TVP Info walczy z WOŚP i nagrała niedzielny program w piątek. "Zanim cała Polska zostanie obsypana serduszkami"

311
Podziel się

Niestety, wygadał się Andrzej Halicki, którego zaproszono do programu "na żywo". TVP już się tłumaczy.

TVP Info walczy z WOŚP i nagrała niedzielny program w piątek. "Zanim cała Polska zostanie obsypana serduszkami"

Prawo i Sprawiedliwość nie kryje się ze swoją niechęcią wobec Jerzego Owsiaka i założonej przez niego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zaś podległy Jarosławowi Kaczyńskiemu prezes TVP dba o to, by nie szokować szefa widokiem milionów Polaków popierających nielubianą przez niego akcję.

Już rok temu Jacek Kurski postarał się, by informacja o finale WOŚP nie przedostała się do świadomości widzów telewizji publicznej. Wszystkich nie udało mu się oszukać, bo ludzie, którzy mają na co dzień kontakt z realnym światem, z pewnością napotkali wolontariuszy z puszkami Orkiestry. Na szczęście Jarosław Kaczyński o polskich realiach wie tyle, ile mu powiedzą współpracownicy. Być może więc zeszłoroczna akcja z wymazywaniem serduszek z kurtek miała na celu wyłącznie to, by nie urazić prezesa PiS-u.

Niestety, zakłamywanie rzeczywistości okazało się technicznie żmudne i kosztowne. Żeby uniknąć zamieszania, w tym roku TVP Info postanowiła emitowany na żywo niedzielny program Woronicza 17 nagrać... w piątek.

Informację potwierdził poseł Platformy Obywatelskiej, Andrzej Halicki, którego zaproszono do nowego odcinka. Trochę się zdziwił, że niedzielny program na żywo jest nagrywany w piątek, ale jak wyjaśnia osoba z telewizji publicznej, nie było innego wyjścia.

W takim dniu jak finał WOŚP tematu akcji Jurka Owsiaka po prostu nie dałoby się uniknąć - tłumaczy w rozmowie z Faktem. W 2017 roku szeroko dyskutowano o cenzurowaniu WOŚP, więc tym razem lepiej było nagrać program "zanim cała Polska zostanie obsypana serduszkami".

Oficjalnie TVP twierdzi, że to wszystko przez Michała Rachonia, który wyjeżdża na ferie i nie może pracować w niedzielę. W telewizji jakoś nikt nie pomyślał, że można zastąpić go innym dziennikarzem.

Niestety, całą misternie zaplanowaną akcję popsuł właśnie Halicki, gdy od razu na początku programu zagaił życzliwie: "Nie chciałem, żeby było tak, jak w zeszłym roku, gdy TVP wyretuszowała serduszka z płaszcza posła PO Arkadiusza Myrchy".

Oczywiście nie wiadomo, czy ta wypowiedź znajdzie się w piątkowym niedzielnym wydaniu. W końcu jest to program emitowany na żywo. W terminologii Jacka Kurskiego oznacza to: nakręcony z dwudniowym wyprzedzeniem i ocenzurowany.

KOMENTARZE
(311)
gość
2 lata temu
To chyba telewizja za komuny pokazywała wiecej prawdy.
gość
2 lata temu
Polacy sprzedali kraj za 500 zł.
gość
2 lata temu
Nie rozumiem co im tak ten WOŚP przeszkadza? Sama jestem wierząca i zamierzam wesprzeć orkiestre, zreszta jak co roku. TVP serio już odleciała.
Przerażona
2 lata temu
Szok, oni nie robia na zlosc Jurkowi, tylko krzywdza te wszystkie dzieci ktore potrzebuja naszej pomocy. Opamietajcie sie ludzie!
Gość
2 lata temu
W tym roku znowu pobijemy rekord WOŚP!! PiS nie bedzie nam mowic, co mozna, a co nie.
Najnowsze komentarze (311)
gość
2 lata temu
Przekręty w fundacjach są wszędzie, nie tylko WOŚP. Kiedyś całą rodziną przekazaliśmy jeden procent podatku na chorego chłopca sąsiadów, robili to też inni sąsiedzi a matka po 3 latach wciąż kasy nie zobaczyła (tylko od nas poszło ponad 500 zł). Mój wujek wpłacił bezpośrednio na konto fundacji zbierające kasę dla chorej żony pracownika 2000 zł, żona dostała niecałe 300 zł (a należy uwzględnić, że inni też wpłacali, chociaż trochę mniejsze kwoty, od kobiety z fundacji dowiedział się, że takie są zasady, więc stwierdził, że następnym razem po prostu zrobi darowiznę dla potrzebującego zamiast bawić się w fundację.
gość
2 lata temu
jak Rachoń nie może pracować to niech się zwolni. Jest wielu lepszych dziennikarzy na jego miejsce
Gość
2 lata temu
Kurski ty przygłupie!
gość
2 lata temu
Żałosne
gość
2 lata temu
czy ktoś ogląda jeszcze tą reżimową telewizję ?
gość
2 lata temu
Kurski zrób coś z tymi wapirzymi zębami .,ale gdzie?no chyba masz honor i do nowoczesnego gabinetu stomatologicznego nie pójdziesz. Cegi w łapy I rwij. To d***l koszmar żeby wcześniej program nagrywać.
gość
2 lata temu
Bo PiS się wk****a ze jest to jedyny dzień w którym Polacy są jednością .wiedzą że nadejdzie taki dzień ze wyląduje z pampersem przy dumie w szpitalu i będą chcieli korzystać z najlepszych aparatur medycznych .K aczynski jak trafi do szpitala na bólach kolana to mam prośbę proszę o przeswietlenie rg najstarszym aparatem rengenowskim plis
gość
2 lata temu
ale wsiuny z tvp.
gość
2 lata temu
no właśnie - i co z tego?
gość
2 lata temu
co za brednie wypisujecie kłamstwo i tyle oglądałam dziś woronicza 17 i orócz prowadzącego i pana sasina wszyscy mieli serduszka w klapie wośp można sprawdzić
gość
2 lata temu
co za brednie wypisujecie kłamstwo i tyle oglądałam dziś woronicza 17 i orócz prowadzącego i pana sasina wszyscy mieli serduszka w klapie wośp można sprawdzić
gość
2 lata temu
co za brednie piszecie oglądałam dziś Woronicza17 i oprócz prowadzącego i pana SASINA WSZYSCY MIELI W KLAPIE SERDUSZKA WOSP
Gość
2 lata temu
Jak spotkam Kurskiego na ulicy to dam mu w pysk za takie gadanie . Dno straszne i muł . .
gość
2 lata temu
Ciekawe, jak prezes da datek, co wtedy zrobi Kurski? Prezes jest reformowalny i stawia na młodszych,młodszych "Kurskich" też.
...
Następna strona