Sobota 13.01.2018

TVP Info walczy z WOŚP i nagrała niedzielny program w piątek. "Zanim cała Polska zostanie obsypana serduszkami"

Jacek Kurski TVP Jerzy Owsiak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

TVP Info walczy z WOŚP i nagrała niedzielny program w piątek. "Zanim cała Polska zostanie obsypana serduszkami"

Prawo i Sprawiedliwość nie kryje się ze swoją niechęcią wobec Jerzego Owsiaka i założonej przez niego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zaś podległy Jarosławowi Kaczyńskiemu prezes TVP dba o to, by nie szokować szefa widokiem milionów Polaków popierających nielubianą przez niego akcję.

Już rok temu Jacek Kurski postarał się, by informacja o finale WOŚP nie przedostała się do świadomości widzów telewizji publicznej. Wszystkich nie udało mu się oszukać, bo ludzie, którzy mają na co dzień kontakt z realnym światem, z pewnością napotkali wolontariuszy z puszkami Orkiestry. Na szczęście Jarosław Kaczyński o polskich realiach wie tyle, ile mu powiedzą współpracownicy. Być może więc zeszłoroczna akcja z wymazywaniem serduszek z kurtek miała na celu wyłącznie to, by nie urazić prezesa PiS-u.

Niestety, zakłamywanie rzeczywistości okazało się technicznie żmudne i kosztowne. Żeby uniknąć zamieszania, w tym roku TVP Info postanowiła emitowany na żywo niedzielny program Woronicza 17 nagrać... w piątek.

Informację potwierdził poseł Platformy Obywatelskiej, Andrzej Halicki, którego zaproszono do nowego odcinka. Trochę się zdziwił, że niedzielny program na żywo jest nagrywany w piątek, ale jak wyjaśnia osoba z telewizji publicznej, nie było innego wyjścia.

 W takim dniu jak finał WOŚP tematu akcji Jurka Owsiaka po prostu nie dałoby się uniknąć - tłumaczy w rozmowie z Faktem. W 2017 roku szeroko dyskutowano o cenzurowaniu WOŚP, więc tym razem lepiej było nagrać program "zanim cała Polska zostanie obsypana serduszkami".

Oficjalnie TVP twierdzi, że to wszystko przez Michała Rachonia, który wyjeżdża na ferie i nie może pracować w niedzielę. W telewizji jakoś nikt nie pomyślał, że można zastąpić go innym dziennikarzem.

Niestety, całą misternie zaplanowaną akcję popsuł właśnie Halicki, gdy od razu na początku programu zagaił życzliwie: "Nie chciałem, żeby było tak, jak w zeszłym roku, gdy TVP wyretuszowała serduszka z płaszcza posła PO Arkadiusza Myrchy".

Oczywiście nie wiadomo, czy ta wypowiedź znajdzie się w piątkowym niedzielnym wydaniu. W końcu jest to program emitowany na żywo. W terminologii Jacka Kurskiego oznacza to: nakręcony z dwudniowym wyprzedzeniem i ocenzurowany.

Pudelek.pl na Facebooku:

Komentarze (451)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 451
Odpowiedz
903 76
zgłoś
gość 13.01.2018 19:47
To chyba telewizja za komuny pokazywała wiecej prawdy.
Odpowiedz
744 60
zgłoś
gość 13.01.2018 19:48
Nie rozumiem co im tak ten WOŚP przeszkadza? Sama jestem wierząca i zamierzam wesprzeć orkiestre, zreszta jak co roku. TVP serio już odleciała.
Odpowiedz
730 70
zgłoś
Gość 13.01.2018 19:48
Gość: Jebnieci. Inaczej tego nie da rady określić
W tym roku znowu pobijemy rekord WOŚP!! PiS nie bedzie nam mowic, co mozna, a co nie.
Odpowiedz
50 319
zgłoś
Gość 13.01.2018 19:48
I bardzo dobrze owsiak to stary cinkciarz
Odpowiedz
732 56
zgłoś
Przerażona 13.01.2018 19:49
Szok, oni nie robia na zlosc Jurkowi, tylko krzywdza te wszystkie dzieci ktore potrzebuja naszej pomocy. Opamietajcie sie ludzie!
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 451