Wyrok przyszedł po dwóch miesiącach. Alimenty sąd zniósł, (a ciotka która była dla mojej siostry rodziną zastępczą i pobierala alimenty na nią) nakazem sądu musiała musiała zwrócić nadplacone alimenty wraz z odsetkami.
gość
4 lata temu
na wakacjach egzotycznych nie jada się chleba więc może go nie być
Gośćasik
4 lata temu
Żenua
gość
4 lata temu
telenowela
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bESDErgE
bESDErgF
bESDErgG
bESDErgH
bESDErgI
bESDErgn